Exalibur?!

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од kelebeim***, 23 октомври 2015.

 1. kelebeim***

  kelebeim*** Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2015
  Пораки:
  533
  Допаѓања:
  1.335
  Пол:
  Женски
  Ne znam vo koe pole da ja vmetnam temava, no dali vi e poznato Excalibur? Jas imav edno iskustvo so edna drugarka, taa odi tamu no ne mozam konkretno da sfatam sto e. Bev nesto nervozna, i mi vika ti si za Excalibur! Vikam sto e toa " ee zivotot mi se promeni na podobro od koga doznav za toa" rece. Pojdov, ke vi raskazam kako bese, no mene pak ne mi e jasno sto tocno e! Vo Sk inaku bev, bas sega vikendov se zaminati na intenziv i taka. Mislenje? :o
   
 2. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  8.444
  Допаѓања:
  39.004
  Пол:
  Женски
  Ништо не разбрав. Да подобјасниш малку повеќе...Што е тоа, организација некоја или..?
   
 3. Valerin

  Valerin Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.717
  Допаѓања:
  5.258
  ^
  Секта е, да. Дувло за перење млади мозоци. :)
   
  На buba4e89, Nausicaa, Arthur и 2 други им се допаѓа ова.
 4. kelebeim***

  kelebeim*** Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2015
  Пораки:
  533
  Допаѓања:
  1.335
  Пол:
  Женски
  Ne sum tolku kompetentna da kazam zatoa prasav :o Me cudi mnogu sto moze stvarno da ti se smenat mnogu raboti. Znaci toa e institut, ima covek glaven sto gi vodi, i asistenti..lugevo sedat i delat mislenje/iskustva. Toa bese predavanje. A sega na intenziv ne znam sto pravat. Po 4 dena se tamu, i site se vrakaat po drugi. Zasto?!
   
 5. kelebeim***

  kelebeim*** Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2015
  Пораки:
  533
  Допаѓања:
  1.335
  Пол:
  Женски
  Ne e sekta 100%..kaj bi odela jas ili drugarkami na takvo nesto. Ne znam dali tie sto bi znaele da kazat, ke kazat oti malce i tajno mi se vide |(
   
  На daylight му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Valerin

  Valerin Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.717
  Допаѓања:
  5.258
  Информирај се околу терминот секта првин, и ќе сфатиш кај си била.
   
  Последна измена: 23 октомври 2015
  На Bender Rodriguez и MilaP им се допаѓа ова.
 7. kelebeim***

  kelebeim*** Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2015
  Пораки:
  533
  Допаѓања:
  1.335
  Пол:
  Женски
  Tolku znam; zatoa prasav dali nekoj znae sto e toa :) Inaku vo Aerodrom se predavanjava. Samo iskustva delea lugevo i tolku sfativ. Imase dosta narod
   
 8. AnaKlarc

  AnaKlarc Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2014
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  154
  Пол:
  Женски
  Можеби е нешто како оние што ги водат разговорите со психијатри зборуваат за своите проблеми раскажуваат и слично а за онаа со интензивната појма немам што ти значи
   
 9. Dadusicka

  Dadusicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  1.323
  Допаѓања:
  53.780
  Пол:
  Женски
  Како може да одиш, а да незнаеш каде? Си била, а незнаеш зошто?
   
  На kim.k, Bender Rodriguez, oblace1 и 2 други им се допаѓа ова.
 10. kelebeim***

  kelebeim*** Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2015
  Пораки:
  533
  Допаѓања:
  1.335
  Пол:
  Женски
  Procitaj pogore, objasniv ubavo. AnaKlarc, mozebi.. :)
   
 11. aleksandrajaneska

  aleksandrajaneska Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 септември 2014
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  49
  Мене тоа уствари ми делова како место да се ипразниш јавно и по психа секако ке ти биде после полесно...врти сучи баш како на психијатар да си само што не ти даваат дијагноза :)
   
 12. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  4.709
  Допаѓања:
  75.151
  Пол:
  Женски
  Битно си била девојката некаде, си направила муабет, а кој се луѓето, што се и зошто се... мање битно :rofl: Седнати сите, си кажуваат што ги мачи и ај бегаме.
   
  На blackwave, PaLaVa, Idealista и 8 други им се допаѓа ова.
 13. jacqueline.s

  jacqueline.s Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  2.672
  Допаѓања:
  11.990
  Пол:
  Женски
  И мене на секта ми личи :^)
   
 14. MysteryMan23

  MysteryMan23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2015
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  265
  Пол:
  Машки
  Сфе секташи :tmi:
   
 15. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.414
  Допаѓања:
  48.851
  Пол:
  Женски
  А да ја прашаш другарка ти? Или и таа не знае кај иде?
   
  На sparklie, Victorian, Dadusicka и 5 други им се допаѓа ова.
 16. Catherayn

  Catherayn Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2014
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  180
  Пол:
  Женски
  Екскалибур е мечот кој кралот Артур го извадил од каменот бе :rofl:
   
  На AnnabelLee, GirlLove, theowndemon и 5 други им се допаѓа ова.
 17. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.987
  Допаѓања:
  37.505
  А интензив што е? :?:
   
 18. jacqueline.s

  jacqueline.s Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  2.672
  Допаѓања:
  11.990
  Пол:
  Женски
  Нешто хардкор.... гарант :D
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 19. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.514
  Точно. И јас кога го прочитав насловот си мислев за мечот се работи.

  Да прашам само


  ЗНАЕТЕ ШТО Е КИРИЛИЦА? ГИ ПРОЧИТАВТЕ ПРАВИЛАТА НА ФОРУМОТ? ДОСАНО ВИ Е СИ ОТВАРАТЕ СЕКТАШКИ ТЕМИ?

  Ете така ми изгледа мене читањето на латиница
  И насловот е згрешен фали ц после х
   
  Последна измена: 26 октомври 2015
  На piksooki, theowndemon, Marossa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.514
  Ова е секта според гугл. Скиетологија она од кое забега Том Круз
  повелете тука се споменува
  http://www.scientologiakosice.sk/tag/sekta/
   
  На jacqueline.s му/ѝ се допаѓа ова.