1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

FACEBOOK WILL END ON MARCH 15th!

Дискусија во 'Канта' започната од Yipman2, 9 јануари 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. De-lovely

    De-lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    9 септември 2010
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    932
    Алелуја ако го укинат..... Конечно сите ќе почнат да живеат. :^)
     
  2. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.761
    Ќе го нема она "најди ме на фб"...него ќе биде "пиши ми на твитер/мајспејс/и слично"...така да иста е работава, само се менува сајтот

    А зашто би чекала на Марк да го укине ако не ти се допаѓа. Знаеш дека има опција за деактивирање на профил? па не е задолжително да го имаш

    Тешко. Не е до фејсбук. До самите нас е. Ако го укинат фб тука ќе бидат уште мал милион такви сајтови каде ќе си се сместиме ;)
     
  3. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Што е до мене и сега одма нека до укинат. Го молам чичко Марк уште од лани да го земе (бај д веј и лани ваква афера стегнаа :lol: ). Би го деактивирала одма, ама па сите се на ФБ, вака мирна глава ќе ми биде. :)
     
  4. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.220
    Пол:
    Женски
    Јас не би сакала да се укине(што и се увиде дека нема :) )
    Единствена социјална мрежа ми е, со сите другарки тука си контактирам, бидејќи сега сум бааги оддалечена од сите. За на факултет ми врши работа, сите колешки тука ми се за помош. На дечко ми често пораки му оставам, кога не можам да си кажам како се чувствувам(а најчесто не можам, мразам за чувства да зборувам, а најлесно ми е преку пишување)и тап, пораче и после полесно е...
    И сум рекла, кој знае како да го користи му е о.к не гледа причина да го деактивира, или да има желба да биде укината оваа социјална мрежа...
     
  5. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Кому не му одговара да има профил може да го деактивира, мене сеедно ми е дали ќе имам или не, ама пак никако не можам да го деактивирам, а дека некогаш ме нервира, ме нервира и тоа многу, па добро бе луѓе 100 албуми со по 200 слики, ти треба цел ден за да ставиш 100 слики.
    И да се укине и да си продолжи да постои се исто ми е, не знам дали ќе му биде исто на Марк, ама на луѓево поготово на тие што дремат на него по цел ден добро би им дошло неговото укинување.
    Инаку не ми се верува дека ќе го укинат , така беше исто измислица лани дека од 15 март ќе се наплаќало месечно за тие што имаат профили, ама ете не испадна точно, ни во тоа не верував ни во ова, ама не би ме чудело и да се укине.
     
  6. pink4ever

    pink4ever Популарен член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2010
    Пораки:
    1.042
    Допаѓања:
    1.012
    Ова беше објавено на повеќе "шеговити" страни, ама со различна дата :P . На едно место го видов дека ќе биде сега во јануари. И одма се дигна "фама" :D
     
  7. Dgirlll

    Dgirlll Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    953
    Допаѓања:
    7.286
    Пол:
    Женски
    Немам профил и сеедно ми е, се плашам за тие шо имат дека ќе западнат во тешки депреси :D вондредна состојба ќе прогласат ако се случи ова :)
     
  8. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.325
    Допаѓања:
    5.840
    Ма нека се укине, нека се врати светот во нормала. Брее албуми со по 200 слики: New Year, My Cousins, New, Лето 2010.. и се' се врти околу лајкови и коментари. Абе стај таму 4/5 слики колку да те познае народот. :D
    Ако се укине ФБ-то ќе се вратиме на ХајФајв (Hi5). :rofl: :rofl: :rofl:
     
  9. mar17

    mar17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    107
    Би била среќна ако го исклучат,нека не постои веќе..ама незнам што ќе прават помладиве дечки кога ќе немаат каде да си ги стават сликичките со напрчени муцка и газ(сори за изразот),морее ќе одат на пријатели или твитер :x
    во секој случај добра одлука би било,нема седење до 5 сабајле! :wasntme:
     
  10. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.106
    Се дозна вистината,фб ќе продолжи да живее.Тема под клуч,молим лепо.
    Ама еден завршен збор да кажам...
    Тие што се свесни дека им е зараза,а се немоќни да си помогнат,па затворање на фб го гледаат ко спас,ги почитувам,свесни се,ама оние што реклами си маваат и кукаат за фб...и да има институција што ќе се грижи за зависниците,на овие им нема лек,зошто не се свесни за својата зависност,а башка што без фб,нивниот социјален живот еднаш засекогаш ќе биде мртов,амин. :(
     
    На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.