1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Eucerin производи

Дискусија во 'Лице' започната од bim00, 4 јули 2011.

  1. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    Јас едно време го користев кремот за лице на еуцерин и е многу добар.
     
  2. MELISSA-69

    MELISSA-69 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    9
    зависно кои производи, од некои сум била крајно презадоволна, за за некои крајно пренезадоволна :| , а колку што знам ист производител ги произведува еуцерин и нивеа :)
     
  3. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    од оваа козметика го користам анти пигмент за лузни (со заштитен фактор 30 е )
    и користам тестери(ми ги дава една аптекарка) :P што ме познава :)
    инаку производот е 1000 и нешто
     
  4. lola-86

    lola-86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    729
    Допаѓања:
    198
    Искрено да ви кажам го земав гелот за миење лице тој класичниот и не сум нешто посебно задоволна :( а не е баш ефтин 500 денари е а го користите секој ден и брзо се троши.Позадоволна сум од Гарниерот со пумпица-најсериозно,исто и од нивеата плавиот со микрогранули.Значи од гелов не сум воодушевена,ништо посебно.
     
  5. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    Мама по препорака купила Eucerin крем за регенерација на кожа.
    Е сега си мислев.. бидејќи имам оштетено лице(односно траги од митисери, флеки) дали да ставам? И дали има врска возраста? Јас мислам дека е за постари лица, ама не сум сигурна.
     
  6. lola-86

    lola-86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    729
    Допаѓања:
    198
    Па најдобро ти е да прашаш во аптека.Незнам што да ти кажам.не пишува на кремот за која возраст е?Ај те молам кажи ми ја цената на кремот,добро би ми било да најдам некој таков крем за регенерација.
    Па пробај еднаш стави,ништо страшно од еднаш не е.
     
  7. TheIdealMe

    TheIdealMe Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    238
    Допаѓања:
    88
    Linn1 се надевам дека ке ти помогнам. Во зависност од колекцијата за што е наменета кремата Eucerin производите се ралични за различна возраст. Еве вака:од 20год па нагоре се употребуваат Eucerin AQUAporin AKTIV RICH за сува кожа додека Eucerin AQUAporin ACTIVE LIGHT или ACTIV UVA за нормална или мрсна кожа. Од 25год па нагоре Еucerin Q10 ACTIV за сува и нормална кожа додека за мрсна кожа се употребува колекцијата Eucerin Q10 ACTIV FLUID. За над 35год. без разлика на типот на кожата се употребува Eucerin hyaluron - filler. Колекции кои не им е нагласена старосна граница се Eucerin DermoPURIFYER за кожа склона кон акни и Eucerin UREA која е за атопична кожа или екстремно сува

    Се надевам дека ке ти помогне да ја пронајдеш твојата ;) уфф се изнамачив еј :lol:

    Инаку колку за инфо не рекламирам или било што, јас користев дел од производите на еуцерин и покрај мене случајно го видов каталогот што ми го дадоа во една аптека од кој и се информациите не се така плукнати :lol: |-)
     
    На maja8 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Blanca

    Blanca Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    725
    Допаѓања:
    505
    Јас моментално ги користам овие 2 производа и сум презадоволна :up:


    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На Lux му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.616
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Денес на козметичар,ми дадоа да исчистам лицето од шминка со Eucerin производи.Употребив прво млеко и после и тоник.Морам да признаам прв пат ги употребив и сум воодушевена.Лицето добива свежина,слободно дише и воопшто не е сува кожата.Ке си ги земам дефинитивно!
     
  10. kate89

    kate89 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    742
    Допаѓања:
    1.562
    Пол:
    Женски
    Сапунот исто така е многу добар, за нормална кожа е,после миење го прави лицето убаво не ти се растегнува како со употреба на некои други сапуни.Дури се препорачува и за бебиња, а цената е околу 150 ден ама секако вреди
     
    На baby-star и astra20 им се допаѓа ова.
  11. CinnamonGirl

    CinnamonGirl Активен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2011
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    5

    И јас ги користам истите производи. Многу сум задоволна. Дали некој има искуство со пена или гел за миење на лице од Eucerin, за сува кожа?
     
  12. astra20

    astra20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    42
    Го користам млекото за тело со 3%(мислам ) уреа.Имам прблем со сува кожа на грбот и абсолутно ми помага.Исто и обичниот сапун за лицето го користам и сум презадоволна.
     
  13. LaBella

    LaBella Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    1.027
    Допаѓања:
    1.083
    Пол:
    Женски
    Се надевам ќе ви помогне :)

    Еуцерин според возрасните групи:

    Eucerin® pH5 – линија наменета за сите возрасти од раѓање. Има еден крем кој одговара за нормална и сува кожа, а за оние со многу сува кожа од после третата година има линија со
    Eucerin® UREA – линија наменета за после третата година. На располагање имаме дневен и ноќен крем со 5% уреа, наменети за сува и многу сува кожа на лицето.
    Eucerin® DermoPURIFYER (DP) – линија наменета за масна кожа, од влегување во пубертет. Има два дневни крема (Хидратантен крем за претходно нетретирана масна кожа и Интензивен хидратантен крем со СПФ 30 за претходно третирана со лекови масна кожа која е пресушена, се перута, лесно се иритира) и еден ноќен за интензивен третман на акните.
    Eucerin® AQUAporin ACTIVE – линија наменета за сите над 18 години. Има три различни крема според типовите на кожа и крем за нега на кожата околу очите. Одлични се за нега во летните месеци. За сува кожа по 18-тата година, покрај производите со Уреа, имаме и регенеративен крем Липо-баланс, кој го балансира нивото на маснотии и церамид-3 во сувата кожа.
    Eucerin® Q10 ACTIVE – линија наменета за над 25-тата година. Претставува еден вид на витаминска нега на кожата. Има два дневни крема (еден за сува кожа и еден за нормална и комбинирана), ноќен крем и крем за нега на кожата околу очите.
    Eucerin® HYALURON-FILLER – линија наменета за над 35-тата година. Хијалуронската киселина ја надополнува концентрацијата на хијалуронска киселина која се намалува по 30-тата година. Има два дневни крема (еден за сува кожа и еден за нормална и комбинирана), ноќен крем, крем за нега на кожата околу очите и концентрат за најинтензивен третман на знаците на стареење.
    HYAL-UREA – нова линија наменета за многу сува кожа со дневен, ноќен крем и крем за нега на кожата околу очите.

    Превземено од femina.com.mk
     
  14. Tribbiani

    Tribbiani Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2010
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    6
    Девојки сакам да ве прашам дали некоја од вас го има користено Euceri DermoPURIFYER колку е задоволна и колку чини? Фала ви однапред :)
     
  15. Nastjaaa4

    Nastjaaa4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    307
    Допаѓања:
    81
    Сакав да прашам дали може некој да ми каже која крема на еуцерин да ја користам, имам нормална кожа само некогаш на челото ми се појавува некоја мозолка нели во оној пмс период....сакам да прочистува и освежува па би Ве замолила да ми кажете ако знаете!Поздрави.
     
  16. Noemi

    Noemi Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2010
    Пораки:
    1.719
    Допаѓања:
    7.085
    Го имам користено гелот за миење лице кој воопшто не ми се допадна и се вратив на Гарниер.
    [​IMG]

    Додека за кремата имам само пофални зборови, феноменално го хидратира лицето, како кадифено е после :inlove:
    [​IMG]
     
  17. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    јас не бев премногу дебела, имав 67 кила на висина 170, но сакав да ја намалам, кога ја намалив на 60кг, ми ми се појавија црвени стрии.

    Потоа по препорака го имам купено овој препарат
    [​IMG]
    Најпрвин се исплашив, бидеји стриите уште повеќе се вцрвенуваа, но верувајте сега почнаа да бледеат.Дојдоа до едно ниво нежно розевки.
    Е сега сама сум си крива што зимово го прекинав со користење инегде негде малце розевки стрии ми останаа, ќе морам повторно да продолжам да го користам.
    Цената му е околу 600-650 денари, го има во аптеките на зегин.
     
  18. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.786
    Допаѓања:
    131.379
    Јас сум многу задоволна од производите на еуцерин кои ги имам користено.

    Користев крема некое време, и за околу очи (Aqua нешто). Само во еден непогоден финасиски период се вратив на нивеа, ама само да ја дотрошам тековната крема, и ќе купам пак еуцерин.

    Малата имаше првут, и ги користи шампонот против првут, многу е ефикасен.
     
  19. marija.hana.una

    marija.hana.una Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    35
    Јас го користам 3/4 години и да, сум задоволна. За масна кожа, го регулира лачењето на себум.
     
  20. LejdiD

    LejdiD Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2011
    Пораки:
    602
    Допаѓања:
    154
    Ај препорачајте ми крема за лице за многу сува кожа од еуцерин и пишете и цена отприлика зошто претпоставувам дека се прилично скапи