Euromillions

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Lemon, 20 јануари 2014.

 1. Lemon

  Lemon Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2013
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  89
  Дали некој од вас играл на Euromillions? Јас имам играно два пати, чини околу 7,5 евра, а џек потот е огромна сума. Е, сега пробувам да играм и никако не можам, трансакцијата со VISA кредитната картичка никако не поминува. Од Стопанска банка велат дека забраниле да се игра лото online или лото во странство воопшто.
  На сајтот на лотаријата Euromillions пишува дека секој има право да игра ако е полнолетен и ако во земјата од која доаѓа не е забрането коцкањето (gambling). А, кај нас колку што знам не е и на секој чекор имаме коцкарници, што мене лично ме вади од такт. На страна тој муабет.
  Ова со Euromillions е веќе лотарија и не е коцкање. Дали некој знае што се случува?