1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Eucerin производи

Дискусија во 'Лице' започната од bim00, 4 јули 2011.

  1. LaDyDoLl

    LaDyDoLl Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    4.226
    Допаѓања:
    30.347
    Пол:
    Женски
    Пред некое време гледав на тв за лосион и шампон на Eucerin Против опаѓање на коса.
    Дали некоја феминка има информација каде може да се најдат и дали се ефикасни?
     
  2. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    Многу сакам да пробам некој производ од колекцијата против акни. Само незнам дали Dermo purifyer cleanser, scrub или toner?
    Да ми каже некој од искуство кој е најдобар од овие три?
     

    Прикачени фајлови:

  3. CrystalNoir

    CrystalNoir Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2011
    Пораки:
    389
    Допаѓања:
    92
    ^
    Сите три продикти се добри,секој си има своја намена,тоникот ги чисти порите го отстранува црвенилото и ја освежува кожата,пилингот ги отстранува мртвите клетки на кожата и длабински ги прочистува порите,ја прави помазна кожата,гелот исто така ја чисти кожата од наталожените нечистотии и на крај кремот ја хидрира кожата и нормално помага во процесот на лекување на акните.
     
    На glosipgirl и mila89 им се допаѓа ова.
  4. detelinkaa

    detelinkaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2012
    Пораки:
    150
    Допаѓања:
    60
    ^^Jас ги користам гелот за миење лице, дневниот крем како подлога за пудра и ноќниот крем за пред спиење и еднаш-два пати неделно пилингот (зелената линија). ПРЕЗАДОВОЛНА СУМ! Лицето не ми било поубаво!
     
  5. girlx3

    girlx3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2012
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    142

    Јас ги користев сите три и можам да кажам дека лицето ми се подобри од нив..стварно се предобри..ама имам слушнато дека за да имаш резултати треба да ги користиш 6месеци..на дечко ми сестрата така ми кажа...јас искрено видов убави резултати уште вториот месец..ги користев долго време и лицето ми се исчисти..буквално акните ми ги сушеше за ден,два зборам за оние поголемите...сега имам уште многу малку акни..ама користам една крема која ми ја порача кожен лекар..сепак мислам дека лицето вака ми се подобри од ерцеринот,а кремата си ја доврши работата :) јес да се скапи ама вредат за секој даден денар.

    П.С:побарај во аптека едно време ги имаше сите три во еден бел несесер за 1000 и нешто денари (така испаѓаше поефтино отколку да ги купиш сите посебно :)
     
  6. Noemi

    Noemi Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2010
    Пораки:
    1.719
    Допаѓања:
    7.085
    Презадоволна сум од млекото за чистење лице за сува и чувствителна кожа. После чистење го нема она чувство на затегната кожа, сува и лупење посебно како што е состојбата со лицето во зима. Дури и заборавам да ставам крема после чистење! Хидратира и ја остава кожата мека :)

    [​IMG]
     
  7. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.538
    Допаѓања:
    7.834
    Пол:
    Женски
    Девојки кремата за мрсна кожа, таа од зелената линија, дневна со заштитен фактор 50 колку е?
    Летото беше околу 700-800, ама сега е сигурно поскапа, знае некој цена?
    Да знам или па да барам замена со некоја поевтина
     
  8. RainDrop

    RainDrop Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2012
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    20
    Имам внатрешни бубуљици само на челото и сакав да купам Еуцерин, ако знае некоја нека ми каже која крема е најдобра :) за млада кожа до 20 години
     
  9. barbie24

    barbie24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2012
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    17
    Пол:
    Женски
    Девојки отсега Еуцерин има и своја Фејсбук страна во Македонија, поддржете ја! Тука ќе најдете многу интересни содржини за самите производи, а отсега се што ќе ве интересира за Еуцерин, а е поврзано со медицинската нега на кожата ќе можете да прашате, а ќе ви одговара Д-р Соња Петрушеска Специјалист - дерматовенеролог и стручен соработник за Еуцерин
     
  10. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Ме интересира дали сите цени на еуцерин производите се секаде во секоја аптека исти или си зависи од аптека до аптека?
    Исто ме интересира дали цените на производите се исти во сите градови во Македонија?
     
  11. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.787
    Допаѓања:
    8.834
    Пол:
    Женски
    Во Зегин аптеките се најефтини, секој месец има попуст на некој производ на Еуцерин :)
     
    На angela.kostova и Lux им се допаѓа ова.
  12. barbie24

    barbie24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2012
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    17
    Пол:
    Женски
    Еуцерин производите имаат препорачана цена во сите аптеки, па горе-долу сите отприлика ја почитуваат. А во Зегин, освен што се по препорачана цена, има и стручни лица кои можат да помогнат согласно потребите на секоја кожа.


    НА ОВОЈ ЛИНК МОЖЕШ ДА ПРОЧИТАШ ПОВЕЌЕ ЗА СЕКОЈ ОД ПРОИЗВОДИТЕ -Мhttp://www.facebook.com/media/set/?set=a.567087276643351.134304.488846411134105&type=1
     
  13. eva11

    eva11 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    1.851
    Допаѓања:
    757
    Задоволна си од кремава ??? јас ја земав 964 денари беше во зегин лицето е помазно посвежо ама ептен ми останува мрсно а го земав за чуствителна кожа и мислам дека од многу мрсно ми испагаат ситни гнојнички ке го менувам изгледа а што туку е почнат ;(
     
  14. CrystalNoir

    CrystalNoir Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2011
    Пораки:
    389
    Допаѓања:
    92
    Пишува на сајтот на Еуцерин дека кремот Eucerin Q10 за осетлива кожа е наменет за сува или многу сува кожа ,додека флуидот Eucerin Q10 е наменет за нормална и комбинирана кожа.
     
  15. OmniaVanitas

    OmniaVanitas Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2012
    Пораки:
    1.437
    Допаѓања:
    1.449
    И овде да ве известам дека во аптеките „Зегин“ има попуст на производите од линијата на Eucerin. ;)
     
  16. DzingrlakaDzikica

    DzingrlakaDzikica Популарен член

    Се зачлени на:
    26 март 2012
    Пораки:
    803
    Допаѓања:
    2.634
    Ќе ми го пофалите активниот концентрат? :wasntme:
    Цена?
    Прочитав дека бил real magic ама сакав и вас да ве "чуам".

    [​IMG]
     
  17. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.787
    Допаѓања:
    8.834
    Пол:
    Женски
     
  18. Oxymoron

    Oxymoron Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.391
    Допаѓања:
    12.244
    Попуст имаат некои производи од колекциите Dermo Purifyer и AquaPorin.
    Ги користам лосионот и кремата од колекцијава и сум презадоволна. Го сакам и ова, ама го немам забележано, каде го има и по која цена?
     
    На anggell му/ѝ се допаѓа ова.
  19. OmniaVanitas

    OmniaVanitas Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2012
    Пораки:
    1.437
    Допаѓања:
    1.449
    Разгледав низ брошурата, но ги имаше на неколку страни повеќе производи (и страните не беа една до друга туку на различни делови). Затоа не успеав да запаметам, а и не користам производи на Eucerin за да ги паметам кои се. Пишав овде заради темата :)
     
    На anggell му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Agatha

    Agatha Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    1.147
    Можете ли да ми препорачате од нивната палета на производи оние кои се наменети за сува кожа? И да ми кажете колку се ефикасни, односно дали доволно ја потхрануваат кожата (поконкретно од оние за лице мислев)?
     
    На Bojana 123 му/ѝ се допаѓа ова.