1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Epic Rap Battles of History

Дискусија во 'Канта' започната од Yipman2, 22 јуни 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.029
  Допаѓања:
  25.020
  Другар постираше клипчиња од ова на фацебук па ми даде инспирација да постирам на форумите :)

  Една група на дечки решиле да направат видео клипови каде што гледачите ке кажат две имиња од историјата (подоцна се прошири и се смени во луге не само од историја него и познати фаци од цел свет)

  прават смешни клипчиња каде се борат двата лика преку рап песна а гледачите потоа кажуваат кој следен да се бори и кој победува

  еве тука ке ги постирам моменталните 5 клипа кој се има уште 4 ама тие неможам да ги постирам :)
  сами ке си ги видите

  секој месец искачаат 1 до 2 нови клипа
  http://www.youtube.com/watch?v=AFA-rOls ... ure=relmfu

  http://www.youtube.com/watch?v=UcTLJ692 ... ure=relmfu

  http://www.youtube.com/watch?v=zn7-fVtT ... ure=relmfu

  http://www.youtube.com/watch?v=mhTd4_Id ... ure=relmfu

  http://www.youtube.com/watch?v=YHRxv-40 ... F19CCEF7C2
  се надевам ке ви се свига 8)
   
 2. cupcake27a

  cupcake27a Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  21
  хаха, ги имам гледано :D интересни се , а најбоље е тоа со бетовен и ЏБ 8)
  Инаку не очекував да ја сретнам темава на женски македонски форум
   
 3. Princess.S

  Princess.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  763
  Допаѓања:
  652
 4. beached

  beached Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  624
  Допаѓања:
  1.697
  Интересни се дечкиве, дефинитивно.И јас се придружувам на мнозинството дека најепик е со Џастин .
   
 5. MaggieTatum

  MaggieTatum Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  509
  Пол:
  Женски
  joining the club, и јас се сложувам дека тоа со Џастин е најдобро :rofl: иако кога прв пат го гледав видеото, бев фан на Џастин (сега не баш толку), се изнасмеав, и "Џастин" имаше добри реплики како - And now that you're right next to me, I can understand why they used a dog to play you in the movies :rofl: и your own music made you deaf :rofl:
  ама се знае кој победи - I would smack you, but in Germany we don't hit little girls :rofl: :rofl: :rofl:
  и ова ме изнасмеа -
  http://www.youtube.com/watch?v=_6Au0xCg3PI
  секоја реченица на "Моцарт" e прејака, нема потреба само една да се цитира :rofl:

  ова првпат го гледам, ама пресмешно е -
  http://www.youtube.com/watch?v=liLU2tEz7KY :lol:
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.