Facebook проституција! Да или не?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Boyfromtown, 27 март 2010.

 1. amnezija

  amnezija Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  3
  Браво потполно се согласувам со тебе ....
   
 2. Alek13

  Alek13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2011
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  11
  И покрај тоа што девојките ставаат секакви слики на своите фб - профили има многу и други работи кои наведуваат на проституција и манијачење не фб.
  Мене неодамна ми се случи нешто што кога го видов се запрепастив.
  Почнав да пишувам со еден дечко кој наводно бил македонец а живеел некаден во италија, и на почетокот дечкото си беше ок се додека една нок не почна да зборува некој глупости на тема која што јас несакав да разговарам и нормално се исклучив од чат.
  Но за некоја минута гледам ми стигнува порака од истиот тој човек и кога отворив имаше и што да видам :D :D :D ... Замислете се сликал гол и ми пратил слика во инбокс од него ..... која перверзија кој глупак.
  Имате ли и вие девојки вакво искуство или само мене ми се погагат вакви изроди.
   
 3. angel92

  angel92 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  1.248
  Допаѓања:
  1.730
  Непристојни фотографии на социјалните мрежи?

  Со оглед на тоа што веќе има друга тема, слична(ако не и иста) на оваа, ќе си го препостирам мислењето зашто сметам дека важи и за оваа тема.
  Паааа вака сега. Многу од вас прашаа каде се наоѓаат родителите на таквите девојчиња... Повеќето од родителите имаат исто така профили. Имам забележано, на повеќето профили од такви девојчиња(го користам овој израз повторно затоа што тие имаат 14/15 години кои се облекуваат и шминкаат како да имаат 20-25), нивните родители(претежно мајките) коментираат под сликите нивни со изрази кои и самите родители не треба да ги користат особено кон нивните деца. Еве неколку примери од таквите коментари:"оооо пи*ка си","топ си,злато на мама","најубава си никоја ништо не ти може","оооо па дали тоа е пиво? срце на мама." Според овие коментари, мислам дека нема потреба да бараме од тие родители да ги воспитуваат нивните деца,пошто тие и онака ги подржуваат. Жалосно е што младината губи почит кон себе, и после се лутат кога другите девојки а и машките ги нарекуваат к**ви.. ц ц ц ..
  Едноставно неможам да сфатам како може некоја што на фаца изгледа како гроб, да има по 9384389493 лајкс... заради што се сликала провокативно?? до каде стигнавме бе....
   
 4. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.026
  Допаѓања:
  24.986
 5. artemis

  artemis Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  321
  Пол:
  Женски
  Алек 13

  И мене еден така божем од Италија ми се претставуваше. Да не се вика Марчело, хахаххаха
   
 6. Nanini

  Nanini Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  abe luge samo si se reklamiraat za pari ama koj si praj za sebe si praj :x
   
 7. Karol.Ina

  Karol.Ina Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  263
  Допаѓања:
  73
  што можеш да кажеш за други кога тука ( http://style.mnogoo.mk/mk/galleries/fej ... a-vtor-del ) си ја ајдов и мојата наставничка по англиски јазик од основно училиште.
   
  На slatkichKa123 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.637
  Ми се гади од таквите слики на фб. Без осет, без мозок, без киселина луѓе се. Јас имам профил, ама такви слики кај мене нема да најдете. Зошто? Зашто таму покрај мои другари и другарки, ја имам и мајка ми, колеги на татко ми од работа, професори итн. Едноставно недолично ми е и под мое ниво.
  И искрено немам некои кои ставаат такви слики. Уствари имам една-две, ама тие не претеруваат ептен.
   
 9. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  224
  Таквите девојки што се раголуваат едноставно сакаат да привлечат што повеќе машко внимание, а не сваќаат дека така остааат многу погрешна слика.
   
 10. Aglaja

  Aglaja Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  24
  добредојдовте во фејсбук, главен град лајковац ( вака беше мислам ). :D

  работава е откако постои фејсбук јас знам само за лајк, јас сум си лајкерка, а ти си ми многу лајкбл и сега сакам лајк.
  и зошто ја продадов честа, достоинството, ми се „помати“ умот заради лајкот дури и да има дислајк батн, јас сама ќе си го лајкнам. :*

  свесноста не ми дозволува да ја минам границата за влез во државава, али илегално на лајкерки им ставам лајк инаку ќе се самоубијат.
  па за тие фотографски пози, за таа професионални разголени сесии треба да си стварно талент.
  фали уште да се организира мис фејсбук или фејс парада, ма да ќе се гледа разголеноста на телото а не фејсот. :lol:
   
 11. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.332
  Денес луѓево г*з ќе дадат за публицитет!Одвратни ми се сите тие разголопи*ени женки кои не можат да освојат со интелигенција и убавина,туку со голи гради ,г*зови и слично.Каде отиде достоинството,гордоста,самопочитта????Ахххх брее,ми се плаче од мака!
   
 12. Aniston

  Aniston Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  230
  Денес, основен критериум за добра слика на фб се:

  1) Плочки - мора да е во вц
  2) Градник, што повеке се гледа тоа подобро
  3) Испакнати усти
  4) Ако има уште некој на сликата, мора раката да му е кај твојот задник кој, мора да е напучен.

  Норми - ма што е тоа?

  Сево ова ми е одвратно, кај е срамот не се знае, ваљда некаде у инфо или штознам :x
   
  На figgiMK и liliput22 им се допаѓа ова.
 13. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.078
  Допаѓања:
  56.390
  Некако на фејсбук се е надвор од контрола, целосно е изгубено нормалното однесување. Психички се пореметувам кога погледнам другарки на братучедка ми од по 14-15 години кои ги сликале само своите задници и ги ставиле на фб, или со испакнати усти и напучен задник, кој доцни 5 минути после неа, или слика на која акцентот јасно е ставен на задникот а под сликата опис: "Гордоста на дечко ми". Не ми се јасни вакви постапки и што сакаат да постигнат со нив, изгледа е борба за лајкови.
   
 14. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.875
  ми ту :angel:
   
 15. babyblond

  babyblond Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  1.540
  Пол:
  Женски
  има многу девојки кои обожаваат да се сликаат по купаќи или со некои расцицлени блузички и сукњички до под таквата и да ги постираат на фб сликите, и после се жалат кога ке завршат нивните слики на порно страници. Една моја блиска, така си се имаше сликано по купаќи и си е баги надарена, и ја презедоа сликата, го направија црн делот каде што и беа купаќите за да изгледа дека е гола, исто така и направија втора верзија и монтираа голи гради, и се дрзнаа да и ги пратат на е-маил, за среќа не ги кладоа на некоја порно страна, оти татко и е големец лошо ќе поминеа. Епа сега нека помислат два пати пред да кликнат Сподели.
   
 16. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.711
  Ги имам многу со вакви слики во листата на пријатели. Едноставно плачат за внимание. Напрчени усни, разголени гради и слично, потоа слики во wc. Еден лајк им е поважен од нивното достоинство. Не гледам ништо привлечно или секси во тоа, напротив многу ми е примитивно и селско. А да не зборуваме за опасностите што можат да произлезат, како на пример злоупотреба на сликите. Ми се гади од таквите слики. :x
   
 17. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.460
  O самодоверба + простотилок + неиживеаност + недостаток на внимание = МИЗЕРИЈА :!:
  Многу голема штета стврано е штета порано им се смеев сега ги жалам :tmi:
   
  На liliput22 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.693
  Пол:
  Женски
  Ми ту. :D

  Леле кога ќе видев вакви слики. :puke: Знаете што е работата? Им стига известување, ДОКОЛКУ НЕ СЕ СОБЛЕЧЕТЕ, И НЕМАТЕ ДОВОЛНО ЛАЈКОВИ, НЕМА ДА БИДЕТЕ ПОЗНАТА. |(

  Нека идат да се лечат бе! имаше убава група:
  МАЛА ОВО ТИ НИЈЕ БОДИ-БУК, ОВО ТИ ЈЕ ФЕЈС-БУК!
   
 19. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  3.963
  Допаѓања:
  12.538
  Пол:
  Женски
  Девојките тоа го прават за да придобијат поголемо внимание од машките (можеби и од женските незнам :lol: ), само не ми е јасно како некои преубави девојки кои и без извадената танга, прслук и по некое ситно крпче на нив (понекогаш и без тоа) можат да привлечат поглед и внимание на скоро секое машко, а сепак толку се разголуваат.
   
 20. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.540
  Јас гордо изјавувам дека немам ниедна ваква attention whore во мојата листа на пријатели. На фејсбук имам само луѓе што ги знам и ги почитувам.
   
  На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.