1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Fashion Must Haves - за сезоната што следи...

Дискусија во 'Мода и стил' започната од la-chicka, 5 март 2011.

  1. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Јас се самоцитирав од темата Чевли.
    Чевли со цветен дезен!



     
    На annnni, la-chicka и viki44e им се допаѓа ова.
  2. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    [​IMG]

    [​IMG]

    веќе долги години сум фан на оваа фирма и нивните апостолки најудобни се од стие што сум ги носела, а ове вторите МОРАМ ДА ГИ ИМАМ! ако треба и до Гејлада ( Солун ) ќе отидам! :inlove: :inlove: :inlove:


    [​IMG] моментално имам вакви само црни но овие погоре се лудилоооо уште од лани ги меркам ама тажното е што кај нас не ги донесоа :( се надевам оваа година ќе ги има :^)
     
  3. velesanka

    velesanka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    2.522
    Допаѓања:
    2.424
    [​IMG]

    ова ланче морам да го имам..
    и ке го имам, си го нарачав преку ebay :D

    а во врска со облеката некои поедноставни еднобојни маички, светли фармерки, чевли на плута со цветен дизајн и секакви фустанчиња :D
     
  4. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Ланчево беше маст-хев за претходнава година.
    Нема човек што го нема, а на попустите во Солун го имаше за помалку од 6 евра.
    И оваа година верувам дека бувовите ќе се носат многу, освен ланчиња, и како обетки :)
     
  5. velesanka

    velesanka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    2.522
    Допаѓања:
    2.424
    епа јас го немам, и дури сега го здогледав.. а јас го нарачуваам за 1,70 долари ;)
     
  6. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Јас имам цветни чевли од пред 6 години :D

    [​IMG]

    Ништо не е едносезонско баш НИШТО, а се што било некад модерно се враќа, затоа не фрлајте стари алишта и чевли.
    Дизајнериве, блогеркиве, списанијава не измислуваат ладна вода за тоа што ќе е модерно, се е старо само малку исфилувано на поинаков начин, ако се носеле долги сукњи сеа кратки, ако се носеле широки рамбовски сеа тесни, ако се носеле тесни фармерки сеа ѕвонасти итн. И за неколку години пак отпочеток сега не ѕвонасти, сеа тесни, сега не риги него точкици и така.

    Модата никој не треба слепо да ја следи, зашто модата вие си ја создавате, што вие ќе си искомбинирате, па дури и да не е модерно со години битно да е убаво искомбинирано и да зрачите кога ја носите облеката. Вие да ја носите облеката, не таа вас.

    За мене не беше модерно да имате чипкано фустанче кое ич не ви стои и ви е прекратко, помодерно е пред година две кога никој не носеше вие да носевте чипкано фустанче и сите да се потсетат на убавината и сексипилот што ја дава чипката. :)

    Оваа пролет и лето се носи и е модерно СЕ, се што сакате вие да носите, а не што ви наметнуваат :)
    Најдобра must have листа е листа на ваши сопствени желби за подновување, и посакувам се да си купите и да бидете најубави :)
     
    На la-chicka и marama им се допаѓа ова.
  7. Nika666

    Nika666 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    321
    Допаѓања:
    217
    Секогаш треба да се земе 'the best of both worlds'... И нешто што е модерно и нешто што би стои убаво.. Мојата Must Have листа за оваа пролет.... :rofl:
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    Boyfriend Jeans^^
    [​IMG]
    Косата^
     
  8. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    четвртата по ред нараквица ја имам видено во една од продавниците на

    [​IMG]

    многу е убаво ноо :!: доста солено...
     
  9. Nika666

    Nika666 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    321
    Допаѓања:
    217
    Да ги знам двете ги има во Аксесориз и се помеѓу 10 и 20 евра... Солено и тоа како ама убави се :)
     
  10. Mygirl

    Mygirl Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2010
    Пораки:
    577
    Допаѓања:
    849
    Јас никогаш не сум била слеп следбеник на модата. Немам ни некој посебно изграден стил, т.е. по секоја цена да носам само такви и такви алишта и сл. Купувам само тоа што ми е убаво и што ми стои. Еве за пример, дома немам шалвари, од проста причина што ептен ми се грди, па колку и да се во мода нема да ги облечам. Немам високи чизми до над колена - не ми се толку лоши, ама ете, мене не ми стоат, ме прават уште пониска отколку што сум. Немам трењерки кои доле на ногавиците се со ластик - од истата причина како и чизмите, ме прават пониска отколку што сум а и подебела. А гледам сега тие ги форсираат.
    Од новитетите за сезоната што следи, ми се допаѓаат некои работи, а некои не би ги носела никогаш. Еве на пример би носела фустани со цветен дизајн, баш ми се допаѓаат, ама само фустани, други додатоци со цветен дизајн не, заради тоа што не ми се допаѓа како изгледа цветниот дизајн во комбинација со други, еднобојни детали, панталони, маици...Хулахопките со цветен дизајн исто не би ги носела. Вчера видов едно девојче во град со такви хулахопки и ми изгледаше како да се спремила за струмичкиот карневал. Можеби заради тоа што не и беше убаво искомбинирано, ама што знам, не ми се допадна ич.
     
  11. pink4ever

    pink4ever Популарен член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2010
    Пораки:
    1.042
    Допаѓања:
    1.012
    Влагам во бутик, се' цветно.
    Влагам во парфимерија, се' цветно.
    САмо уште пролетта да ни дојде :(


    Must have за мене ќе биде цветно фустанче и исти такви обетки кои си ги засвиѓав саботава. :D
    Потешкиот дел е мама да ја убедам. :doh:


    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На annnni му/ѝ се допаѓа ова.
  12. la-chicka

    la-chicka Популарен член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    1.336
    Допаѓања:
    1.571
    Пол:
    Женски
    Токму така! Абре девојки гледам погрешно сте ја разбрале темава, Must haves можда значи што би било актуелно сезоната што следи, НО јас пишав секој со свои мислење и стил да се изрази (ако сака) на темава, не значи дека ако мене ми се допаѓаат и за мене се Must haves цветни дезени оваа пролет (ко скоро и скоро секоја) дека и на друг треба тоа да му биде must haves! :geek: Се разбира дека не треба слепо да се следи модата ... секој со свој вкус, стил и мислење и ајде така нека продолжи темава (без иронии и глупости)... Мислам нема потреба, јас почитувам сечиј стил, така да постирајте си тоа што според вас е must haves ;)
     
    На frutini, interesna и rossonerka им се допаѓа ова.
  13. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Пак јас.
    Се јавувам за да пријавам уште нешто што очајно сакам да го имам. Е, баш вакви сандалки, во бохо стил, со монситра.
    Мелем за око ми се!! :inlove:

    [​IMG]
     
    На AlicaInWonderland, Bozica1980, Nika666 и 3 други им се допаѓа ова.
  14. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    ^ Oвие сум сигурна дека ги видов дал во наше, дал во солунско акцесорис, негде ги видов.
    Ама јас очи истерав по чизми и не ни гледав сандали.
    И мене многу ми се допаѓаат :)
     
  15. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Да, имаше во нашето accessorize ама беа три илјадарчиња. А тоа е тууу мач за мене и за едни сандалки што ќе ги влечкам!! Се надевам летово ќе има и нешто поефтино и слично.
     
  16. ehrgeizig123

    ehrgeizig123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2010
    Пораки:
    427
    Допаѓања:
    157
    Starfish ако не ти се даваат толку пари земи си обични вакви и после сама додади им монистри и се што ќе ти падне на памет :D
    Инаку за оваа сезона must have за мене се:
    1.
    [​IMG]
    2.Цревена и кремаста салонка

    3.Некоја цветна суќна
    [​IMG]

    Сега за сега тоа е. Ќе надополнам деновиве :rofl:
     
  17. Nika666

    Nika666 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    321
    Допаѓања:
    217
    Јас во Белград ги видов абе сон се... Се надевам маалце барем ќе им падне цената додека им дојде времето за носење. Со оглед на тоа дека ние си имаме уште снег имам време додека им падне цената :rofl: :inlove:
     
  18. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.083
    Што би рекло секое модно списание како утеха затоа што не секој може да си приушти тоа што го набројале претходно - САМОДОВЕРБА! :D
    Мои маст хевс се стандардни,со тоа што додавам неутрална боја на чевли и здолништа со висок струк,лежерни кошули со ракави кои се завратуваат и закопчуваат,едноставни маички,со драматични обетки,убави очила за сонце,кои не се толку фешнбл колку што си ја исполнуваат првичната намена,заштита на очите (не пазарски или бижутериски),убав и едноставен часовник со кожно ремче,средни чанти,кои собираат се,а на прв поглед изгледаат малечки.И да...маст хев се убавите раце,во било која сезона.Од ноктите до рамениците.
     
    На 2468 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Rose96

    Rose96 Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    2.680
    Допаѓања:
    37.125
    I must have this :)
     

    Прикачени фајлови:

  20. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Ми се догагаат и пастелнитеакви бои па такви си и носам а и цветните не се лоши ми се допагаат