1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Elite (Netflix)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од lola55, 31 август 2019.

  1. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    Третата сезона разочарување...телевиса пресента.
    Ја гледавте ли? Добро почнаа, ама сепак многу полоша е од претходните две сезони.
     
    На Marija 1999 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. candy.cane

    candy.cane Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2017
    Пораки:
    1.684
    Допаѓања:
    8.983
    Пол:
    Женски
    Мене баш ми се допадна.
    Ту мач ми беше нагласената бисексуалност кај сите во серијава. Немам ништо против јас, таман работа ама ептен непотребно.
     
    На Elence93 и Juicy им се допаѓа ова.
  3. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    Мене ми беше ептен разводенета приказната, ликовите целосно ги испорасипаа, каша-попара сите дејствија така натрупани колку да се каже.
    Најслаба сезона, ако има следна не верувам ни дека ќе ја гледам, доволно беше.
     
    На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
  4. MissDior

    MissDior Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2011
    Пораки:
    1.184
    Допаѓања:
    10.085
    И јас си ја изгледав трета сезона во самоизолација, добро ми дојде. Ок заврши, интересна беше за гледање, ама доста е се надевам нема да има друга сезона.
    Инаку повеќе од деценија не сум тинејџерка па не знам што им е во мода сега, за да коментирам дали е реална серијата:wasntme:
    Инаку мене лично too much ми беа некои сцени, ама тоа ти е Шпанци, мора да има сексуална тензија :$
    Има една друга шпанска серија што ја надмина оваа во тој аспект, со омилениот Mario Casas- instinct
     
    На IamSexyAndIKnowIt, Lollipop_123, Marija 1999 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.209
    Допаѓања:
    13.044
    Пол:
    Женски
    А може ли да споделите линк за третата сезона? Ја никаде не можам да ја најдам.
     
  6. Ivana J.

    Ivana J. Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2015
    Пораки:
    127
    Допаѓања:
    56
    Пол:
    Женски
    Дали ќе има 4 сезона?
     
  7. staycalm

    staycalm Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    22.506
    Пол:
    Машки
    Се зачудив дека има тема на форумов за серијава, не е нешто позната :D

    Инаку, одлична ми е серијава иако не обожавам тинејџ драми серии, некако подлабока ми е оваа од стандардните тинејџ серии ко ривердејл и слично.

    Многу ми се допадна еволуцијата на ликот на Лукреција, највеќе од сите ликови.

    Последнава сезона ми беше одлична, се надевам во наредната нема да укакаат, ама прочитав дека ќе се мењало нешто, дали нова приказна со нови глумци или што, не знам точно, ама крајот на сезонава може да се искористи и ко крај на серијата ја мислам.
     
    На Brinetka, marija1907, lola55 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. candy.cane

    candy.cane Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2017
    Пораки:
    1.684
    Допаѓања:
    8.983
    Пол:
    Женски
    @Mishela можеби затоа што се повторија во некои случки (пример тројката исто како во прва сезона).

    Ама генерално дадоа closure на неколку ликови, иако мене ми се скрши срцето за Надја и Гузман. Па и за Карла и Саму.

    Гузман ми е така константно убав лик во серијава, на почетокот имаше дебилни моменти ама и тој како Лу покажа во повеќе наврати дека се добри ама дека општеството и начинот на живот ги направиле такви какви што беа на почетокот.

    За Карла патев цела сезона. Жал ми беше за тоа што го трпеше, а никој не обрна внимание на тоа некако.

    Кајетана и Омар најмногу ме иритираа. Омар поготово. Толку антипатичен и покварен...

    Поздрав со мојата профилна:D:D:D
     
    На IamSexyAndIKnowIt, lola55, Elena69221 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    Епа за нејзиниот лик колку ми е криво...таква девојка ја направија безгласна буква, не ми се веруваше што гледам. Ова тотално не беше она, како друга личност ја направија, немаше врска со тоа што го гледавме изминатите две сезони.

    За Надја и Гузман и мене ми е криво, не знам од кај ги пикнаа Малик и Јараи, безвезални ликови и двајцата, скоро па исти, како браќа. Таман доутепаа два ликови, ај Надја се извади, ама Карла...немаше логика а ниту потреба, но ајде.

    Омар од толку човечен, фин, не знам каков, го направија најголемиот олош. Па колку треба да си дно да му го направиш тоа на некој во таква ситуација. Пардон, не на некој, туку на личноста која најмногу ти значи! Како да гледав друга личност, а не Омар, исто како претходниве.

    Самуел иста песна...а Кајетана не ја поднесував уште од минатата сезона, не ја можам оваа девојка и не.

    Ребека ми беше една од тие кои ми беа така посолидни, заедно со Гузман и Лу. Само тие си останаа неунаказени, другиве ко да немаа воопшто build up, ко да беа за џабе епизодиве во кои ги градеа претходно, ма како тотално нови улоги да беа, непрепознатливи, со некои глупави, нелогични и нетипични однесувања.
    Затоа меѓу другото ме разочара цела сезона, прилично лоша во споредба со претходните две и мислам дека толку ќе биде од Елит, барем за мене. Не можам да поднесам уште глупости, сериозно. :tmi:
     
    На senjorita-v, Elence93 и candy.cane им се допаѓа ова.
  10. thequeen95

    thequeen95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2016
    Пораки:
    1.232
    Допаѓања:
    4.863
    Пол:
    Женски
    Кажете ми на која страна ја гледате 3тата сезона со превод?
     
  11. lola55

    lola55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2018
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    162
    Пол:
    Женски
    Серијата е официјално обновена за 4 и 5 сезона, но не се знае се уште дали ќе играат истите ликови или сосема нови, со оглед на временскиот скок од 5 години, незнам како планираат да ја продолжат тинејџ драмата... :fubar:

    Ликовите ми се веќе некако потрошени освен Лу, Ребе, Валерио и можеби Гузман.. :D

    И јас некако се разочарав 3 сезона... Незнам можеби зошто премногу очекував.. Но некако многу нешта од претходните сезони останаа недокажани.. Прво во првата сезона рекоа дека Гузман е посвоен, очекував тој storyline да го довршат или да има некоја мистерија во тоа.. После многу ми се допадна friendship помеѓу Валерио и Надиа имаа потенцијал ама ги упропастија (n).. Валерио како лик исто го упропастија оваа сезона.. Единствено нешто што ми се допадна беше комбинацијата Лу и Надиа, frenemies:l:.. Иако Кајетана ме нервираше од почетокот мислам дека не заслужи таков крај, а и нема воопшто логика зарем не беше одлична ученичка дури и го подобрија малку ликот од претходната сезона за накрај да брише подови (facepalm).. Сезонава ја извлекоа Лу и Поло и нивната глума..
    Иако бев фан на Надиа и Гузман некако не ми се истите од првата сезона некако не ми ја имаат истата хемија.. Дури сезонава Лу и Гузман повеќе ми се допаднаа, некако подобра енергија имаат..:f:
    На крај најмногу ми се допадна легендарната изјава на Лу “I have feelings, bitch” :inlove:
     
    На Lollipop_123, Elence93, Hellobeautiful и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Синоќа ја почнав серијава стигнав до 7 епизода 1 сезона :D Сега за сега ми е интересна па ќе видам како е понатаму
     
  13. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Единствениот лик што ми се допаѓаше сите три сезони е Гузман.

    Другиве сите си имаа периоди на лигавење, злоба, непотребен бес, или некои едноставно беа глупи.

    Не ја разбирам потребата од уште сезони, ама добро, типично за шпанска серија.
     
    На Malatadevojka и candy.cane им се допаѓа ова.
  14. candy.cane

    candy.cane Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2017
    Пораки:
    1.684
    Допаѓања:
    8.983
    Пол:
    Женски
    Далеку од тоа дека е типично за шпанска серија. Има разлика помеѓу шпанска и Telenovela Presenta. Иако со вториве израснав, првите ми се..:inlove:
    Шала на страна, серијава делува полигава од други шпански серии затоа што е тинејџерска.
    И мене не ми се свиѓа што ќе има нови сезони, поготово што најверојатно главните три глумици ќе ги нема.
     
    На crimson му/ѝ се допаѓа ова.
  15. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Мислев на развлекувањето на сериите и стотици епизоди, не толку на квалитетот :D
    Зошто да ги нема?

    Мене во трета епизода почна да ми се допаѓа Лу, па и Карла. Почнаа да ми делуваат пореалистично, претходно беа типични богати тинејџерки од серија.
     
  16. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Ќе дадат како ја убиле Марина и кој ја убил? Јас уште сум на почеток прва сезона 7 епизода даваат само исечоци од распит
     
  17. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Кај и да е ќе дознаеш :D
    Стрпи се.
     
    На Juicy и Kimberly11 им се допаѓа ова.
  18. marija1907

    marija1907 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2013
    Пораки:
    875
    Допаѓања:
    2.857
    Пол:
    Женски
    Мене ми направи многу ќејф серијава. Последната сезона ја изгледав во еден здив. И јас мислам дека имаше многу непотребни ликови у последнава сезона.
    Прочитав негде дека Лу нема да глуми веќе ;(
    Ако наредната сезона ја направат дејството да биде после 5-6години...мислам дека нема да биде тоа-тоа.Али ајде ќе видиме :D
    Карла и Самуел ми се омилени :l:
    И Нано :l:
     
  19. allaround

    allaround Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2015
    Пораки:
    740
    Допаѓања:
    1.558
    Пол:
    Женски
    Премногу ми се свиѓа серијата само што ја завршив трета сезона. Секој лик има своја приказна, свои маани и секој лик е специфичен на свој начин. Има глупости и нема ниту еден лик што не ме извади од контакт бар еднаш, ама баш затоа i like it. Нема црно-бело, нема лоши-добри сите беа нешто измеѓу и доста комплицирани. Дури ни
    Поло
    не беше 100% лош, направи грешка која сите скапо ја платија.8):D Најомилени ликови ми беа Лу, Надиа, Саму(втора сезона) и Валерио (најпроблематичен беше, ама deep down предобар)

    Обично не сакам да се развлекува серија беспотребно ама од Elite не ми е доста, quiero mas. И да мислам дека ќе има уште минимум 2 сезони, во кои се зборува дека Лу, Карла и Надиа нема да глумат повеќе.
     
    На IamSexyAndIKnowIt и lola55 им се допаѓа ова.
  20. Marija 1999

    Marija 1999 Активен член

    Се зачлени на:
    16 април 2020
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    37
    Пол:
    Женски
    ќе има четврта сезона?