1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Fashion Must Haves - за сезоната што следи...

Дискусија во 'Мода и стил' започната од la-chicka, 5 март 2011.

  1. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Шетајќи по сајтовите, налетав и на овие дополнителни Маст Хевс за следната сезона:


    Bright Color
    Отстранете ги црните парчиња со оптимистички светли нијанси.


    Longer Hemlines
    Долгите здолништа до под колениците се хит оваа пролет.
    [​IMG]

    Safari Staples
    Свежите фустани и јакна без ракави претставуваат женствена утилитаристичка вибрација.
    [​IMG]

    Low Wedges
    Кул пар на сандала со ниска потпетица изгледа паметно и стилизирано.
    [​IMG]

    Pared-Down Denim
    Модерните минималистички облици се доминантни кога станува збор за фармерки оваа пролет.
    [​IMG]

    Intricate Lace
    Романтично-инспирираните ткаенини со интересна структура создаваат чувство на посебен шарм.
    [​IMG]

    Fringe Bags
    Извадете ја на површина внатрешната „бохо“ девојка со лефтерните ресести чанти.
    [​IMG]

    Predator Prints
    Ова дефинирачко парче од кожа на Питон е идеално за секоја модерна femme fatale.
    [​IMG]

    Hard Core Accent
    Ова провокативно парче накит во „бајкерски“ стил, ќе го погоди директно во зеница секој заинтересиран поглед!
    [​IMG]


    Wooden Hills
    Зачекорете во новата пролет, во ретро стил – back to the nature – со сандали кои се комбинација од кожа и дрвена основа и штикла.
    [​IMG]

    Colour Blocking- веќе е спомнат, ама еве пак
    Ова ударно парче ткаенина, со впечатливи бои, оди идеално на секое тело со карактеристики на елегантна сексипилност.
    [​IMG]
     
    На miss-bootylicius му/ѝ се допаѓа ова.
  2. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Модата не е измислување на струја.
    Едно исто се врти во круг.
    Балетанките се носат едно 10 години, сукњите со висок струк се носат од мнооогу одамна ама се вратија на сцена пред едно 5 години. Цветните фустани се носат од почеток на 20ти век години, мајка ми ги носела во младоста и носела со точкици и со риги и со висок струк. Цветот никогаш не е излезен од мода, секогаш е актуелен во пролет, само знак прашање е колку нашиве продавници го имале на рафтови.
    Плутата 2 години ја немаше низ продавнициве многу, ама затоа претходните години и тоа како се носеше.
    Така да никој не е пред модата искрено. Се си има или имало во продавниците.
    А ние не ја фрламе и менуваме гардаробата секоја сезона, јас лично имам парчиња од пред 15 години во шкаф и во тие 15 години се едно исто се носи :)
    Чат пат само некое ново парче излегува во мода, кое е мутирано од некое друго парче. Се е едно исто :)

    Ете на пример чипката ја заборавија неколку години дизајнериве, па минатава сезона се врати како БУМ божем ко никогаш да не постоела, преплавија со чипка, а таа си е тука со години во суштина :)
    Или сакото го носеа деловни жени само, срамота беше да носиш сако, како жена ќе си некоја. А сега ќе се спотепаат за сакоата од мајките да ги носат, а цело време им биле дома на закачалка :D
     
    На Hipster и Stam им се допаѓа ова.
  3. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.137
    Допаѓања:
    88.558
    Пол:
    Женски
    Роси токму така. Со сестра ми пред 5 години купивме балетанки и тетка ми таква ехе јас кога ги носев пред 30 , 40 години. Ама во тој период ние кога ги земавме никој од нашиве генерации не носеше. Или пак сандали на плута купив пред 2 години кога ги облеков леле од мајка ти ли се? Се се врти. Еве баш сега во плакар најдов преубава кожна јакна од мајка ми, сако од тој пепито дезенот или што беше :D а не знаев дека ги имам.
    За чипката мислам дека и во темана пишувавме кога ја носевме некои пред неколку години не гледаа ко луди сега сите ја носат.
     
    На rossonerka му/ѝ се допаѓа ова.
  4. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Колку работи ми имаат вака пропаднато точно е дека модата се врти и сега кога ми текнува какви парчиња облека завршиле на отпад :@ :@ :@ мајка ми не се веќе модерни и .... Сега истите тие работи се најмодрни а и цените на некои парчиња се многу скапи.Да имам доволно простор од овие облеки ништо не би фрлила ама ете .... Пред некој ден фрлив неколку ама баш нови пара шпиц чизми штикли .... :D И кога по неколку години пак ќе се носат пак се одново :fubar: само си фрлам пари ама тоа за мат хев се е супер освен лаковите барем малце појаки мнооогу несвежи некако |(
     
  5. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Убаво ми викаше мајка ми, не си ги фрлај панталоните со висок струк, чувај си ги ѕвонарките! :D

    Мене ми е криво многу што целата гаредроба од младоста, мајка ми ја фрлила и пола дала во Црвен крст. Кога гледам на сликине, преубави пругасти фустанчиња, шорцеви со висок струк, еспадрилки во шарени бои... уф, уф... ептен ми е криво.
    Факт е дека работиве што излегуваат се само помедернизирани верзии од старите работи. Нема некои сосема нови парчиња измислено, нешто ново, што првпат ќе го видиме.
    It's like a little circle- што би рекол еден многу смешен лик. :)
     
  6. Rose96

    Rose96 Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    2.680
    Допаѓања:
    37.125
    :)
     

    Прикачени фајлови:

    • img-thing.jpg
      img-thing.jpg
      Големина на фајлот:
      21,2 KB
      Прегледи:
      794
  7. Nina24

    Nina24 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    339
    Па не мора, но, оваа сезона можете да покопате низ плакарот или онаму каде ги оставате старите алишта, да ги искомбинирате и да им дадете нов сјај. Ќе се носи мода од минатиот век и сето тоа слободно измешано...

    Шорцеви:
    [​IMG]
    Јаки бои:
    [​IMG]
    [​IMG] - Без чорапите :lol:

    Тексас:
    [​IMG]
    [​IMG]
    "Машки" кошули :
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG]
    Уметнички принт:
    [​IMG]
    Шапки:
    [​IMG]
    Дезенирани марами:
    [​IMG]

    Интересни додатоци:
    [​IMG]

    [​IMG]
    Долги сукњи:
    [​IMG]



    И секако, за да бидете модерни се што носите треба да има одраз на вашиот личен стил и да го носите со став. :)
     
    На Klaudi и miss-bootylicius им се допаѓа ова.
  8. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    За мене лично оваа пролет морам да купам барем 2 пара од целосните кратки панталони, има многу различни бои и дезени:
    Цветни:
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG] :inlove:
    [​IMG]
    Еднобојни:
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    Некои интересни аксесорис:
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    И како и секоја пролет:
    -Убави фармерки
    -Кратки маички со интересни дизајни и принтови:
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]
    -Патики, балентанки или старки:
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На karenin, Hipica и 2468 им се допаѓа ова.
  9. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
  10. ketisk

    ketisk Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2010
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    148

    Прикачени фајлови:

  11. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    Според предходните мислења, а и според мои, го искористив Looklet да направам идеална комбинација од Must Haves за оваа сезона :)
    Hope you like it :$
     

    Прикачени фајлови:

    На RedHeart и bitter-girl им се допаѓа ова.
  12. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    fajlovi/image/18692

    Mимс-89
    вакви скоро исти дури и поубави, не беа волку гломазни од напред :D (без тоа каифчето горе) во бисер лани летото имаше, пробував 1200 беа!Jез да се јебо факич, ама мнооогу се тешки за идење :(
    ух :(
    он топик------ :o Kатастрофа до катастрофа новава мода!
    би носела цветни фустанчиња и штикли
    Aма Sвонарка фармерица :shake: :shake: и уште и со струк до папок :x !
    Aу кој ужас!
    или топук некој таков :?: не не фала
     
  13. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Да Лудо и во трафик ги има скроз истите, ама ќе се искршам на нив, ептен е висока и платформата :sweat:
     
  14. miss-bootylicius

    miss-bootylicius Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    645
    Допаѓања:
    11.018
    Се носи кобалтно сина боја!
    Оваа прекрасна, кралска нијанса на сината боја ќе не следи оваа пролет и лето како една од доминанатните бои на сезоната. Секако збогатете го својот пролетен стил барем со едно парче кобалтно сина боја затоа што нејзината визуелна атрактивност е неодолива
     

    Прикачени фајлови:

  15. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Мене кобалтно сината боја ми беше лани хит. Буквално ја отупеа!!
    Ова година некако не ми прави мерак, а и повеќе се форсираат јаките бои.

    [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG]
     
  16. fashionista

    fashionista Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    153
    Must Haves не значи само за оваа сезона туку општо засекогаш.Секоја девојка во својот плакар мора да има:
    -црн фустан
    -црно сако
    -црни салонки
    -бела кошула
    -црна чанта
    се друго е минливо ама овие парчиња се класика, неизбежни и за секоја пригода.
    додека би морала да бирам Must Have за оваа сезона би избрала некое паче облека во дречава боја, дефинитивно тенок кафен каиш, цветно фустанче, нешто со чипка(иако сеуште не сум нашла нешто што ми се свиѓа) и тоа е тоа. додека ригите според мене веќе се класика за летно време како и морнарскиот стил ;)
    и ова ланче мн ми се допаѓа
    [​IMG]
     
    На Rock-a-Fella му/ѝ се допаѓа ова.
  17. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.059
    Допаѓања:
    1.029
    Јас на овие ептен им се радувам, тесни, плетени, еднобојни туники. Ма да овие се секоја сезона маст хев. :inlove: [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
    И овие ме бендисуваат исто, иако уште лани имаше по некој модел. [​IMG][​IMG][​IMG]
    И не знам со сакоава шо прават, прво долг ракав, па 3/4 завратен ракав, сеа 3/4 обичен ракав на кошула со долг ракав. :/ Ама симпатично е.
    [​IMG]
     
  18. Kristinna1

    Kristinna1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    274
    Допаѓања:
    125
    навистина колку многу ми се бендисват сите како што се на слики пример галаксија, нитни, смајли, текст, мустајчина,акцести стил хихихи и друго ии еден ден би сакала да ги имам, еве ви слика. Многу поздрав. :$ :)
     

    Прикачени фајлови:

    • jupi.png
      jupi.png
      Големина на фајлот:
      308,5 KB
      Прегледи:
      332
    • gigigi.jpg
      gigigi.jpg
      Големина на фајлот:
      37,1 KB
      Прегледи:
      332
    • jigi.jpg
      jigi.jpg
      Големина на фајлот:
      106,3 KB
      Прегледи:
      332
    • cizmi.jpg
      cizmi.jpg
      Големина на фајлот:
      62,6 KB
      Прегледи:
      332
    • bluz4e.jpg
      bluz4e.jpg
      Големина на фајлот:
      37,6 KB
      Прегледи:
      329
  19. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    За сезонава што следи, мислам дека во мода се и ќе бидат парчиња во корална, Тифани сини, светло жолта, умерени парчиња. Нитни исто така, уште сега се отепуваат од носење. Кошули со интересни јаки или само јаки, мене ми се favorite. Исто така, бордо црвена.
    Must Have - парче со војнички принт. Уф уф, преубави се, а и доста модерно ќе биде. Сега е само загревање. :)

    Бои, комбинирање во смели бои.
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Нитни.
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Јаки.
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Бордо црвена.
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Војнички принт.
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На Cacy, BlondeGirl8 и pamelche им се допаѓа ова.