1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Eveline cosmetics

Дискусија во 'Лице' започната од Lepaaa, 19 декември 2013.

 1. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.069
  Допаѓања:
  8.097
  Пол:
  Женски
  Отворив нова тема, зошто ваква не сретнав. :)


  Станува збор за полска козметика, која содржи широка палета на производи, за нега на лице, тело, нокти... После голем број прочитани позитивни коментари за производиве решив да отворам тема за истите.

  Па дали вие сте употребувале некои нивни производи?
  Како сте задоволни од истите?  Еве ја и нивната официјална страна:


  Како за почеток, јас од Eveline имам лак за зацврстување на ноктите:

  1. Nail Therapy Professional - Diamond Hard Nails

  [​IMG]

  Зацврствувачот за нокти го купив во ДМ - 115 денари и сум многу задоволна. Ноктите ми пораснаа конечно, без притоа да се скршат или излупат, како што тоа се случуваше претходно.

  2. Гел за чистење на кожата + пилинг + маска

  [​IMG]

  После подолго двоумење, дали да земам гел за чистење на лице на Avene или Neutrogena, јас одбрав 3то и тоа овој гел на Eveline, кој има тројно дејство. Се користи како гел за чистење на лице (кој се употребува 2 пати дневно), пилинг (кој се употребува 2-3 пати неделно) и маска (која истотака се употребува 2-3 пати неделно).
  Го купив во Космо околу 150 денари, не ја знам точната цена зошто купував повеќе производи. Сеуште не сум го пробала, кога ќе го пробам ќе го напишам моето искуство со производов. :)


  3. Маска за длабинско прочистување од зелена биоглина:

  [​IMG]

  Маскава чини 34 денари, ја купувам исто од Космо и сум презадоволна. Не ми ја суши кожата и после секоја употреба чуствувам како лицето да ми е “препородено“. :) Ова пакување јас го користам два пати неделно. Има и други типови од истата линија, и тоа: Маска за интензивна регенерација од жолта биоглина и Маска за инстант хидратација од бела биоглина.


  4. Лосион за отстранување на шминка 3 во 1:

  [​IMG]

  Млеко за отстранување на шминка кое мириса прекрасно и темелно ја чисти шминката. Лицето после чистењето со ова млеко нема потреба од крема, зошто е доволно хидратирано, меко...бебешко! :lol: :lol:


  Толку засега, се надевам дека овој гелов нема да ме разочара, па ќе си ја зголемам палетата на нивни прозиводи, во мојот несесер. :D
   
  На didicool му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.918
  Пол:
  Женски
  Пред некој ден пишав темата: Производи кои не би ги купиле повторно

  Јас го имам гелов за отстранување на кутикули и ич не сум задоволна.. гелов е многу леплив и не мириса убаво.. мислам дека од него уште повеќе ми се оштетија прстите :sweat:
  [​IMG]

  го имам и гелот за забрзување на растот на ноктите и сум презадоволна, брзо се суши, ноктите ми се по цврсти и за брзо време ми пораснаа :)
  [​IMG]
   
  На Lepaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. EMA2

  EMA2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2013
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  33
  Го имам Nail Therapy Professional 8 ин 1,и би можела цел ден да пишувам само пофални зборови за него :D
  Ноктите ми беа катастрофа освен што ми се кршеа,лупеа ме болеа и како да се распаѓаа на мене,сега се преубави не можам да им се изнагледам. За околу 2 недели,или 3 пати по 4 дена како оди третманот,абе блескаат :inlove:
  Исто така имам и крема за раце со козјо млеко во кафено тубиче,73 дена презадоволна сум :clap:
  Сега сакам да пробам нови работи од оваа фирма,еве на ред е гелов за лице,др крема од алое и уште нешто :hai:
   
  На Elen4e_sonce и EMoonlight им се допаѓа ова.
 4. velesanka

  velesanka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  2.564
  Допаѓања:
  2.443
  имам коректор од Еveline и за таа цена (околку 150тина денари) сум презадоволна
   
 5. Silver.E

  Silver.E Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2013
  Пораки:
  2.226
  Допаѓања:
  5.276
  Дали ги имате пробано производите за коса и какви се ?
   
 6. bubac

  bubac Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2013
  Пораки:
  884
  Допаѓања:
  1.865
  Пол:
  Женски
  Ја зедов на шала, си купив уште, преубава е

  Активна термичка маска за подмладување - За секој тип на кожа, со исклучок на многу чувствителни со проширени капилари! Нежна алтернатива на микродермоабразија - терапија која обновува младинското емитување на кожата - Клеј, Масло од камилица, екстракт од зелен чај. Технологијата на затоплување го засилува дејството на активните состојки.
   

  Прикачени фајлови:

  На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.653
  Допаѓања:
  80.798
  Пол:
  Женски
  Дали некоја ја има кремава?
  [​IMG]
  Доста е ефтина, на декларацијата пишува дека е и одлична подлога за шминка. Мене ме интересира дали има навистина добар мат ефект и дали и покрај тоа овозможува соодветна хидратација ?

  Инаку, презадоволна сум од маската за лице со зелена глина!
  [​IMG]
  Преубаво го матира лицето, кожата ја остава свежа и препородена, не ја пресушува и не знам дали бладам или е вистина, ама и тенот како да ми стана почист.
  Не знам веќе кое пакување по ред го цедам, предобра е и веќе си ја имам на залихи. :lol:
  Едно пакување ми трае за два-три пати нанесување.
   
 8. butterflysk

  butterflysk Популарен член

  Се зачлени на:
  24 мај 2013
  Пораки:
  1.746
  Допаѓања:
  3.439
  Каде има повеке производи на Евелин , Космо или ДМ?
  И ме збуни амбалажата, дали станува збор за истиот лосион за остранување на шминка 3 во 1 што го има постирано Лепаа?
  И која цена е?
   

  Прикачени фајлови:

  • 400165.jpg
   400165.jpg
   Големина на фајлот:
   16 KB
   Прегледи:
   325
 9. Elence93

  Elence93 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  5.105
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Омилена! Веднаш се впива, а лицето е мнооогу меко! Исто така и многу споро се троши.
  Ги користел некој овие работи? Каде ги има и цени отприлика :)
  [​IMG]
   
  На EMoonlight му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Pipaa

  Pipaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  89
  Пол:
  Женски
  Го имам користено Nail Therapy Professional 8 in 1 и многу сум задоволна. Многу ми ги зајакна ноктите и почнаа брзо да ми растат. Сега си го користам како подлога пред да се лакирам и така повеќе дена ми стои лакот.
   
  На EMoonlight му/ѝ се допаѓа ова.
 11. honesty

  honesty Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2011
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  296
  Се што сум пробала од евелин, се било убаво. Овие со арганово масло не сум ги видела, ама секако одма би ги пробала.
   
 12. honesty

  honesty Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2011
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  296
  Која антицелулитна крема од Eveline e најдобра?
   
 13. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  14.502
  Допаѓања:
  44.563
  Пол:
  Женски
  2.jpg Црвената е многу добра ти ја препорачувам.
   
  На SAMIRA, India и honesty им се допаѓа ова.
 14. India

  India Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2016
  Пораки:
  354
  Допаѓања:
  15.688
  Пол:
  Женски
  И јaс јa имaм црвенaтa oкoлу 400 ден oд ДМ.
  Имa зaтoплувaчки ефект и мнoгу гo нaмaлувa целулитoт.
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Meli97

  Meli97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2016
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  111
  Од Eveline ја имам 3 in 1 течната пудра и е трајна, можда не баш 24 часа како што стои ама 12 сигурно, и е многу добра за тие што сакаат изглед на голо лице и воошто не е тешка и не се осеќа. Цената и е од 200 до 250 ден зависно од дрогеријата, во Cosmo скоро секогаш е на попуст.[​IMG]
   
  На Ицолгудбејбе му/ѝ се допаѓа ова.
 16. honesty

  honesty Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2011
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  296
  Незнам зошто толку малку мислења има темава кога eveline е козметичка линија која навистина дава резултати. И не добивам никакви пари за рекламава, да си биде јасно!
   
  На Ицолгудбејбе и Meli97 им се допаѓа ова.
 17. xxAngelxx

  xxAngelxx Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  1.516
  Допаѓања:
  968
  Пол:
  Женски
  Каде може да ги најдам маските од глина на Евелин?
   
 18. Chanell*

  Chanell* Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 септември 2016
  Пораки:
  4.391
  Допаѓања:
  32.814
  Пол:
  Женски
  Некоја од вас да го има користено серумот за трепки ? Пофалба/критика?
  Или јас прва ќе бидам?:D
   
 19. OmniaVanitas

  OmniaVanitas Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  1.451
  Допаѓања:
  1.468
  Би требало да ги има во ДМ, Веро, Космо.
   
  На xxAngelxx му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Chanell*

  Chanell* Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 септември 2016
  Пораки:
  4.391
  Допаѓања:
  32.814
  Пол:
  Женски
  Јас ќе ви ја откријам мојата "тајна" за предолги трепки.
  Моментално користам маскара на Гр од 100денари а трепките ми изгледаат ко вештачки да сум залепила,и тоа со само 2-3 слоја а не па да им опстојам повеќе.. :)

  Серум за регенерирање на трепките од Евелин,кошта 200ден трае 2-3месеци!

  Сум прашала ете погоре за него,го земав тогаш тој со арган и многу многу е убав, сега и зелениот го купив исто сум многу задоволна.
  Нанесен на трепките дава бела боја која откако ќе се исуши не се познава,и без да се стави маскара трепките "живнуваат", долги се.
  Одлично за "fake make up free day" :D

  Заблагодарете ми се подоцна.:inlove:

  едит:еве ви и слики од серумите IMG_3385.JPG
  IMG_3384.JPG
   
  На ванилала му/ѝ се допаѓа ова.