1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Eveline cosmetics

Дискусија во 'Лице' започната од Lepaaa, 19 декември 2013.

 1. Chanell*

  Chanell* Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 септември 2016
  Пораки:
  4.391
  Допаѓања:
  32.814
  Пол:
  Женски
  @ванилала Да да, и двете се всушност подлога за маскара.
  Мене лично тоа од арган повеќе ми се свиѓа,од другово очите ми црвенеат.
   
  На ванилала му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Rosonerka

  Rosonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2012
  Пораки:
  250
  Допаѓања:
  4.296
  Во Космо ја земав за 210 ден.
  Си земав дури две хаха:D
  Малце бев скептик ама лесна е ми се свиѓа, за тие пари сосема океј:) eveline-3-in-1-covering-makeup-foundations-and-concealers.jpg
   
 3. Emotional123

  Emotional123 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  8.537
  Допаѓања:
  39.876
  Пол:
  Женски
  Денес бев во Космо не ги најдов. Ги има ли уште?
   
 4. Chanell*

  Chanell* Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 септември 2016
  Пораки:
  4.391
  Допаѓања:
  32.814
  Пол:
  Женски
  @Emotional123 Не знам за во Космо,и јас немам скоро купено
   
 5. LollySky

  LollySky Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  2.942
  Допаѓања:
  14.004
  Пол:
  Женски
  Ja има ли некој користено Eveline Laser Precision (или некој што го познавате)? Може да споделите искуства? Или препорака за некоја друга крема за 50+ години :)
  [​IMG]
   
 6. marta993

  marta993 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2017
  Пораки:
  1.556
  Допаѓања:
  29.036
  Пол:
  Женски
  За каква кожа е? И каква и е покривноста? :)
   
 7. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.531
  Допаѓања:
  4.179
  Пол:
  Женски
  @Chanell* а кој е подобар зелениот или тој од арган?
  И каде ги зема?
   
 8. LollySky

  LollySky Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  2.942
  Допаѓања:
  14.004
  Пол:
  Женски
  Jac во продавницата на Eveline го земав зелениот пред еден месец, на улица Максим Горки близу италијанска амбасада отприлика. Имаше 3-4 разни серуми, ама не знаев за кој да се одлучам па го земав зелениот. Не ме пече на очи што ми е најважно, ама и не приметив нешто да ми растат трепките. Убав ефект дава ако се нанесе пред маскара, ги бои бели трепките па потоа кога ќе се нанесе врз него маскара трепките оптички делуваат погусти и подолги (ефектот е како кај оние двојните маскари со бел и црн дел)
   
  На Flower27 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Emotional123

  Emotional123 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  8.537
  Допаѓања:
  39.876
  Пол:
  Женски
  Го купив. Ама не тој зелениот. Не го нсјдов, а тој го сакав.
   
  На LollySky му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Rosonerka

  Rosonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2012
  Пораки:
  250
  Допаѓања:
  4.296
  Како што видов за сите типови кожа е , покривноста и е средна, пишува дека е 3 во 1, прајмер, коректор и пудра .:)
   
 11. ванилала

  ванилала Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  1.651
  Допаѓања:
  5.234
  Пол:
  Женски
  Негде да не е на акција лакот 8 во 1?
   
 12. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  14.801
  Допаѓања:
  122.639
  Ја купив златната маскара. Сите околу мене се "трескаат"по неа. Ама уште не сум ја пробала.
  И лакот 8во1. Ок е. Друго не сум користела.
   
 13. Elen4e_sonce

  Elen4e_sonce Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 мај 2016
  Пораки:
  508
  Допаѓања:
  630
  Пол:
  Женски
  Имам едно прашање за лакот 8 во 1 - третиот ден треба да се отстрани. Со што? Дали може со обичен ацетон или? @La_Luna ти рече дека го користиш :)
   
 14. MagsDestiny

  MagsDestiny Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  2.310
  Допаѓања:
  18.181
  Пол:
  Женски
  Со обичен ацетон го бришеш како и секој лак.
  Утредента пак поново се лакираш :)
   
  На La_Luna и Elen4e_sonce им се допаѓа ова.
 15. Primadonna

  Primadonna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  1.341
  Допаѓања:
  2.163
  Пол:
  Женски
  Како сте задоволни од лакот 8 во 1 од арган?
   
 16. Хана-банана

  Хана-банана Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2018
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  205
  Пол:
  Женски
  Кoи прoизвoди oд Eveline спoред вaс се нaјдoбри зa зaцврстувaње нa нoктите (мoите нoкти се лупaт), зaбрзувaње нa рaстoт и oмекнувaње нa кутикулите?
   
 17. Smiley11

  Smiley11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  270
  Допаѓања:
  169
  Eveline 8 in 1
   
  На Хана-банана му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Elence93

  Elence93 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  5.760
  Допаѓања:
  5.112
  Пол:
  Женски
  И јас сум задоволна од ова. За две недели ми се опоравија ноктите. Сега го користам само под лак.
   
  На Хана-банана му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Хана-банана

  Хана-банана Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2018
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  205
  Пол:
  Женски
  Дaли гo имaте упoтребувaнo oвoј лaк и кoлку сте зaдoвoлни oд негo. Веќе еднa неделa стaвaм Eveline 8in1 нo нoктите уште ми се лупaт.Не знaм мoже требa пoдoлгo време дa гo упoтребувaм зa дa видaм некoј ефект[​IMG]
   
 20. Elence93

  Elence93 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  5.760
  Допаѓања:
  5.112
  Пол:
  Женски
  Користи го подолго време, после две недели отприлика ќе забележиш подобрување. Сепак не прави чуда :)