1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ernst and Young Macedonia

Дискусија во 'Барање работа' започната од Isabela23, 14 декември 2016.

 1. Isabela23

  Isabela23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2014
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  15
  Dali apliciral nekoj do sega,kakvo bese testiranjeto?
   
 2. Maripossa

  Maripossa Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Дали некој бил на интервју во оваа компанија?
   
 3. JoanaS

  JoanaS Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2016
  Пораки:
  610
  Допаѓања:
  3.853
  Пол:
  Женски
  Јас сум била на интервју.
  Интервјуто беше едно од најлошите интервјуа што ми се случиле.
  Беа две жени. Односот им беше предрзок.
  Како да сакаа да кажат овде ние знаеме се ти појма немаш.
  Исто така дојдов порано и заѕвонив на телефонот да прашам дали може да дојдам малку порано и ми вратија дека мене состанокот ми е закажан за во два и не ги интересира што сум подранила и ми го треснаја телефонот.
  Потоа, кога стигнав за интервјуто чекав + 20 минути од предвиденото и на самото интервју ми кажаа дека уствари не му требале за тогаш работници и дека чисто онака го пуштиле огласот за да видат дали ќе има одзив.
  И дека можда ќе им требале работници за три месеци.
  Се на се ужасно.
   
  На tina2018 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Forca

  Forca Популарен член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2016
  Пораки:
  506
  Допаѓања:
  1.465
  Пол:
  Машки
  Ако другпат ти се случи вакво нешто барај им надоместок (дневница) за загубено време, не може било кој работодавач да си тера мајтап ако нема потреба нека не објавува оглас, а не вака да види колкав одѕив ќе имало...
   
  На GirlLove, JoanaS и tina2018 им се допаѓа ова.