1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

FACEBOOK WILL END ON MARCH 15th!

Дискусија во 'Канта' започната од Yipman2, 9 јануари 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.029
  Допаѓања:
  25.020
  http://weeklyworldnews.com/headlines/27 ... arch-15th/
  PALO ALTO, CA –Mark Zuckerberg announced that Facebook will be shut down in March. Managing the site has become too stressful.

  “Facebook has gotten out of control,” said Zuckerberg in a press conference outside his Palo Alto office, “and the stress of managing this company has ruined my life. I need to put an end to all the madness.”

  Zuckerberg went on to explain that starting March 15th, users will no longer be able to access their Facebook accounts.

  “After March 15th the whole website shuts down,” said Avrat Humarthi, Vice President of Technical Affairs at Facebook. “So if you ever want to see your pictures again, I recommend you take them off the internet. You won’t be able to get them back once Facebook goes out of business.”

  Zuckerberg said that the decision to shut down Facebook was difficult, but that he does not think people will be upset.

  “I personally don’t think it’s a big deal,” he said in a private phone interview. “And to be honest, I think it’s for the better. Without Facebook, people will have to go outside and make real friends. That’s always a good thing.”

  Some Facebook users were furious upon hearing the shocking news.

  “What am I going to do without Facebook?” said Denise Bradshaw, a high school student from Indiana. “My life revolves around it. I’m on Facebook at least 10 hours a day. Now what am I going to do with all that free time?”

  However, parents across the country have been experiencing a long anticipated sense of relief.

  “I’m glad the Facebook nightmare is over,” said Jon Guttari, a single parent from Detroit. “Now my teenager’s face won’t be glued to a computer screen all day. Maybe I can even have a conversation with her.”

  Those in the financial circuit are criticizing Zuckerberg for walking away from a multibillion dollar franchise. Facebook is currently ranked as one of the wealthiest businesses in the world, with economists estimating its value at around 7.9 billion.

  But Zuckerberg remains unruffled by these accusations. He says he will stand by his decision to give Facebook the axe.

  “I don’t care about the money,” said Zuckerberg. “I just want my old life back.”

  The Facebook Corporation suggests that users remove all of their personal information from the website before March 15th. After that date, all photos, notes, links, and videos will be permanently erased.  (sry for english i hope you understand )
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  Немам Фејсбук па не сум засегната, ама на ова ич не верувам.Како не, не му требале пари, си го сакал стариот живот.Зашто тогаш постојано го надградува системот :^)
   
 3. solzuska

  solzuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  135
  ах колку само го посакувам тоа, иако имам профил :)
   
  На karak му/ѝ се допаѓа ова.
 4. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  Па ќе ми биде мило! Имам фб од инает за дечко ми, а ако навистина го исклучат ќе би де супер, нема веќе она “еј, најди ме на фб, ќе си пишиме на фб...“
   
  На girl1985 и solzuska им се допаѓа ова.
 5. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  Пфффф , крај на светот, крај на ФБ - глупости живи... Па и да го исклучат - големо чудо! Има твитер, има мн други сајтови за социјално вмрежување, па и да не постои ФБ одма ке се појават многу други нови вакви саjтови, така што нема потреба од грижа :)
   
 6. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  14.953
  Допаѓања:
  99.126
  Пол:
  Женски
  .


  Чисто сумњам, може да сака да го проададе па сега да опипа пулс.
   
 7. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  651
  Пол:
  Женски
  Ај баш да видам :lol: Па уште си постојат други начини на комуницирање, голема работа 8)
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  688
  Допаѓања:
  192
  Пол:
  Женски
  Не верувам дека ќе го укинат фејсбукот, само се вадат муабети, а и да нема веќе фејсбук голема работа и онака во последно време ми стана многуууу досаден!
   
 9. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.832
  Едвај чекам |(
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  Златна кокошка како ФБ не се коле толку лесно ;) Мене лично ова ми личи на шпекулација :)
   
 11. puflaa

  puflaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  229
  Допаѓања:
  23
  Мхм и мене. Ако ништо друго барем ќе го продаде. 7.9 милијарди не се џиткаат така лесно! :^)
   
 12. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  781
  Ова не ми е за верување а и да го укинат - не е крај на свет |(
   
 13. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.733
  Допаѓања:
  102.224
  Пол:
  Женски
  некако не ми се верува :^)
   
 14. SuperGirl2010

  SuperGirl2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  316
  Пол:
  Женски
  Значи вака, ова е објавено на Викли ворлд њуз.. а тоа е страна слична на Онион!
  Пишуваат само за некои неверојатни настани и глупости. Ги разгледавте другите приказни на страната. (за вонземјаните, и таа дека Меган Фокс е машко! :o ) Јас си ги читам редовно за забава, но не даваат веродостојни информации.
  Нема да го укинат фејсбук.. барем сега за сега. :)
   
  На pink4ever му/ѝ се допаѓа ова.
 15. LilMissBossy

  LilMissBossy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  203
  Штета ако не е вистина! Ако го укине Марк,Господ да го благослови! :)
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.809
  I WILL FAINT ON MARCH 15th :lol: Многу драматично ја воведовте темава бре ;)

  Мене би ми било криво, имам премногу другари од секоја страна со кои немав шанси да останам во контакт да не беше фејсбуков. Пронајдов другари од основно, од средно, од факултет, од секаде. Вака си ги имам на едно купче и си контактираме.

  Иако сепак си мислам дека ова нема да се случи и Фејсбук ќе си живее среќно, засекогаш ;)
   
 17. TheCandy880

  TheCandy880 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  3.992
  Допаѓања:
  6.303
  Пол:
  Женски
  Не ми се верува многу :^) но ДАЈ БОЖЕ не е живот ова нашево со фб |(
   
 18. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Не ми се верува некако дека ова ќе се случи :^) А и да се случи луѓето само ќе си се префрлат на друга социјална мрежа и повторно ќе продолжи она „старото“.
   
 19. Buttterfly

  Buttterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  630
  Допаѓања:
  776
  И да е точно и да не е - сеедно ми е ! :D
   
 20. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.085
  Допаѓања:
  1.647
  Откако изминативе два дена, по блоговите а и по „Фејсбук“ почнаа да се шират гласини и линкови од таблоиди кои пренесуваат измислена изјава со Марк Цукенберг во која наводно тој му се доверува на свој близок пријател дека „му е преку глава од Фејсбук и време е страната да се затвори, лудилото да престане а луѓето да излезат надвор да бараат вистински пријатели“. Почна вистинска хистерија!

  Интернет таблоидите како што е „Weekly world news“ билдаат на популарност и на читаност, сметаат експертите.

  „Фејсбук“ сега за сега не се огласува со демант, но голем дел од експертите за односи со јавност велат дека ова е побарувана медиумска тишина и всушност со насмевка на лицето ги следат хистеричните релации на он-лајн заедницата. Дел од нив не исклучуваат дека текстот со измислената изјава на Цукенберг е дело на маркетинг мајсторите на Фејсбук. Практика која не е непозната во маркетингот и односите со јавност. Преку која всушност се крева голема галама и се зголемува популарноста на определен производ.

  Дополнителен доказ е и одбивањето на големите медиуми да ја коментраат воопшто оваа вест!

  Немојте да се грижите, ниту Цукенберг не е доволно луд да се откаже од билијардите долари кои му ги носи „Фејсбук“ секоја година! „Фејсбук“ продолжува да работи и да прави билиони долари!
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.