1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Faking it [2014]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Hipster, 18 декември 2014.

 1. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.413
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  MTV некогаш знае да изненади со по некоја симпатична серија како оваа.
  Се работи за две најдобри другарки Ејми и Карма кои се обидуваат да се вклопат во средината во средно школо посакувајќи де станат популарни и забележливи, кога случајно и сосема несакајќи ќе ги сватат дека се геј(лезбејки) што конечно ќе им се оствари желбаата да бида популарни. За кратко ќе успеат да ги измамат сите и да продолажат со планот да се преправаат но не за долго...

  Мене ми е ужасно слатка и забавна, забавни ми се сите ликови, вклучувајќи ја и ''сестрата'' на Ејми,Лорен која знае да биде иританта не моменти. Лијам е сладок па и интересна е неговaта семејна приkaзна па така не е само прети бед ес бој, ми се допаѓа што има позадина кај наговиот лик, па и кај сите ликови всушност. Шејн е приказна сама за себе, дефинитивно ми е најзабавен.
  Досега се излезени две сезони и вкупно 18 епзиоди, третата веројано ќе биде во 2015.
  Убедливо тинејџерска и лесна серија, одлична за пополнување време, 20 минутни епизоди.
   
  Последна измена: 18 декември 2014
  На MaggieTatum, sweet-cherry и Mrs.Cuper им се допаѓа ова.
 2. stefi556

  stefi556 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  362
  Пол:
  Женски
  Само што ја завршив првата епизода! Мислам дека ова ќе биде доста интересна серија според она што го имам до сега гледано, само се надевам нема да стане досадна.

  До мене е или Ејми е лезбејка (бисексуалка моќеби)? На последната сцена од прваа епизода геј(би)даров ми се шекна! ахахахха
   
 3. prettyliar

  prettyliar Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  893
  Пол:
  Женски
  Јас ја гледам :D Многу е интересна,добри актери,лесна серија и плус сакам вакви тинејџерски со хај скул.