Emu Derm - 100% Масло од Ему

Дискусија во 'Тело' започната од rainbowec, 22 август 2016.

 1. rainbowec

  rainbowec Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  785
  Допаѓања:
  4.989
  Пол:
  Женски
  После долгогодишно (неуспешно) лекување и пробување на секаков начин да ја излечам псоријазата, во последно време доста луѓе ми го посочуваат маслото од Ему како можно решение за овој проблем (како и многу други кожни болести и иритации).
  Пред да се одлучам да го купам и да го пробам, сакав да ве прашам дали некој од вас има искуство со ова масло и дали навистина помага... затоа што низ годините што се немам пробано и многу пари имам потрошено на секакви масти, средства, мелеми, чаеви... и ништо од тоа не ми помогна скрос да ја излечам псоријазата.
  Ќе ви бидам благодарна ако споделите ваше мислење и искуство околу темава, стварно би ми било од помош пошто и не е така ефтино.

  emu-derm.jpg
   
  На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.766
  Допаѓања:
  138.901
  Еве јас да ти кажам..
  На мајка ми дијагнозата и беше псоријаза и тоа на лактот на левата рака.
  Мачкаше креми еден куп, тогаш за тогаш..
  Не знаеше за маслово, јас и го купив и пак немаше ефект..

  Единствен ефект - помалку стрес, здрава исхрснс, витамини, железо, се да ти биде во ред..
  Мислам откако стресот си го намали, и се смири.
  Овие 5 дена пак е стресена целата, почна да и се јавува пак на истиот лакт.


  Целосно да се излече е мн тешко, скоро и невозможно.
  Секогаш ќе се најде нешто да ја активира пак..
   
 3. Beauty.Mar

  Beauty.Mar Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2017
  Пораки:
  243
  Допаѓања:
  1.152
  Пол:
  Женски
  Моја другарка го користеше за стрии и одличен е. За 3 месеци редовна употреба, стрите и се повлекоа и кожата и е стакло. Можеби е поскапо, ама дефинитивно има ефект.
   
  На Hipster и joy1 им се допаѓа ова.
 4. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  2.722
  Допаѓања:
  4.174
  Колку чини и каде може да се наjде?
   
 5. pdb123

  pdb123 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  563
  Допаѓања:
  2.429
  Го има во dm ;)