1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Facebook проституција! Да или не?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Boyfromtown, 27 март 2010.

  1. ehrgeizig123

    ehrgeizig123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2010
    Пораки:
    427
    Допаѓања:
    157
    Непристојни фотографии на социјалните мрежи?

    Штета,има толку слики коишто заслужуваат да се споделат.
    А да прашавме ние некој од модераторите дали можеме?
    На кого да се обратам?
     
  2. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Непристојни фотографии на социјалните мрежи?

    Тема и пол. Не можам да не коментирам.

    Ги читав коментариве и забележав дека има работи кои не ги имате спомнато.
    Па, вие не знаете дека сега најбавите слики се прават пред огледало на јавен тоалет кое е целото матно, со прсти?! Знам дека не знаете, па кога сте старомодни.
    И важно е дури и марката на телефонот да се гледа. Па, типката има ајфон бе еј. Тоа мора сите да го видат.

    На денешните слики треба да има што помалку облека, за да се види се, онака убаво.
    Треба да се извадат цицките (заедно со чорапите во прслук).
    Да се истакне газот во минич.
    Да се напучат усните демек дојди бејби да те бакнам. хаха ма немаа!!
    Чизмите од 16цм мора да ги има за да не се види дека се ко кепец.
    А да, тука е и маркирана облека, на која со огромни букви пишува Долче И Габана, а ја купила во кинески центар.

    Да не го заборавам и молењето за лајк. А и за коментар по можност.
    Па, ако не молат од каде 244675880лајка, од што се убави?
    И после тие лајка следат коментари од типот:
    Најубава си мва
    Но комент
    Сексич мој
    Курле мое
    Преубаво си
    Пиче најубаво
    Уф, ме палиш
    Газот ти е фул, уште ку*ов мој да е во него
    Добра пи*ка си
    Уште ваква убавина немам видено
    Леле, онемев принцеза

    А на ваквите коментати следат овие:
    Аввв фалаа
    Срце си
    Леле каков си
    Не сум поубава од тебе
    Авв колку коментари, ве ловкам сите


    На сликите се секако и неминовните наслови, кои веќе Офспринг ги наброја. (иако ги има еден куп, доволни се нејзините)

    И, не знам дали знаете, ама сега девојкиве се тагнуваат по сто пати за сите да ја видат сликата. Па, не смее некој да пропушти и да не види таква убавина.

    Ама овие фотки за кои зборуваме јас би ги вбројала во ку*вински, не само во непристојни.
    И за крај: порано луѓето се сликаа за спомен, сега се сликаат за на фејсбук!


    (коментарите се автентични, превземени од фејсбук од лични профили)
     
  3. orinoco

    orinoco Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2010
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    80
    има некои се рекламираат за да најдат спонзор, има некои се срамежливи во реалноста а на својот фб профил ставаат слики во улогата на модел ама најбизарен случај е кога една моја фб пријателка ставила слики од нејзиниот починат брат и напишала RIP, не занм во која психологија треба да навлезам за да ја сфатам, фб ќе стане место за плакати на починати и неродени луѓе
     
    На Dinsyyy и avita им се допаѓа ова.
  4. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Непристојни фотографии на социјалните мрежи?

    Е штета! Баш сакав да постирам слики. :wasntme:
    Како да се изјаснам за овој феномен, а да не летаат пцости и вулгарности, не знам, ама ќе пробам. Вакви слики се типични за девојчињата од балканските простори, особено Македонија и Србија, а најлошо е што најчесто се малолетнички. Претпоставувам дека имаат некои комлпекси , кои ги лечат со сликиве. На пр. девојчево што го постираше Офи, сигурна сум дека има прекар во друштво, и дека со напишаното на сликава се обидува нешто да си докаже сама на себе, а за жал изгледа повеќе бедно и смешно.

    Тоа разголување на слики цело време го сретнувам, и не само од некои кои не ги познавам, туку и од познанички, кои знаат да залепат на профајл слика на која се полуголи, а неретко и ѕирка нешто што не треба. И тоа го прват свесно, зошто се желни за внимание. А кога ќе почнат после да се жалат, дека инбоксот им е полн со пораки од чичковци од Зимбабве, дедовци од некое руско село и манијаци од Тајланд, јас само се потсмевнувам во себе. И то је то.

    И јас морам да ви ставам слики, за да се смееме малку. Не се грижете, објавени се на друг сајт и не се од наши девојчиња, така да не прекршувам некое правило.
    Уживајте и изберете си фаворит :D


    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На sweet-star и Bozica1980 им се допаѓа ова.
  5. ehrgeizig123

    ehrgeizig123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2010
    Пораки:
    427
    Допаѓања:
    157
    Непристојни фотографии на социјалните мрежи?

    Хахахахаа..имам фаворити :rofl:
    Човече до каде иде човековата глупост не ми се верува... |( |(
     
  6. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.981
    Допаѓања:
    4.832
    Пол:
    Женски
    Непристојни фотографии на социјалните мрежи?

    Старфиш мила морам да ти кажам!
    Не се сите девојчиња од странство, познав неколку баш од Скопје :D
     
  7. ehrgeizig123

    ehrgeizig123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2010
    Пораки:
    427
    Допаѓања:
    157
    Непристојни фотографии на социјалните мрежи?

    Чим ги ставиле на ФБ нема гајле..они би се гордееле со тоа.
    Очекувајте ме со слики утре бидејќи немам време сега :D
     
  8. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    Непристојни фотографии на социјалните мрежи?

    Старфииииииш :tmi: :D :D :D :D :D :D
    Ааааа, вада хада дуду даа :rofl: :rofl: :rofl:
     
    На Offspring и starfish им се допаѓа ова.
  9. GiaMarie

    GiaMarie Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    40
    Непристојни фотографии на социјалните мрежи?

    Starfish си го доловила моментот со сликите :!: :D .Не ми е јасно само што им е финтата сите се качиле на шоља, када :) ? Се се ама онаа на кров што се качила :x. Бруки невидени се сите до една :|
     
  10. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Непристојни фотографии на социјалните мрежи?

    Има и од Скопје?! :o :o
    Дај жити се да ги адднам, да побарам автограм, а после да пријавам во полиција!!!!
    А можам и да тужам за сериозно наштетување на мојот вид и опасност од потенцијално трајно губење на критериумите за убаво и неубаво.

    Страшно, страшно! Море гретока кога ќе видиш... ова е очајна желба за пажња. Кичови, чипки, ц*цки, невкусни миниќи и задолжително ВЦ ШОЉА или евентуално БОЈЛЕР!

    Патем, не знаев дека има и од Скопје, т.е од Македонија девојки. Така беа ставени на веб-страната од кај што ги превземав, а таму имаше многу повеќе. Јас за вас само најспектакуларните ги одбрав :D
     
  11. ocajna93

    ocajna93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2010
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    8
    Непристојни фотографии на социјалните мрежи?

    Јас девојчево не го разбирам искерно и незнам каква цел има со поставувањето на вакви слики на фб..се ужаснувам :fubar: [​IMG][​IMG]
     
  12. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.981
    Допаѓања:
    4.832
    Пол:
    Женски
    Непристојни фотографии на социјалните мрежи?

    Ете Македонките како не претставуваат во странство хахахахахах
    За една знам 100% име и презиме, ако го сакаш пиши лп ќе ти го кажам
    А другите две ги знам на изглед многу добро памтам фаци!!

    Едит
    Очајна не ти ги покажува сликите. Ај пробај пак да ги постираш
     
  13. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.761
    Непристојни фотографии на социјалните мрежи?

    Само да надополнам, целиот овој "тренд" доаѓа првично од Бугарија и Романија, па не зафати и нас. Во глобала, мали нерезвиени земји, каде што голем процент од луѓето немаат ништо паметно во животот, никакво хоби, занимација, па водени со желбата за истакнување и внимание го прават тоа на најлош и најлесен начин
     
    На starfish му/ѝ се допаѓа ова.
  14. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Непристојни фотографии на социјалните мрежи?

    Јас го отворив линкот на ocajna93.
    Десен клик и open image in new tab.
    Господе на што личи малава!!!

    Алиса се согласувам со тебе, брзо и лесно стекнување со популарност овај...лајкови де!
     
  15. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Непристојни фотографии на социјалните мрежи?

    ЦЦ а бе остајте тоа девојките што им литаат мозоците. Им нема лек. А што ќе кажете за тазе мајките, што си ги бањаат своите мали бебиња па ги сликаат и ги ставаат на фејс |( . Сум видела до сега многу машки бебиња, како не им е срам цел свет да го гледа курето на своето дете цццц :x па тоа никогаш нема да си го дозволам
     
  16. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Непристојни фотографии на социјалните мрежи?

    И јас никогаш не би си го дозволила тоа, па тазе роденоо бебе одма фотографијата испрчена на фејсбук, уште од болница слики, непојдено дома :x
    Ајде да ја оставиме традицијата настрана дека не смеат да се гледаат пред да наполнат 6 месеци, нив ги виделе 1000 луѓе.
    Засрамота за таквите мајки (ајде да ја споделат радоста, ама со слика од тазе родено бебе со неполна недела не ги оправдувам и точка . )
     
  17. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.364
    Допаѓања:
    5.310
    Непристојни фотографии на социјалните мрежи?

    после се изгледано а знам дека има уште 10000 фотографии среќна сум што немам фб и што немора да ги гледам и разгледувам ваквите фотографии. имам навистина нешто свртено од профили кај другарки мислам претерани се сликите што ги ставааат, разголени, цицлести, гзлести. каде е достоинството на една жена? убавината, прибраноста? до каде е отидена глупоста и некултурата.... ми се гади од такви фотографии каде се ќе видиш се ќе истакнеш. ок ако таквите се борат за познатиот лајк, но мене повеќе ми значи комплиментот и лајкот даден во живо било од која особа. нека се освестат ваквите цуциња со напрчени устиња дека не е се во цицките и тангата. просто се грозам од вакви фотографии и ако сакаат да си се сликаат така во ред нека се сликаат но немора сите да ги гледаат нека им останат во сопствениот фолдер и секавањата леле каква луда ноќ.
     
    На kate21 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. firequeenn

    firequeenn Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.983
    Допаѓања:
    5.723
    кога ставаат некоја разголена слика на фејзбук , не размислуваат дека таа слика ненадајно би можел да ја види некој нивни комшија роднина , колега на родителот или другари на братот . Еднаш се најдов во таква ситуација на вистина или предизвик требаше да ставам една слика кај што сум по купачи на фб...незнам со кој ум го направив тоа но веќе следниот ден беше избришана сликата. Цела вечер неможев да заспијам мислејќи на таа слика и што би можело да се случи . Обично не ми е гајле што мислат другите за мене но тоа е само кога ми е чиста совеста , а во овој случај не беше така и затоа оваа ситуација многу ме загрижи . :worried: Среќа повеќе не паднав во такво искушение ,
    сум дошла кога Господ памет делел :)
     
  19. pumpkin

    pumpkin Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    240
    Допаѓања:
    119
    многу ме нервира кога ќе видам девојки што ставаат слики на кои се во купачи и тоа со некои убиствени пози и напрчена уста!!! мислам комбинација о леле мајко!
    не сфаќам што сакаат да постигнат со тоа освен да добиваат 500 лајкови од машки само затоа што
    (извинете на изразов) си го издркале на неа
    а па кога ќе видам 30 албуми со по 200 слики во секој од нив, и тоа насловени од типот "мачкици", "гомцињата" :fubar:, "пуфка туфка муфка" ми се :puke:
    најбедни ми се оние кои на сликите кај што "тетките" им излегле имаат по 70 лајкови, а на сите останати слики по 3-4
    треба малце да се замислат што прават и кој може да ги види тие фотографии, а уште полошо, дали ќе ги злоупотреби
     
    На zara му/ѝ се допаѓа ова.
  20. angel92

    angel92 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    1.580
    Допаѓања:
    3.204
    Паааа вака сега. Многу од вас прашаа каде се наоѓаат родителите на таквите девојчиња... Повеќето од родителите имаат исто така профили. Имам забележано, на повеќето профили од такви девојчиња(го користам овој израз повторно затоа што тие имаат 14/15 години кои се облекуваат и шминкаат како да имаат 20-25), нивните родители(претежно мајките) коментираат под сликите нивни со изрази кои и самите родители не треба да ги користат особено кон нивните деца. Еве неколку примери од таквите коментари:"оооо пи*ка си","топ си,злато на мама","најубава си никоја ништо не ти може","оооо па дали тоа е пиво? срце на мама." Според овие коментари, мислам дека нема потреба да бараме од тие родители да ги воспитуваат нивните деца,пошто тие и онака ги подржуваат. Жалосно е што младината губи почит кон себе, и после се лутат кога другите девојки а и машките ги нарекуваат к**ви.. ц ц ц ..
     
    На Queen-Nefertiti му/ѝ се допаѓа ова.