Elie Saab

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Lilit, 27 ноември 2009.

 1. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.059
  Допаѓања:
  5.082
  Ова се од колекцијата невестински фустани 2010
   

  Прикачени фајлови:

 2. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.648
  Допаѓања:
  9.678
  Пол:
  Женски
  ^^
  фустаниве, да ти е мерак да станеш невеста :lol:
  прекрасни се
   
 3. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  2.995
  Допаѓања:
  4.263
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.759
  ^ Ана Кендрик е прекрасна
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
  ______________
  [​IMG][​IMG]
  ^ ЕСЕН 2007 - КОТУР
  [​IMG]-Лора Лини
  [​IMG]-2009
  [​IMG]-Еванџелин Лили за наградите Еми 2008
  [​IMG]-од модните писти
  [​IMG]-Бијонсе и Пенелопе
  [​IMG]-есен/зима 2008-2009
   
 5. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.059
  Допаѓања:
  8.634
  Браво за човеков , ретко кој како него успева да го разбере женското тело и да ги истакне неговите убавини. :clap: Креациите се преубави,елегантни,женствени. Мислам дека секоја жена би ги носела. :)
   
 6. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  2.995
  Допаѓања:
  4.263
 7. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.352
  Fall/ winter 2010/2011
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

  Spring/ summer 2010
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
 8. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.255
  Немам, зборови :x Од каде ги наоѓа материјалите и ја црпи инспирацијата? :?:
  Преубаво :clap: за Elie Saab :bow:
   
  На figgiMK му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Tadija

  Tadija Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  13
  Ahh Elie Saab !!!!!!! Site mozat voda da mu nosat :) Najdobar kerator spored mene, preubav vkus i za materijali i modeli i se! Stvarno devojki nemam zborovi za negovite kreacii! I da dizejnira najubavi vencanici! Kolku bi sakala vencanica dizajnirana od nego mmm :) Kade bi mozel da e najbliskiot butik od ovde za nas??? :))))))
   
  На figgiMK му/ѝ се допаѓа ова.
 10. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.249
  Допаѓања:
  1.720
  Пол:
  Женски
  Најновата колекција
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На figgiMK му/ѝ се допаѓа ова.
 11. butterfly.mimi

  butterfly.mimi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  101
 12. PinkPanterka

  PinkPanterka Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  113
  :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • 0777.JPG
   0777.JPG
   Големина на фајлот:
   68,2 KB
   Прегледи:
   353
 13. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  388
 14. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.276
  Допаѓања:
  5.138
  ОООООК, сите се убави, фантастични се стварно, но, каде можат да се најдат???? ;)
   
 15. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.538
 16. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.771
  Допаѓања:
  28.895
  Пол:
  Женски
 17. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.759
  Венчаници

  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG] :inlove: [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
 18. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.538
 19. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.255
  Elie Saab - Ready to Wear Spring Summer 2011

  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG] :inlove: [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG] :inlove: [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG] :inlove: :inlove: [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

  :x :clap:
   
  На karina8 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  4.687
  Допаѓања:
  49.685
  Пол:
  Женски
  Неверојатен талент!!!
  Уф, зависта е лоша работа, ама јас кога ги гледам неговите креации стварно им завидувам на тие што ги купуваат :envy:
  Го обожавам, секогаш е доследен на себеси и не забегува, навистина се сомневам дека има жена која не сонува барем еднаш во животот да носи негова креација.
  Сааб и Мурад (морам и него да го споменам) се скапоцени бисери од Истокот!
   
  На awl му/ѝ се допаѓа ова.