1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Facebook проституција! Да или не?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Boyfromtown, 27 март 2010.

 1. Boyfromtown

  Boyfromtown Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  411
  Допаѓања:
  100
  Дали мислите дека границата е помината?Дали мислите дека има премногу разголени фотки на девојки на фејсбук?Гледајќи ги профилите на девојки од Србија,Хрватска,Босна,Бугарија,Словенија,Косово забележуваме дека секоја втора девојка има поставувано свои разголени фотки сликана само по танга гаќички,градник,еротски пози,бакнување со друга девојка,слики кадешто се допираат две или три другарки.Многу од девојките ги истакнуваат и покажуваат и своите гради прикриени со само некое ситно парче облека.Дали ова ви е ок или веќе претставува проблем?ДАЛИ ВИЕ ПРЕФЕРИРАТЕ ДА ПОСТАВУВАТЕ ВАКВИ ЕРОТСКИ СЛИКИ ИЛИ ГЛЕДАТЕ ДА БИДЕ ВО ВЕЌЕ ПОСТАВЕНАТА НОРМА НА НОРМАЛА?Дали мислите дека ваквите фотографии може да се злоупотребат во некои непријатни ситуации?На многу такви слики има и многу непријатни коментари и предлози спрема девојките што се на тие слики.
   
  На HeidiDiWalt му/ѝ се допаѓа ова.
 2. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.051
  Ima i tuka vo nasa Makedonija sto postavuvaat takvi sliki..Jas sum za stroga cenzura!!Nekoi raboti denes otidoa predaleku..Treba da se ima granica vo se.
   
  На biGirl, Goticarka, lolita97 и 3 други им се допаѓа ова.
 3. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.988
  и на профилите на македонски девојки има вакви слики....УЖАС се според мене....тоа е толку одвратно и ниско....со извинение да дозволиш секакви манијаци да д*каат на твојата слика :roll: :roll: :roll:
  ама некои девојки немаат ни грам мозок па не сфаќаат каква слика за себе создаваат со таквите постапки туку се натпреваруваат која ќе прикачи попровокативни слики и поодвратни коментари ќе добие :lol: :lol: :lol:
  фејсбук не е место за ПРОМОВИРАЊЕ на своите еротски способности :!: туку место за дружење и комуникација со пријателите :)
   
  На Goticarka, sugarlips, WhiteButterFly5 и 3 други им се допаѓа ова.
 4. Boyfromtown

  Boyfromtown Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  411
  Допаѓања:
  100
  У право си дека има премнгу девојки и од Македонија што поставуваат вакви слики.Која е намерата?Дали имаат цел некаков тие фотки.Мене премногу ме фрапира и изненадува фејсбук профилите на девојки од Косово каде што и таму е преполно со слики од разголени девојки знаејќи го фактот дека се муслиманки и дека кај нив и не е баш дозовливо такво нешто.
   
 5. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.051
  Ahaa... sto se cudis za devojkite od Kosovo?!Kolku e nesto kaj niv pozabraneto tolku poveke i go pravat ili se osmeluvaat da pravat..Toa e i tuka kaj nasive..A kosovarkite od sekogas bile mnogu poslobodni za se..Nema kaj niv ne smee ova ne smee toa..So slikive denes se smeta kolku poveke pokazes sexipilnost..telo golo..itn. tolku poveke poeni dobivas kaj masko..ama pogresno mislat..Ne mi se svigja mene toa voopsto, preterano e se vo vrska so toa..
   
 6. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.988
  морам уште нешто да додадам....тие девојки се во заблуда...сексипилот нема никаква врска со разголеноста :)

  иначе јас на мојот профил на фб за пријатели имам само луѓе кои ги познавам и кои навистина ми се пријатели и сликите ми се заштитени само пријателите да можат да ги гледаат...се разбира ПРИСТОЈНИ слики имам :)
  знаат тие што ме имаат на фб :lol:
   
 7. Boyfromtown

  Boyfromtown Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  411
  Допаѓања:
  100
  Да добиваш поени колку само да те искористат,а подоцна ќе те шутнат кога ќе го добијат она што го сакаат и ќе ја плукаат.Мене не ми смета воопшто тоа што жените се повеќе и повеќе си ја покажуваат и искажуваат својата сексипилност којашто им била бранета со векови.Тоа е се супер но ова е Балкан за некоја година ова разголување ќе им се врати како бумеранг во животот.
  [​IMG]
  Девојката е муслиманка ;) од Косово
   
  На Goticarka и WhiteButterFly5 им се допаѓа ова.
 8. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.698
  Морав да се надоврзам на темата.Не се само од Косово,Србија,Хрватска и тн. Ги има и кај нас.Девојче 8мо одделение полу голи слики на ФБ ставила...на што личи !? Има ли таа како прво татко и мајка да видат што прави. Како може само незнам...срамота.Моето тело е лично мое и немам намера да го споредувам со разно разни луѓе,а посебно не на ФБ.Имам и јас гради ама не ги презентирам на ФБ ! и после педофили им се лепеле,па ќе им се лепат они што сакаат... како да им е на одмет :!:
   
  На biGirl, Goticarka, figgiMK и 2 други им се допаѓа ова.
 9. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Не само во Србија, Косово, Хрватска, Бугарија, Словенија... и во Македонија секоја втора има провокативни слики. Кај 99% од девојките од 13-25 години иако имаат приватност да можат фотографиите да му ги гледаат само пријателите, имаат по 2000 пријатели и знати и непознати... и после машките се криви што мастурбирале на секоја втора зошто таа без ронка срам ставила слики на фб каде што е гола или каде што се бакнува со другарката... ама „примерни се и фини“, само муабети „од љубомора“ кружат дека се растурени...
  После имало многу манијаци и педофили... е ќе има....
   
  На Goticarka, BloodyDude и AnnaSSnape21 им се допаѓа ова.
 10. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.477
  I mene ne mi se veruva kako mozat takvi sliki da stavaat na profil? Imam vo prijateli pomali devojcinja po 15-16 god. pa se slikale legnati na krevet vo kupaci, pa vo kada, pa nekoi sexy pozi, pa namerno sami si pisuvaat komentari.. Bas na edna slika vidov se slikale dve drugarki razgoleni bea i odozdole si napisale komentar " lele na ovaa slika ne nosam gakicki" :worried:hock: Epa na so lici toa? Si mislat taka ke bidat mng interesni za maskite, a ustvari niedno masko nema da gi sfati kako seriozni devojki, tuku ke gleda samo da gi iskoristi :?
   
  На Goticarka и WhiteButterFly5 им се допаѓа ова.
 11. doll

  doll Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  115
  DA! tokmu otvoriv i jas vakva tema,navistina nemozam da svatam,a se mislam deka takvite devojki nemaat ni gram samodoverba ! Na pr. na niv potrebno im e nekoj da im iznapise po 50 komentari za da se uverat deka se zgodni,privlecni,sexy...a ne svakaat deka toa nema vrska ni so privlecnosta niti so sexipilnosta....se ponizuvaa samite sebesi! Tolku otkrieno telo ok e da vidi samo onoj na koj mu pripagas i sto go sakas ....ama drug bas nikoj !
   
 12. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.881
  Допаѓања:
  65.890
  Пол:
  Женски
  Јас на профил имам само луѓе што ги знам. Немам некои 15 годишни девојчиња што ставаат вакви фотки, па не сум запознаена со овој феномен. Ама не оправдувам ставање на такви слики. Јас имам само една слика на профил, колку да се знае дека сум јас. А многу мразам редење на 1000000 албуми, од овој викенд, од оној викенд, дрн дрн. Па мора ли секој да те знае?!
   
  На ЈеленаЏиш, Dinsyyy, so4nti2u и 2 други им се допаѓа ова.
 13. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.051
  E..со ова се слагам! :clap: Исто и јас имам само една слика да се знае дека сум јас и толку.А редење слики по 1000..од ваму, од таму, тоа е во стил..видете кај сум бил/а и чудете се..докажување на нешто..не ми се свиѓа.
   
  На Dinsyyy, WhiteButterFly5 и zara им се допаѓа ова.
 14. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Е заради тоа се што е наведено немам фб :? И јас да имам би ставила една слика, што фајде од милион.
  Девојките што се глупираат со сто безвезни сами се ставаат во незавидна положба, се ужаснувам кога ги гледам сликите на мои помали другарчиња, на другарките од брат ми, аман се :worried:hock:
  И после мене овој вака ми рече, ме караше мајка ми, ми се пушташе некој чичко.Тој што сака да ме види и најде, ќе ме најде ,зане кај живеам!
   
  На Macufkata му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Браво за темата :clap:
  *
  Овие социјалниве мрежи се само беља, ваквата проституција почна на Hi5. Како и да е - најбитно е да се соберат најмногу Likes. Колку ниско за таквите девојки. :worried:hock:
  Јас имам фб. Слики се рандом, а пријателите - одбрани. Си сакам приватност.
   
  На Dinsyyy, angel92 и lovely-girl им се допаѓа ова.
 16. LilMissBossy

  LilMissBossy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  203
  Ziv uzas!!! Koga ke gi vidish se po 14 -15 godini a cicki na izvolte po toa slikite... KRAJ!!! Pa imaat li tie deca roditeli? Znaat li nivnite roditeli decata sho im praat? Sega ko shto imaat site povozrasni skoro profili na FB nekoj semeen prijatel ke gi vidi sluchajno slikite na taa "tatina kerka" i shto ke pomisli toj?!?! shto familija se tie ? :? zalosno ...
   
  На Goticarka и WhiteButterFly5 им се допаѓа ова.
 17. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.056
  Допаѓања:
  199.236
  Пол:
  Женски
  Веројатно им треба себедокажување со поставувањето на такви слики... социјалните мрежи од една страна се добра работа, ама од друга страна се злоупотребуваат на ваков начин, за лична реклама и продавање секс - само што некои од оние што имаат такви слики на Фејсбук и слични страници не го сфаќаат тоа - тие имаат толку ниска самодоверба и им треба некој да им потврди дека се убави, згодни и што ли уште не - а себеси си прават полошо - не размислуваат за последиците. Ама има и такви кои многу добро знаат што им носи тоа себерекламирање и упорно го прават тоа - тоа им е начин да постигнат нешто во животот, веројатно :roll: :roll: :roll:
   
 18. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  328
  Lelei jas sum uzasnata od vakvata situacija sto se slucuva!
  Eve nema da go iskoristam FB, ama ke kazam za Prijateli.com.mk........pa ona e neverojatno...12-15 godisni devojcina...se slikaat goli...pa da ne kazuvam deka vidov i 15 godisni ....pisuvaat...emailov mi e samo za zenski.....pa jas na taa vozrast si igrav uste so kukli....a taa ke kazuva...sakam zenski.....sega ne zboruvam deka sum protiv homoseksualnosta...ama kako tie devojcina sto pokazuvaat takvi sliki i zborovi na net...tie ne se dorasnati, nerazvieni seuste....pa dobro kako tie znaat za tie rab??!!!Tatko, majka imaat li tie deca???!!!
  PLus druga stvar..eve me zainteresira edna nasa stranica Glamstik...pa gledam po toj forumot...ccc...13 godisni devojcina pisuvaat...kako go napravile toa....lele ne mi potece krv...lele mislam deka sum bremena! Kosata da ti se krene...koga ke citas!!! Zatoa maskite se takvi kakvi sto se denes....zatoa nie se zalime nema asolno masko! Ama da vi kazam, dobro sega toa e moe mislenje, bez navreda.....od zensko sve pocnuva......koga maskite ke vidat na site strani lesni zenski...normalno deka nema da se verni!!! Sekoja cest na isklucocite! Pozzzzzzzzzzzz
   
  На Dinsyyy и Divinebutterfly им се допаѓа ова.
 19. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.346
  20 albumi na facebook e cista glupost,i neka ne se navredi nekoj,ama najmnogu me nervira koga ke vidam sliki od novorodeno bebe,uste deteto nema 40dena,najbliskite ne go videle,a op sliki na facebook i pritoa vo friends mnogu lugje sto ne gi ni poznavaat. druga rabota-dali tie sto stavaat bilo kakvi sliki se svesni deka tie zasekogas ostanuvaat na internet duri i otkoga ke gi izbrisat i lugjeto od facebook imaat pravo da gi koristat koga sakaat i za sekakvi celi?!kako sto imase eden slucaj pred nekoj mesec,familija na odmor si ja videle semejnata slika od facebook na reklama na kamion. sto se odnesuva do nekoi provokativni sliki i slicno,mene licno ima nekoi sto mi se dopagjaat sto otkrivaat dovolno,a se sepak vo ramkite na pristojnosta-ama takvite obicno ne se praveni po doma :D
   
  На WhiteButterFly5 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  690
  Баш ми е драго што не сум дел од таканаречениот фејсбук свет :D :D :D
   
  На gavolica4, Beauchamp, Shana и 2 други им се допаѓа ова.