1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Eucerin производи

Дискусија во 'Лице' започната од bim00, 4 јули 2011.

 1. bim00

  bim00 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2011
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  93
  Луѓе, би сакала да Ве прашам дали ги имате користено производите на Eucerin? Колку сте задоволни од нив и дали имаат висока цена? :)
   
 2. bim00

  bim00 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2011
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  93
  Eucerin тоник за лице

  Поточно за овој производ, дали го има некој користено и какви се ефектите од него?
   

  Прикачени фајлови:

  На lovely-pretty-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 3. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.334
  Eucerin тоник за лице

  Вреди за тие пари ама малку е скап. Мада релативно е за секого што е скапо. Медицинска козметика е тоа и ја имам користено кремата за лице.
   
  На bim00 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. lovely-pretty-girl

  lovely-pretty-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  6
  Го немам користено, но една моја пријателка го користеше и беше навистина задоволна. :)
   
 5. bim00

  bim00 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2011
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  93
  Се надевам дека ќе ми биде од корист. Прочитав дека е наменето за отстранување на шминката а истовремено го чисти и лицето. Само не знам да не е ограничено со возраста :)
   
 6. SaIvnjaann

  SaIvnjaann Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2011
  Пораки:
  505
  Допаѓања:
  458
  Да, да лично јас и сум презадоволна од овие производи , вистина дека се малце поскапи од другите , ама вреди за некое денарче што ќе го дадете ..иако мислам дека секоја кожа е различна и дека кај секого е индивидуално- треба да се проба

  П.С. ако купите производи до 1000 денари ви даваат гратис торба за на плажа или ракети за играње пинг понг (си бирате по желба) :D
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 7. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.899
  Пол:
  Женски
  Истото мислење го делам, козметикта е малку поскапа, иако вредноста на денарот секој различно ја доживува, меѓутоа вреди секое денарче.
  Сепак секое лице и секоја кожа е различна, не мора да значи дека ако на пр. на 10 личности им одговара и ти ќе го имаш истиот позитивен ефект. Додека не пробаш не можеш да знаеш.
   
 8. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.334
  Да, за после 30-та год. е
   
 9. joelle

  joelle Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2010
  Пораки:
  1.117
  Допаѓања:
  2.366
  ги обожавам производите на еуцерин посебно маслото за туширање и млекото за тело. скапички се да ама си ја вредат секоја пара. мислам дека никој нема да згреши со еуцерин производи топло ги препорачувам
   
 10. bim00

  bim00 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2011
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  93
  Не се сомневам, бренд си е бренд. А дали има некој што го користел производот за отстранување на шминка? :)
   
 11. lola-86

  lola-86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  198
  Јас сум многу задоволна од лабелото и од кремите за лице.
   
 12. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.691
  Oд Еуцерин го имам користено гелот за миење лице,беше околу 500 и не сум задоволна[​IMG]---eте овој е
  Инаку ,добив тестер на кремата со заштитен фактор 50 ,за лице и ми се допаѓа многу ,можеби би си ја купила,ама незнам колку е.. :wasntme: [​IMG]
   
 13. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Можеби ќе ја купам кремата со заштитен фактор, скапа е но веројатно вреди за парите. :?:
  Некое искуство?
   
 14. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  567
  Пол:
  Женски
  јас моментално го користам тој мицеларниот раствор за кого прашуваш мене ми е добар и кремата за лице со Q 10 исто,и сум задоволна вреди за парите..сега неможеш да очекуваш дека нешо посебно ке се деси,крема ко крема,неможе да ти смени личен опис нели, мегутоа мене на кожата убаво ми одговара..сепак тоа е медицинска козметика..
   
 15. invincible.06

  invincible.06 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2011
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  21
  ;) јас го користев тестерот ...сакав да ја нарачам па цената мислам дека беше накај 700 и нешто ..ама како пудра е само многу течна ... го изедначува тенот некако...мене ми се свиѓа
   
 16. SaIvnjaann

  SaIvnjaann Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2011
  Пораки:
  505
  Допаѓања:
  458
  А од каде можам да најдам Eucerin тестери ???? Вие од каде ги зимате ???
   
 17. Lady.Rose

  Lady.Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  51
  Ги користам овие производи за мрсно лице, во кои е вклучено чистач на лице и крема... Многу се квалитетни и има убави резултати, сепак треба редовна нега, секое сабаjле и вечер, што jaс не практикував...
   
  На Saniche му/ѝ се допаѓа ова.
 18. bim00

  bim00 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2011
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  93
  Колку пари го зема мицеларниот раствор? :)
   
 19. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  575
  Јас користев Еуцерин за после сончање и добар е навистина. Јас имам проблеми со алергија и ме смируваше доста. А инаку и тој за сончање е добар ама малце поскап е :^)
   
 20. CrystalNoir

  CrystalNoir Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2011
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  92
  Сум го користела гел-крем на еуцерин и гелот за миење лице за проблематична кожа тие во бело зелена амбалажа
  Добра е за мрсна кожа ја матира спречува појава на акни,но постоечките акни и поткожните бубулици сосема малку ги лекува
  Додека гелот за миење лице е многу добар добро ја чисти кожата а воопшто не ја суши,послем миењето кожата е мека и мазна


  И лабелото на Eucerin е доста добро медицинско без никаков мирис и боја,добро ги негува усните
   
  На butterfly33 му/ѝ се допаѓа ова.