Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Facebook Covers

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Steff.Unique, 3 јуни 2012.

 1. Steff.Unique

  Steff.Unique Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
  Постирајте слики кои можеме да ги ставиме на новиот Timeline Facebook профил како Covers слики... :)

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Blue-eyes-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.402
  Пол:
  Женски
  [​IMG] 8)
   
  На bieberfeverforever, ani4ka23, mileystar и 9 други им се допаѓа ова.
 3. Steff.Unique

  Steff.Unique Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На poffy.pie, Chocolate.me и Angelche им се допаѓа ова.
 4. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.012
  Пол:
  Женски
  .
   

  Прикачени фајлови:

 5. mysterious

  mysterious Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  1.491
  Допаѓања:
  2.658
  ;)
   

  Прикачени фајлови:

  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 6. cinderella5

  cinderella5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  3.017
  Пол:
  Женски
 7. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.887
  Допаѓања:
  31.032
  Пол:
  Женски
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На velesanka му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.067
  Допаѓања:
  8.085
  Пол:
  Женски
 9. antonina

  antonina Популарен член

  Се зачлени на:
  29 август 2011
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  809
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Kristina.R и ana.ubavkata им се допаѓа ова.
 10. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.050
 11. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.637
 12. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  4.289
  Допаѓања:
  12.367
  [​IMG] :)
   
  На maryJ и starbucks им се допаѓа ова.
 13. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  930
 14. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.050
 15. SEKSI.BARBI

  SEKSI.BARBI Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2011
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  41
  :D
   

  Прикачени фајлови:

  • leto2012 001.jpg
   leto2012 001.jpg
   Големина на фајлот:
   27,6 KB
   Прегледи:
   673
 16. SEKSI.BARBI

  SEKSI.BARBI Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2011
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  41
  И ова ;)
   

  Прикачени фајлови:

 17. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  930
 18. ana.ubavkata

  ana.ubavkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  58
  :)
   

  Прикачени фајлови:

 19. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.637
 20. Steff.Unique

  Steff.Unique Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски