1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Euphoria (2019)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од stranger2, 22 јануари 2020.

 1. stranger2

  stranger2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2016
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  144
  Пол:
  Женски
  Еуфорија, новата серија што испадна во 2019 година, оригинална на HBO GO. Се работи за Ру, средношколка која само што се враќа од рехабилитација поради предозирање, но нема намера да остани чиста. Серијата ги следи животите на нејзините пријатели и се што се случува во нејзиниот свет. Некои од нив се: Џулс, транс девојка која се обидува да се најде себеси; Кеси, чиe сексуално минато ја прогонува; Кет, која има несигурности за своето тело и си ја истражува сексуалноста; Нејт, кој има огромни проблеми со нервозата, а воедно и сексуално фрустрации.

  Серијата е многу графичка, и се фокусира на злоупотребата на дрогата и како таа влијае на луѓето, анксиозност, депресија, денешниот тинејџерски свет полн со дрога и алкохол, социјални медиуми, сексуалноста и многу други работи. Актерката и пејачката Zendaya ја глуми главната улога.

  Мене лично многу ми се допадна, едвај чекам втора сезона. Серијата шокира на моменти, можеби не е за секого. Но сценографијата, музиката, глумците; мислам дека се е врвно. Еве трејлер, што мислите вие?
   
 2. martiiinna

  martiiinna Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2016
  Пораки:
  854
  Допаѓања:
  4.339
  Пол:
  Женски
  Не знам како до сега не ја знаев серијава.
  Случајно вчера ја пуштив, и еве денес ја завршувам.

  10/10 од мене.
   
  На stranger2 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. marr15

  marr15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2018
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  32
  Пол:
  Женски
  Одвааај чекам 2 сезона со ова коронава се се завлече. Тешка серија и паметот мора да биде вклучен.
   
  На stranger2 му/ѝ се допаѓа ова.