1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Embroidery jewelry

Дискусија во 'Мода и стил' започната од zenska, 4 ноември 2014.

 1. zenska

  zenska Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  339
  Незнам како е правилниот превод на овој накит.
  Овој накит е вистинско уметничко дело.
  Кај нас ретко се наоѓаат вакви парчиња. Преку еден наш портал ја дознав Анита Несторовска која го изработува овој накит и страната etsy.com за интернет купување
  Како ви се допаѓа овој накит?
  Би го носеле?

  6ffe2b0de269a76c7654a22ebbf241f6.jpg


  2.jpg

  7.jpg 9a6fb0167a82375cc6879f956b1c0487.jpg d3313524a1ff2eefebc4aa6e77647272.jpg black-crystal-grass-necklace-4.jpg Scheherazadebeadembroiderynecklacebyirynahamilton1.jpg
   

  Прикачени фајлови:

  На PurpleMind му/ѝ се допаѓа ова.
 2. IvanaJenner

  IvanaJenner Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2017
  Пораки:
  442
  Допаѓања:
  555
  Пол:
  Женски
  Јас не сум голем обожавател на накит, но да имам прилика зошто не би ги носела. :lol: