EXIT-Нови Сад 2014година

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од VamosRafa, 2 јули 2014.

 1. VamosRafa

  VamosRafa Нов член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2014
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Што мислите за овогодинешниот exit,ви се допаѓаат ли гостите тие 3 дена,што мислите за новиот sie dance во будва кој е всушност продолжение?Што мислите за цените на влезниците,кампот и слично?Ќе оди ли некој од вас?? :) :) :)
   
 2. Psihologue

  Psihologue Активен член

  Се зачлени на:
  30 април 2014
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  56
  Да, баш е супер фестивалот. Ќе врие од наркомани и травари, а на локалното население ќе им се крева косата од гадни хипици и неперотини од сите страни на светот. Прекрасна глетка.
   
 3. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.682
  Со оглед на тоа што оваа година прават се` за да ја задржат титулата на најдобар европски фестивал (иако мислам дека е многу нефер спрема Зигет и нивниот ужасно добар лајн ап), имаат добра организација, ама не и изведувачи. Некако им се веќе видени и неприкладни за Егзит. Масимо Савич и Тамара, што да дискутираме повеќе.
  Цените се прикладни (во средина на декември беа уште поевтини).

  Јас ќе одам само на sea dance во Будва. Лајн ап-от не е ништо посебно (освен Џамирокваи, Андерворлд, Маас и уште пар изведувачи кои вредат), ама искрено мене најмногу ми е за плажата, плус кампот е отворен 7 дена така што ќе си истерам цел одмор.
  Единствено сум скептик во однос на безбедноста со шатор, мислам дека немаат сејфти локерс, а и башка што никој не сака пијани англичани да му се убацат во 8 сабајле.
  Како и да е авантурист сум по природа, така што верувам дека ќе има добра журка. :)
   
 4. BoneMachine

  BoneMachine Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2014
  Пораки:
  857
  Допаѓања:
  3.373
  Бегај таму, Баба Рада била?!
   
  На Sanjichka007 му/ѝ се допаѓа ова.