1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Fa cosmetics

Дискусија во 'Тело' започната од Smurfette.M, 23 септември 2012.

 1. Smurfette.M

  Smurfette.M Популарен член

  Се зачлени на:
  13 септември 2011
  Пораки:
  1.072
  Допаѓања:
  621
  не најдов ваква тема, се извинувам ако е дупла :)
  Дали ги користите производите на Fa? ;) како сте задоволни? кои ви се најубави? :wasntme:

  јас моментално оваа ја имам....многу убаво мириса, презадоволна сум.... :wasntme: :)
  [​IMG]
   
  На kikav му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.187
  Пол:
  Женски
  Ги имам користено производите на Фа, задоволна сум и сите ми се допаднале, немам некоја негативна замерка за истите :)
   
 3. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.935
  Имам неколку производи и немам никаква замерка, моментално го имам течниот сапун првиот, првиот гел за туширање од второто купче (не тоа искривеното туку првото со бело на капачето) и анти-преспирантот кој ми се потроши а и гелот за туширање ми е при крај.. :D
  Ќе ти ја краднам сликава :P [​IMG]
   
 4. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  843
  Најчесто од Fa користам шампони за туширање, евентуално и сапуни за раце. Последен овој на сликава и многу ми се допадна.
  [​IMG]
   
 5. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.918
  Пол:
  Женски
  Не сум љубител на производите на Фа, не ми се допаѓаат
  пред некое време го добив на поклон гелов за туширање
  [​IMG]
  си реков да го пробам, абе 100 пати зажалив, уште ко излегов од купатилото почнав да се чешам за неполн час имав огромни црвени пликови по телото. Можеби не ми одговара мене, ама од тогаш ФА нема шанси :x
   
 6. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.699
  Допаѓања:
  80.850
  Пол:
  Женски
  Ми се допаднале сите нивни гелови, сапуни и дезодоранси кои сум ги користела.
  Многу сум задоволна од колекцијава, мирисот е нешто неверојатно и се осеќа подолго време по туширањето. :mm:
  И би рекла дека ми е најомилена.
  [​IMG]
  Неодамна си купив и течен сапун со мирис на ванила и мед.
  [​IMG]
  Ми се допаѓа, па колку за миење раце и за мирискање после тоа, го бидува, ај лајк ит.
   
  На Saricko му/ѝ се допаѓа ова.
 7. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672
  Следно на листа од оваа козметика ми е овој гел, [​IMG] мириса прекрасно.
   
 8. Inhume

  Inhume Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  243
  [​IMG] Презадоволна сум од овој антипеспирант многу штити од потење и ми одговара на кожата, го начекав во една парфимерија со 30% гратис за 145 ден.
   
 9. kolache.99

  kolache.99 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2012
  Пораки:
  666
  Допаѓања:
  808
  Пол:
  Женски
  Mногу е убав..
   

  Прикачени фајлови:

 10. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.886
  Допаѓања:
  4.891
  Пол:
  Женски
  Порано често ги користев дезодорансите на Фа. А и гелови за туширање имам користено,добри се. :)
   
 11. tinka-mace

  tinka-mace Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2013
  Пораки:
  3.451
  Допаѓања:
  16.463
  Имам користено повеќе работи од Фа и многу сум задоволна.. Имам користено неколку гелови за туширање, сапунчиња, дезедоранси, од тие стикчињата за по мишки...
  Премногу се убави вредат за секој денар. :nod: :l: Многу ги сакам..!
  Може ли да ми кажете ова какво е ?

  Мислам какво е внатре, дали е она како воденко шо пушта или она по тврдо шо е вакво? (ама објаснувам :lol: :lol: )
   

  Прикачени фајлови:

 12. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.638
  Допаѓања:
  4.478
  Пол:
  Женски
  воденко е , т.е. рол он е првото , второт е стик и е тврдо и суво
   
  На tinka-mace му/ѝ се допаѓа ова.
 13. mynameislove

  mynameislove Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2013
  Пораки:
  1.480
  Допаѓања:
  12.625
  Не ги користам,еднаш само сум пробала дезодоранс и ок ми беше.
  На либето му купив колекција FA(гел за туширање и дезодоранс) за Нова година, и незнам дали му се допаднаа,не ми кажа :^)
   
 14. Inna5

  Inna5 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 април 2012
  Пораки:
  698
  Допаѓања:
  625
  Рол-он

  [​IMG]
   
 15. April87

  April87 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  552
  Допаѓања:
  449
  Пол:
  Женски
  Убави се геловите за туширање од Fa, а и ефтини се. Сум користела скоро од сите, најдобар моментално ми е овој со грозје. Дезодорансот од оваа линија не го имам забележано, а може да го пробам. :)
   

  Прикачени фајлови:

 16. tinka-mace

  tinka-mace Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2013
  Пораки:
  3.451
  Допаѓања:
  16.463
  Дезедорансот вчера го видов во Туш-Велес. :)

  Инаку фала шо се потрудивте да ми одговорите, тоа многу ми значи ми помогнавте. :!: ;) ;)
   
  На April87 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. sofijanoka

  sofijanoka Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  2.652
  Допаѓања:
  15.512
  Пол:
  Женски
  Од Фа единствено овоа млеко за тело ми е препрекрасно.Кога немам некое послабо од yves rocher,овоа ми е таман.Онака не е прејако,баш за во летните денови.... :inlove: :inlove: :inlove:
  [​IMG]
   
 18. emerald.orchid

  emerald.orchid Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2013
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  45
  [​IMG]не ми оставиле некој посебен впечаток производите ама сепак да издвојам еден
   
 19. skenco

  skenco Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2013
  Пораки:
  311
  Допаѓања:
  49
  моментално користам стик FA SPORT ама несум нешто најзадоволна,мислам дека од REXONA нема подобра
   
 20. smurffi

  smurffi Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  378
  Пол:
  Женски
  Катастрофа им се производите.Повеќе ништо нема да купам од Фа. :Down: