1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Exit '12 фестивал

Дискусија во 'Канта' започната од eli2622, 4 мај 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. eli2622

  eli2622 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  11
  Ќе се пријави некој за волонтер? Конкурсот за пријавување почнува од утре 05 до 31 мај , а волонтирањето ќе трае од 09 до 15 јули 2012 и ќе се одржува во Нови Сад и најмногу шест часа во текот на една смена..  извор:
  http://www.crnobelo.com/vesti/85-nastan ... na-exit-12
   
  На missbotwin му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Oxymoron

  Oxymoron Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  1.391
  Допаѓања:
  12.243
  Јас се пријавив за волонтер, дали на некој му стаса меил за интервју? Ако да, нека пише, имам неколку прашања :)
   
 3. san.dra

  san.dra Активен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2012
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  3
  мене ми стаса меил. :D
   
 4. Oxymoron

  Oxymoron Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  1.391
  Допаѓања:
  12.243
  И мене ми стаса меил, кога имаш интервју? Ако веќе го имаше, како помина? :)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.