1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Euromillions

Дискусија во 'Канта' започната од Lemon, 20 јануари 2014.

 1. Lemon

  Lemon Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2013
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  166
  Дали некој од вас играл на Euromillions? Јас имам играно два пати, чини околу 7,5 евра, а џек потот е огромна сума. Е, сега пробувам да играм и никако не можам, трансакцијата со VISA кредитната картичка никако не поминува. Од Стопанска банка велат дека забраниле да се игра лото online или лото во странство воопшто.
  На сајтот на лотаријата Euromillions пишува дека секој има право да игра ако е полнолетен и ако во земјата од која доаѓа не е забрането коцкањето (gambling). А, кај нас колку што знам не е и на секој чекор имаме коцкарници, што мене лично ме вади од такт. На страна тој муабет.
  Ова со Euromillions е веќе лотарија и не е коцкање. Дали некој знае што се случува?