Elie Saab

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Lilit, 27 ноември 2009.

 1. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.485
  е значи фустаните се.. лепота! Прекраснотии!

  :inlove:
   
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.754
  [​IMG][​IMG][​IMG] [​IMG][​IMG] [​IMG]-невеста
  [​IMG]
  ^ есен 2008
   
 3. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.352
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.754
  [​IMG]
  ^ Хали Бери
   
 5. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.206
  Допаѓања:
  1.221
  Пол:
  Женски
  Пролет/лето 2010
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 6. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.754
 7. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.352
  Аааааа фустанивееее!! :inlove: :inlove:
   
 8. IvanaIvanchica

  IvanaIvanchica Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2010
  Пораки:
  257
  Допаѓања:
  81
  Човеков е страшен креатор, значи немам зборови за креациите, а посебно за фустанот што го носеше Хали Бери, мислам дека го има претходно....уште сум вљубена во него :inlove: :lol:
   
 9. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.083
 10. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.878
  Допаѓања:
  3.917
  Пол:
  Женски
  Навистина преубаво дизајнира...Прекрасни се фустаните.ТОП :inlove:

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 11. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.754
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
  Венчаници:
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
 12. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.342
  Пол:
  Женски
 13. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.083
 14. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  2.963
  Допаѓања:
  3.861
 15. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.754
  тоа на средина :inlove:
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
 16. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  2.963
  Допаѓања:
  3.861
 17. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.754
 18. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.537
  Го почитувам доста :) прекрасни креации има :inlove:
   
 19. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  2.963
  Допаѓања:
  3.861
 20. skygirl

  skygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  152