1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Eucerin производи

Дискусија во 'Лице' започната од bim00, 4 јули 2011.

  1. bim00

    bim00 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2011
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    93
    Луѓе, би сакала да Ве прашам дали ги имате користено производите на Eucerin? Колку сте задоволни од нив и дали имаат висока цена? :)
     
  2. bim00

    bim00 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2011
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    93
    Eucerin тоник за лице

    Поточно за овој производ, дали го има некој користено и какви се ефектите од него?
     

    Прикачени фајлови:

    На lovely-pretty-girl му/ѝ се допаѓа ова.
  3. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Eucerin тоник за лице

    Вреди за тие пари ама малку е скап. Мада релативно е за секого што е скапо. Медицинска козметика е тоа и ја имам користено кремата за лице.
     
    На bim00 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. lovely-pretty-girl

    lovely-pretty-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    6
    Го немам користено, но една моја пријателка го користеше и беше навистина задоволна. :)
     
  5. bim00

    bim00 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2011
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    93
    Се надевам дека ќе ми биде од корист. Прочитав дека е наменето за отстранување на шминката а истовремено го чисти и лицето. Само не знам да не е ограничено со возраста :)
     
  6. SaIvnjaann

    SaIvnjaann Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2011
    Пораки:
    505
    Допаѓања:
    458
    Да, да лично јас и сум презадоволна од овие производи , вистина дека се малце поскапи од другите , ама вреди за некое денарче што ќе го дадете ..иако мислам дека секоја кожа е различна и дека кај секого е индивидуално- треба да се проба

    П.С. ако купите производи до 1000 денари ви даваат гратис торба за на плажа или ракети за играње пинг понг (си бирате по желба) :D
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  7. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Истото мислење го делам, козметикта е малку поскапа, иако вредноста на денарот секој различно ја доживува, меѓутоа вреди секое денарче.
    Сепак секое лице и секоја кожа е различна, не мора да значи дека ако на пр. на 10 личности им одговара и ти ќе го имаш истиот позитивен ефект. Додека не пробаш не можеш да знаеш.
     
  8. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Да, за после 30-та год. е
     
  9. joelle

    joelle Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2010
    Пораки:
    1.117
    Допаѓања:
    2.366
    ги обожавам производите на еуцерин посебно маслото за туширање и млекото за тело. скапички се да ама си ја вредат секоја пара. мислам дека никој нема да згреши со еуцерин производи топло ги препорачувам
     
  10. bim00

    bim00 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2011
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    93
    Не се сомневам, бренд си е бренд. А дали има некој што го користел производот за отстранување на шминка? :)
     
  11. lola-86

    lola-86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    729
    Допаѓања:
    198
    Јас сум многу задоволна од лабелото и од кремите за лице.
     
  12. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.690
    Oд Еуцерин го имам користено гелот за миење лице,беше околу 500 и не сум задоволна[​IMG]---eте овој е
    Инаку ,добив тестер на кремата со заштитен фактор 50 ,за лице и ми се допаѓа многу ,можеби би си ја купила,ама незнам колку е.. :wasntme: [​IMG]
     
  13. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Можеби ќе ја купам кремата со заштитен фактор, скапа е но веројатно вреди за парите. :?:
    Некое искуство?
     
  14. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    јас моментално го користам тој мицеларниот раствор за кого прашуваш мене ми е добар и кремата за лице со Q 10 исто,и сум задоволна вреди за парите..сега неможеш да очекуваш дека нешо посебно ке се деси,крема ко крема,неможе да ти смени личен опис нели, мегутоа мене на кожата убаво ми одговара..сепак тоа е медицинска козметика..
     
  15. invincible.06

    invincible.06 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2011
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    21
    ;) јас го користев тестерот ...сакав да ја нарачам па цената мислам дека беше накај 700 и нешто ..ама како пудра е само многу течна ... го изедначува тенот некако...мене ми се свиѓа
     
  16. SaIvnjaann

    SaIvnjaann Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2011
    Пораки:
    505
    Допаѓања:
    458
    А од каде можам да најдам Eucerin тестери ???? Вие од каде ги зимате ???
     
  17. Lady.Rose

    Lady.Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    51
    Ги користам овие производи за мрсно лице, во кои е вклучено чистач на лице и крема... Многу се квалитетни и има убави резултати, сепак треба редовна нега, секое сабаjле и вечер, што jaс не практикував...
     
    На Saniche му/ѝ се допаѓа ова.
  18. bim00

    bim00 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2011
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    93
    Колку пари го зема мицеларниот раствор? :)
     
  19. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Јас користев Еуцерин за после сончање и добар е навистина. Јас имам проблеми со алергија и ме смируваше доста. А инаку и тој за сончање е добар ама малце поскап е :^)
     
  20. CrystalNoir

    CrystalNoir Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2011
    Пораки:
    389
    Допаѓања:
    92
    Сум го користела гел-крем на еуцерин и гелот за миење лице за проблематична кожа тие во бело зелена амбалажа
    Добра е за мрсна кожа ја матира спречува појава на акни,но постоечките акни и поткожните бубулици сосема малку ги лекува
    Додека гелот за миење лице е многу добар добро ја чисти кожата а воопшто не ја суши,послем миењето кожата е мека и мазна


    И лабелото на Eucerin е доста добро медицинско без никаков мирис и боја,добро ги негува усните
     
    На butterfly33 му/ѝ се допаѓа ова.