Facebook проституција! Да или не?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Boyfromtown, 27 март 2010.

 1. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  temata vi e sosem na mesto,tie site sajtovi se napraveni so dobra namera,za povrzuvanje na lugeto,za druzenje i takvi raboti ama iskompleksirani maloletnici vlezeni vo film se upropastija... :lol: fb.hi5 i skype sluzat samo za svaleraj,nisto dobro nema od niv...mnogu loso... :worried:ilent:
   
  На WhiteButterFly5 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. glammur

  glammur Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2010
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  20
  Многу мои врснички го прават ова, но за мене сето ова е одбивно. Девојки од 14/15/16 години поставуваат полу/разголени слики на интернет страници каде што сите ќе можат да им ги видат. Дали сакаат другите да им се восхитуваат и да добиваат коментари од типот „ауф која *****“ или да добијат што повеќе Likes за да бидат „популарни“ не знам. Само знам дека ваквите девојки се почесто се мета на педофили.
   
  На Goticarka му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.971
  ДА и мене исто ми е ужасно што им прават профили на новороденчиње...претерано е тоа....уште откако ќе се роди го сликаат....имав една пријателка бебево само што се родило....уште цело згужвано (не е убаво вака за бебе да се вика...ама не изгледаше убаво) и таа направила профил и ставила 50 слики за првите 10 дена од раѓање....КАТАСТРОФА :roll:
   
  На lovely-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Amore

  Amore Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  69

  Со ова се согласувам ептен! И мене не ми се допаѓа сето ова што се случува. Воопшто не се согласувам со нив. За греотка се :(
   
  На WhiteButterFly5 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Cabala6

  Cabala6 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 декември 2009
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  7
  Секое 3 девојче има вакви слики бе на фб..ја не дека сум некоја голема да зборам ама пак..и македонија е дел од овој светски феномен дефинитивно..наместо да гледаат да успеат на други полиња да си го реализираат животот како што треба многу девојки па и момци дефф имаат вакви разголени слики..мене ми е мн глупаво да стаам некоја таква слика (па и неам)..сеа колку поише дечковци си имала толку поише те сакаат и најдобар/а си..глупости..!! иначе темава е топ ств..


  позз до сите..
   
  На Goticarka му/ѝ се допаѓа ова.
 6. strangewoman

  strangewoman Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  693
  Допаѓања:
  238
  јас за мене си знам дека немам такви да речам никакви слики. абре за тепање досада и да се поврзиш со некои си одамна не видени френдој ок е.во последно време почна да се изменува некако порано не беше многу популарен и поинтересно беше ама сега да ти е мерак да си делетосаш профил :worried:ilent:
   
 7. Lil-bitch

  Lil-bitch Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2010
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  22
  за жал многу девојки и од македонија имаат вакви слики... ги жалам. мислат дека ќе соберат плус поени кај машките ако ставаат такви разголени слики, но не сваќаат дека по нив ќе се лепам само п*дофили и машки кои ќе сакаат да ги искористат и да ги шутнат гледајќи дека се наивни и се рекламираат по фејсбук. потоа ќе бидат оговарани од страна на сите во лошо светло и ќе си остават дамки во младоста, но оди сватиги.
  сепак тие сега мислат види не фаци сме голи на фб, имаме по 2848735127 likes и comments. имам доста пријатели на фб што објавуваат вакви слики... незнам дали имавте слушнато еднашка слики од групите НАЈУБАВО МОМЧЕ/ДЕВОЈЧЕ ОД.... и корисниците беа злоупотребени :|


  СВАШТА ИМА ВО ОВА ЛУДО ВРЕМЕ.... |(
   
 8. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  626
  ми ту...
   
  На Macufkata му/ѝ се допаѓа ова.
 9. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.726
  Допаѓања:
  5.142
  Заборавивме да ги спомниме сликите со напрчена уста :D нема кој нема
   
  На figgiMK и zara им се допаѓа ова.
 10. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.189
  Допаѓања:
  40.721
  ми ту :lol:
   
  На FortuneTeller.xD му/ѝ се допаѓа ова.
 11. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.829
  Пол:
  Женски
  Мислев дека сум само осамено без ФБ :lol: Ма зошто ми е бре, немам навика да се сликам со напрчена уста :rofl:
  Од другарка моја инаку слики од Фб отишле на сосем нова локација, на турска веб страна :worried: којзнае како :fubar:
   
 12. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.314
  така што луѓето од фб имаат право да ги зачувуваат сите слики и да ги користат во било какви цели.тоа е од пред некој месец
   
  На lovely-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 13. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.829
  Пол:
  Женски
  Е па и реков јас, нека продолжи да објавува се што има од слика, па ако се појави нејзиниот лик на некој порно филм, тогаш ќе плаче :fubar: :fubar:
   
  На zara и lovely-girl им се допаѓа ова.
 14. girl12

  girl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  649
  Допаѓања:
  31
  Се согласувам со тебе мила89 .. фб то не е напрааено за да некој/а показува колку убаво тело има или да ја напрчи устата начи катострофа .. :worried:
   
 15. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.189
  Допаѓања:
  40.721
  озб ова? дури и ако го избришеш профилот сликите некако остануваат таму или? ете за тоа не сакам ја фб, бегај бе 400 милиони се таму и мнг јасно дека свашта има :| :| :| :|
   
 16. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.314
  да да, сликите остануваат.баш читав пред некој ден,некој имал зачувано линк од слика која что ја избришал и кога го отворил лимкот сликата сепак се појавила и покрај тоа то била избришана :worried:
   
 17. SunFlower94

  SunFlower94 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  362
  јас имам 15 год. и поради сите овие причини немам фБ..имав едно време профил имав 2 слики..ама кога видов што и како се прави си ги избришав сликите па профилот..не ми требаат такви социјални мрежи на кои на секое 2ро девојче му излегле градите :worried: стварно не е пријатно..прво би ми било срам од самата себе..а после од пријателите на пр. мн незгодно би ми било кога некој пријател на татко ми или комшија би ме гледал полугола ..навистина непријатно :worried:
   
  На gavolica4 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.548
  Допаѓања:
  19.960
  Едно нешто да знаете дека што и да бришете никогаш не е избришано или оттргнато од компјутерот или сега збориме за веб страни..Информатичката технологија е многу комплицирана..само оној кој ја познава добро знае дека ни една информација, ни еден фајл(текстови,слики итн) не можат да исчезнат тек така..Има милион датотеки каде се складираат.Значи ништо не може да исчезне целосно.
   
 19. plavusha

  plavusha Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  118
  па и Македонките станаа добри проститутки на фб не само другите.
   
  На lovely-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 20. srculka

  srculka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2010
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  167
  Имам фб профил,а пријатели имам околу 300 сите ми се познати и одбрани.Мене профилот ми е целосно приватен направен и никој да не може да ме најде.
  Проституција од профилите на фб има! Од мало до големо.Најмногу ме нервира што сега сите родители направиле свои профили..па дури и од нивните деца кои имаат 4 години.Глупави родители. :fubar:
  Место тие да си ги заштитат своите мали деца,тие им наштетуваат. :envy: