Facebook проституција! Да или не?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Boyfromtown, 27 март 2010.

 1. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  316
  денес ФБ-профил има секој од бебиња па до старци.
  Порано си правевме профили на Пријатели,HI5 итн а сега ако ги отвориме тие страни ќе видиме само перверзнаци,страшна работа,станале сајтови за порно ѕвезди.Фб не е до толку,само има многу лажни профили.не аднувам секого за пријател,внимавам барем на тоа. :D
   
 2. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.771
  Допаѓања:
  4.113
  Пол:
  Женски
  Непристојно однесување на социјалните мрежи?

  Изреволтирана од се што гледам на Фејсбук решив да ја отворам темава. Сите знаеме дека една таква социјална мрежа како ФБ, Skype и слично служат за дружење и такви работи, а не за изложба на цицки, гзови, деколтиња, и што е можно поразголеност.
  И што е најинтерестно такви слики ставаат девојчиња по 12,13,14,15 години
  Што мислите зашто го прават тоа? Сакаат да покажат дека се возрасни? Сакаат да ги зборува цел град? Да се пофалат што имаат?
  Искрено не можам да сфатам, ми се :puke: кога ќе видам такви слики, а уште полоши се коментарите кои се се од машки (нормално) Има од типот: Задникот ти е супер, ти плаче за добар ку*ац цццц :x
   
  На barbiche му/ѝ се допаѓа ова.
 3. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.816
  Допаѓања:
  13.280
  Разголени слики на Facebook

  Не, луѓе грешка сте !

  Тие се светици, ништо не прават, тоа е нормално, со оглед на тоа дека тие се многу големи возрасни и дека тие знаат што е најдобро, си неаат фраерките дечко, туку си имаат повеќе може да се каже отприлика 2-3, па и вешто го прикирваат тоа. Ние сме греотка, они имаат со што да се фалат, ние не, плачеме за да биде како нив. ;(

  Па не знаете вие, најактуелно е сликањето за ..

  .. Мисс Бољер/Плакар/ВисаЌе/Машина за перење алишта.

  Главната тема е: Колку што изгледаш поку*вински, и колку што си качена повисоко на елементите од домот кои служеа за најнормални работи како топлење вода, ставање рамки, ставање тостер/микробранова итн,итн.

  Јас да сум на нивно место, ќе се соблечам гола, ќе се сликам, и ако не победам, ќе се закачам на лустерот и ќе се обесам. ( Пологично ќе биде ако се скине лустерот заради тежината не на моето тело, туку тежната на страно тело во моето - силиконите)

  Најдобрата ќе добие најнов градник - за нови слики нели. Ќе добие најнов бољер - кој се поставува хоризонтално, со простор над него - за да нели може да влезе, и да се слика. А таму бидејќи таа е многу зафатена со фотосесии ќе си се дружи со Мистер Пајак - качен у најновата (огроооооооооомна) машна за у коса.

  И најнов тренд е - лежиш на кревет, ги стискаш рацете ( претпоставувате за која намена) и се сликаш со устата што понапред. Исто така ќе добивате коментари и лајк4иња ако се сликате у огледало, со најновите купЌи.

  Ќе облечеш џемпер од стина Сава, блуза од братучетката Митра, панталони од другата братучедка - Петра, и чизмите на мајка ти, ќе се потпреш на ѕид, и нели ќе се сликаш. Алииии... на фејс, под сликата ќе напишеш И после јас не сум дебела, за да нели добиваш утеха од луѓето кои не ги знаеш од типот:
  -Ти ако си дебела незнам јас што сум..
  -Супер си сонце, како дебела, ќе ми те биде за манИкенка.
  -Не си дебела, сигурно си полудела, треба да се здебелиш.


  И - кога ќе се најде паметен, упс „глуп“ кој ќе пише: Епа кога јадеш ко свињата на дедо ми, како нема да бидеш дебела. |( Ти фино лепо ќе ги избришеш.

  Продолжува... :yawn:
   
  На AnaKlarc, sweet-star, Dinsyyy и 22 други им се допаѓа ова.
 4. Em4e711

  Em4e711 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  573
  Допаѓања:
  287
  Разголени слики на Facebook

  Типките уште од мали решиле да почнат да се "продаваат", така мислат се поценети, си ги покажуваат своите "убавини" коишто никој не може да им ги примети во живо. Плачат за малку внимание и за некој коментар којшто би им ја кренал малку нивната самодоверба. Жално, не можат да си го чуваат нивното тело, туку сакаат да бидат приметени од сите, сите да си мислат лелеее колку е јака, какви цицки има.
  И дечкото што ќе го има по неколку години ќе си рече "што ќе ми е оваа, сите ја имаа..ќе ја искористам и јас". Не се ценат душевно па чекаат лајкови и коментари само за си помислат, еј ств сум убава... :|
   
 5. Nightwalker

  Nightwalker Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.123
  Допаѓања:
  4.451
  Пол:
  Машки
  Разголени слики на Facebook

  Mоре најлоши се повратните коментари на девојките, кои на тоа враќаат нешто во стилот „Хихихи, леле каков си... :$“ или „ФаWа... <3“ или „Фала ви на сите за поддршката, сWцки сте :*“ Која поддршка море проста девојко, сите тие НЕПОЗНАТИ дечковци те гледаат само како „ковало“ и ништо повеќе... -.-
   
  На Sm.real, elenna89, FortuneTeller.xD и 2 други им се допаѓа ова.
 6. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  Разголени слики на Facebook

  Порано ме иритираа разголените слики на фб, сега ми предизвикуваат само смеа :lol:
  Девојки желни за внимание, истакнување- кое не можат да го постигнат на никаков друг начин освен со разголување :worried: .
  Милион коментари и лајкови под сликите, по 2000 и кусур пријатели од кои реално знаат 200.....И мислам дека е излишно да се коментира понатаму, ќе води во голема дискусија.....од која заклучокот би бил ист ;)
   
 7. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.476
  Допаѓања:
  9.309
  Разголени слики на Facebook

  Јас уште неможам да сфатам што е финтата со устите што ги прчат. Има девојки на кои не можеш ни да видиш како нормално им изгледа устата, на секоја можна слика им е напрчена
  Демек ние не забележуваме дека е испрчена и си мислиме дека и е таква природна???? а и шо к*р ја прчи коа и онака одвратно изгледа тоа прчење, демек секси е???....незнам, ставрно незнам што им е филмот
   
  На Dinsyyy и miljkovic им се допаѓа ова.
 8. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.010
  Непристојни фотографии на социјалните мрежи?

  Тоа го прават за комплименти, пофалби и подобар социален живот. :fubar:
  Притоа навистина имаат ограничена интелегенција :| .


  Па треба да се претстават сите соби на лАпотата, да се види колку е убава, да се има над 300 лајкови и 5000 пријатели, и да се знае кој е кој бе 8)
  Најточна испаѓа фразава:
  "Немам профил пик4р ми се реновира купатилото"

  Како што се вика една група:
  "На Фејсбук има два типа слики: "Види ме каков сум " и "Види ме кај бев.""


  топ си кис4е,
  сWцка си мWа
   
  На sweet-cherry, lackygirl, blueeparadise и 2 други им се допаѓа ова.
 9. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.687
 10. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.046
  Допаѓања:
  5.364
  *Сликата е избришана затоа што е туѓа и не е дозволено да се ставаат туѓи слики на сајтот без дозвола.


  Ахх.. значи немам коментар. :o И го отварам профилов на девојкава, кога гледам имаше 1240 и нешто слики.. Едноставно, ваква останав. :o :o Има преку 20 албуми и скоро сите и се со наслов ' Фотосесија број 1,2,3,4.. ' .. Да де да, свативме. |( Не да ме остави запрепастена.. и без зборови. А потоа имаше албуми у стилу ' New and sexy ' .. А инаку девојчево е прва година, нека не ве залажува изгледов. И јас да ја погледнам ми личи на девојка од 20-23 години.. Каде отиде светов со социјалниве мрежи и со денешнава технологија.. Ццц.. И нормално после ќе имаат по 1000 и нешто лајка и преку 250 коментари.. Само што тоа не е убаво за нив, ама они не сваќаат. Facebook проституција? Дефинитивно да!
   
 11. Aurelia-Aurita

  Aurelia-Aurita Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2010
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  40
  Непристојни фотографии на социјалните мрежи?

  Не се криви децата, криви се родителите.
   
 12. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.912
  Непристојни фотографии на социјалните мрежи?

  Јас да ви кажам право, такви не ни додавам за пријатели. :yawn: Мене ме револтира глупоќата, кога ќе видам 57748196176278167 народ зачленети во некоја апла проста група, ми се повраќа. Стварно ми се повраќа, затоа напишав прееска во СДК дека мразам оти народов живее како овците во стадото! А имам, такви што закачуваат статус на секое, дека седат и учат, дека излегле со другарка, дека пијат кафе и слични глупости што ми ја предизвикуваат фацава - |( . Најтрагичното е, што ми се братучедки, па ќе биде ептен глупо од моја страна, да ги отстранам од пријатели. Имаше една многу интересна група, или реченица за допаѓање: Facebook need's a nobody cares button. Да ви кажам право, да го има тоа копче, ќе го искористувам нон стоп.

  А за оние разголените, еве нешто.
  [​IMG]

  Имаше и група ваква... Тебе чупе мајка ти ти ги има видено сликите?

  :lol:
   
  На bittersweet му/ѝ се допаѓа ова.
 13. najubava2010

  najubava2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.619
  Допаѓања:
  4.644
  Непристојни фотографии на социјалните мрежи?

  Јас имам една комшика која сликите на ФБ што и се доколку и ги види татко и од дома ќе ја избрка. Тој нешто поставува по дома воени режими али ќерка му се праи слики ко за у Playboy а овој простичок од ништо поврзано со технологија нема појма па вика : Ако бе децата нека си имаат интернет им требало за у школо. :rofl: И што да му кажеш, ќе се насмееш само и доста е. :) И еднаш од љубопитност и расчепкав у тоа фотографиите и има што да видиш, не само таа цело друштво одбрани цури си праеле фотосесии скоро по долна облека. :!: А имаат по 15-16 години :)
  Јас лично сметам дека е крајно невкусно но девојките се желни за пажња, имаат по 1500 ма и више пријатели и на секоја слика по 100-тина лајка и многу коментари, а они кутрите си се радуваат на тоа.
  Нив не ги обвинувам, виновни им се родителите зашто не контролираат што нивните деца прават и што објавуваат...
   
 14. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.561
  Допаѓања:
  7.974
  Пол:
  Женски
  Непристојни фотографии на социјалните мрежи?

  За оваа тема можам да раскаживам на долго и широко.Бре,што ми е мерак некој ден да седнат мајка и и татко и па да ги гледат има да останат вака :o (баш вака.)Па башка ќе соберат и 653265824638 лајкови и коментари со истото:Најубава си те сакам.<3.Сексич мој и слично.Па не само женските и машките се фалат имале плочи и стомачни и опп, со телефонот пред огледало.Па ќе се опнат во двор,ако што пиша Дејзи во купатило,спална,на витрина,е ај више на лустер обеси се за да те сликаат.Имаше една група на фејзбук:Ајде бе ќерко,заврши ли со сликање за фејзбук,се умочавме веќе!
   
 15. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.912
  Непристојни фотографии на социјалните мрежи?

  Како ли како, можев да ги заборавам неминовните наслови под сликите:


  *Епа ДушО То Сам ТИ Ја Мало ДоБрА МноГо ЗЛА! Ал Кад СкУпИш 2 и 2 Ја Сам Ти ЈедноСтавНо НајБоЉа*

  *ПоДоБрА СуМ Од ТвОјАтА БиВшА, ПоДоБрА И Од Таа ШтО СеГа ЉуБоВ ПриМаш БЕЈБИ ЈаС СуМ НаЈдОбРа, НО НеМоЖеш Да Ме ИмАШ.*

  Овие наредните се спешл едишн од една особа што си ја додадов за да фаќам сеири, моментално и чепкам низ сликите за да најдам уште наслови кои ќе го украсат мислењево :wasntme:

  *Ki$$ me iN d’ rain,L0vE me iN d’ dark,h0ld me till d’end,and neveR breaK my heart…*

  *КоГа Ќе Ја СнЕмА зЕмЈиНаТа КоРа, ЖиВоТоТ ќЕ зГаСнЕ-ќЕ мОрА. Ти СкИнИ гО пОсЛеДнИоТ цВеТ и ЗнАј ДеКа Ќе Те СаКаМ и На ДрУгИоТ сВеТ..*

  *FØ® Åll Õƒ ÿ°Ü WhÕ †åLK ÃßÕÜT Mê ßèHÎñd MY ßÀÇK-¯|¯HÀÑK§ ƒÕR MÃKÌÑG MÉ Ç€NTÁ® ÕF YÕÛ WÕRlD*

  *Don't play whit me because...I play better than you*

  *Кога Твоите Грешки Ке Чукнат На Вратата Од Мојата ГОРДОСТ.Ке Бидеш Во Совршена Позиција ДА МОЛИШ!*

  *ne veruvaj deка те ѕака naтеraj go da padne,ne podavaj мu raка zaтoa sнто ѕамо такviте uspevaaт znaj,raмnodusнnite devojкi vladeaт do кraj!!!*

  *Ne sum nedopirliva no za tebe sum nedostapna*

  *KoGa CeKoRi PoD nOZe NeJZe ZeMja I Se TreSe Se HiPnoTiZiRa SeKoJ Vo FiLm Ke Go VneSe…KraDe LjuBoF iM pRaVi NeSoNiCi na SiTe maLI SlaTki PosPaNi LePoTiCi*

  *Си дигате цена и велите"Тргни ми се ШМИЗЛО само за шминки знаеш"ама ОК,ја шармирам ,кулирам и…. и4 не се нервирам*

  *AkO MoZe NeKoJ NeKa Ne SoPRe, AkO MoZe NeKoJ NeKa Ne DoPRe!!!!*

  *Mnogu Ljubov Za Onie Sto Mi Go Cuvaat Grbot...A Za Onie Sto Me Mrazat...POZDRAV JAS SUM NA VRVOT!!!!*

  *HeY babY moZe vikaM i maVame samaRi, toA Mi e gLavna FORA, pa na koj da mu tekNe Toa moRa. EdeN mOj zBoR eTe kako te RENDA, kaZi sto imash kaZI, Ali SMIZLAVA E LEGENDA*

  И уште мал милион глупости, ама да не претерувам сега на темава. |(

  Извинете ама ова морав...
  [​IMG]

  Сликава ако не треба да стои слободно тргнете ја, ама посилно беше од мене.
   
 16. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.771
  Допаѓања:
  4.113
  Пол:
  Женски
  Непристојни фотографии на социјалните мрежи?

  Ова се наслови на слики????
  Ако е така неможам да ги замислам сликите
  леле срамота :x :x
   
 17. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.046
  Допаѓања:
  5.364
  ^ Се извинувам, не знаев дека не смее да се ставаат туѓи слики, видов дека други членки ставале исто слики ама со сечена глава, за другпат ќе знам. :$

  Исто извинете за оф топиков.
   
 18. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.476
  Допаѓања:
  9.309
  Непристојни фотографии на социјалните мрежи?

  Многу мразам за судам и да зборам за изглед ама девојчево нема врска, никаква е, дебела. Впрочем и не и судам на изгледот, туку на паметот. Прости и Боже, незнае што прави
   
 19. ehrgeizig123

  ehrgeizig123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  427
  Допаѓања:
  157
  Непристојни фотографии на социјалните мрежи?

  Конечно ваква тема :rofl: Не стварно ФБ е катастрофа.Кога ќе видам 15 годишни девојчиња како секоја недела се во врска со различен дечко ми се стемнува. Катастрофа.
  (Слики може да се постираат)?
   
 20. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.771
  Допаѓања:
  4.113
  Пол:
  Женски
  Непристојни фотографии на социјалните мрежи?

  Подобро не, да не не заклучат ;)