1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Elveda Rumeli-Збогум Румелијо Македонија 1897

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од RIRIFENTY, 26 јуни 2013.

 1. RIRIFENTY

  RIRIFENTY Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2011
  Пораки:
  600
  Допаѓања:
  435
  Пол:
  Женски
  -ElVEDA RUMELI-ZBOGUM RUMELIJA Makedonija 1897-
  Серијата е снима од 2007 до 2009 година во Македонија Снимањето не завршило во Македонија изледа Серијата ја имаат завршено во Турција. Во Серијата се раскажува за сиромашниот селанец млекарот Рамис и неговото семејство кое живеело во Битола.. Но подоцна морале да заминат во Турција бидеќи Отоманците од Балканот морале да си заминат.Во серијата играат актерите Караман од -Зет Домазет, македонката Нигер калфа од -Величенствениот и многу други познати актери.. Гледав неколку епизоди без превод на јутјуб и неколку краетени снимки и Серијава изгледа е комедија исто како Зет Домазет.Кога веке ги даваат турските серии што се снимени во Турција зошто да не ја даваат и оваа Серија која што е снимена во Македонија во Битола. Многу ме заинтересира Серијата и би сакала да ја даваат на нашите канали Сител или Канал5 но незнам како да пратам молба за тоа на Стител коментирав каде што коментираат за сериите што веке ги даваат можеби ке ја разгледаат молбата а на Канал5 незнам како. И тука пишувам барам ваша подршка ако некоја од вас е заинтересирана за Серијада да прати молба-да коментира на страната на Сител а на страната на Канал5 незнам како треба ако има повеке молби барања можеби ке бидат разгледани и да се надеваме ке ја дадат и таа Серија. Ке ставам слики и видеа од Серијата и нешто што објаснуваат за Серијата на Македонски.

  http://www.youtube.com/watch?v=tkKxXWTNSiU
  http://www.youtube.com/watch?v=LXJzjNDTOiE
  http://www.youtube.com/watch?v=coBUOq7MFY0
  http://www.youtube.com/watch?v=4LSfcl0DeHw
  http://www.youtube.com/watch?v=1JSUIE1mEio
  Серијата изгледа има трагичен крај актерката во главна улога ке бите убиена изгледа :^)
   

  Прикачени фајлови:

  • 676861406250.jpg
   676861406250.jpg
   Големина на фајлот:
   48,9 KB
   Прегледи:
   150
  • walpap10.gif
   walpap10.gif
   Големина на фајлот:
   158,9 KB
   Прегледи:
   151
  • safe_image.jpg
   safe_image.jpg
   Големина на фајлот:
   18,1 KB
   Прегледи:
   150
  • 12152412383.jpg
   12152412383.jpg
   Големина на фајлот:
   50,2 KB
   Прегледи:
   150
  • fft16_mf59740.Jpeg
   fft16_mf59740.Jpeg
   Големина на фајлот:
   16,5 KB
   Прегледи:
   150
  На Angel4eeee му/ѝ се допаѓа ова.
 2. RIRIFENTY

  RIRIFENTY Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2011
  Пораки:
  600
  Допаѓања:
  435
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

  • 79286_0.jpg
   79286_0.jpg
   Големина на фајлот:
   51,9 KB
   Прегледи:
   138
  • 418348709534.jpg
   418348709534.jpg
   Големина на фајлот:
   61 KB
   Прегледи:
   139
  • ALK_1741.jpg
   ALK_1741.jpg
   Големина на фајлот:
   90 KB
   Прегледи:
   137
  • elveda_rumeli_dizisi.jpg
   elveda_rumeli_dizisi.jpg
   Големина на фајлот:
   78,5 KB
   Прегледи:
   137
  • images.jpg
   images.jpg
   Големина на фајлот:
   7,3 KB
   Прегледи:
   136