1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Fashion police

Дискусија во 'Мода и стил' започната од milky-candy, 13 април 2011.

 1. milky-candy

  milky-candy Нов член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  713
  Забележав дека во оваа категорија има теми како на пример, која е идеална модна комбинација или лоша комбинација на облека, чевли и накит, но мојава тема сметам дека ќе биде поразлична од истите, позабавна и ќе остави повеќе простор за дискусија...Секоја пост треба да содржи слика од комплетниот аутфит на некоја девојка (да се види облеката, чевлите, накитот, шминката и фризурата) и да се даде кратко образложение, т.е. модна критика, пример - неколку збора за облеката, фризурата и шминката...Ќе потенцирам дека критиката треба да е во кратки црти, бидејќи една слика понекогаш вреди илјадници зборови. Моделот кој ќе го постирате, може да е некоја од светските јавни личности(глумици, пејачки, манекенки, водителки...) или пак од нашите познати во Македонија...Сепак мислам дека најдобро би било девојката да не е celebrity, туку обичен модел...Во однос на стилот, нема ограничувања...Јас ќе постирам слика и ќе дадам мој коментар за целокупниот изглед на девојката, а наредната феминка што ќе сака да остави мислење има две опции - доколку се сложува со моите коментари и оценки за мојот модел, нека ми стави лајк на постот и продолжува со нова, нејзина слика и коментари, а доколку не се сложува со коментарите во мојот пост, нека ме цитира и нека даде свое мислење...Следната феминка после неа продолжува на ист начин... :) Доколку не е во ред оваа тема и не биде одобрена од модераторите, слободно заклучете ја или избришете ја. :!:

  [​IMG]

  - облека; прекрасно мини фустанче за вечерни излегувања, со нежна боја и материјал од чиста
  свила, накитот одлично се вклопува во целиот стајлинг, оцена 10
  - шминка ; дискретна и нежна, во неутрални бои, оцена 10
  - фризура ; бојата на косата е одлична, но можело и подобра фризура да се изведе, оцена 8
  Чевлите не се гледаат и нема чанта ( тој дел ќе го прескокнам) :)
   
 2. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.075
  Допаѓања:
  56.307
  Пол:
  Женски
  Мене не ми се допаѓа баш фустанчето, ми делува како долна облека. Многу изразено деколте и многу откриени нозе не ми оди заедно.
  Шминка - ми се допаѓа, неутрална и нежна.
  Фризура - тука се согласувам со тебе.
  Накит: Убав е, ама обетките не ми одговараат на целосниот аутфит.

  Интересна тема :)
   
  На milky-candy му/ѝ се допаѓа ова.
 3. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.337
  Ајде и јас да пробам. :)

  Облека : Интересно фустанче,за вечерни изглегувања,свечени настани.
  Исто така и накитот е добро искомбиниран,можеби само некои малку повпечатливи обетки фалат.
  Оцена: 10
  Шминка : Не многу впечатлива,сосема доволна,со оглед на тоа што фустанчето паѓа во прв поглед.
  Оцена: 10
  Фризура : Фризурата е совршена,но може да се направат и поелегантни фризури.
  Оцена : 10
   

  Прикачени фајлови:

  На soncicko и milky-candy им се допаѓа ова.
 4. plawa

  plawa Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2011
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  130
  Облека: Не ми е баш за вечерни излегувања фустанчето, повеќе за некој посвечен настан..
  Оцена:8
  Шминка: Малце да е потемен карминот, другото супер...
  Оцена : 10
  Фризура: Крупни локни многу поубаво би стоеле
  Оцена: 8
   
 5. plawa

  plawa Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2011
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  130
  [​IMG]
  Облека: Фустанчето е совршено...само многу лошо искомбинирано со алката
  Оцена:10
  Шминка: Би направила Smokey eyes...Многу секси би иделе со фустанчево..
  Оцена: 5
  Фризура: И бојата и фрисурата се топ....
  Оцена:10
   
  На milky-candy му/ѝ се допаѓа ова.
 6. milky-candy

  milky-candy Нов член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  713
  [​IMG]

  Мислам дека Ким Кардашиан изгледа прекрасно на оваа слика.
  Облека: фустанчето е феноменално - и бојата и дезенот и должината мислам дека се совршени, а ременот го прави уште посекси да биде - оцена 10.
  Чевли: чизмите одат супер со ова фустанче - оцена 10.
  Накит: огрлицата соодветна на целиот стајлинг и нема додатни парчиња накит, кои би направиле кичесто да изгледа - оцена 10.
  Фризура и шминка : 10, посебно лајк за должината и бојата на косата. Smokey eyes би биле посекси.
   
  На IiVvIii, FBI и LivingGlam им се допаѓа ова.
 7. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.075
  Допаѓања:
  56.307
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Многу ми се допаѓа.
  Облека: Многу убави фармерки, блузичката опуштена и удобна, а со шеширчето прекрасно ми се вклопува целосниот стајлинг.
  Чевли: Обично не ми се допаѓаат груби чевли, но овие ми се преубави.
  Накит: Одлично вклопен. Посебно ми се допаѓа брошот со кој ја закопчала блузата. И долгото ланче, белегзијата и прстенот, се’ на свое место.
  Фризура: Убава негувана коса, шминка обична дневна. Можеби и нема воопшто шминка, шт е сосем во ред за дневниот стајлинг.
  Една десетка од мене :)
   
  На soncicko му/ѝ се допаѓа ова.
 8. kiki6

  kiki6 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  [​IMG]
  Облека:Прекрасна дуксерка, црни пантолони кои се добро искомбинирани со црна маичка
  Оценка: 10
  Чевли:Убави се добро стојат на пантолоните
  Оценка: 10
  Накит: Добро и стои ланчето бидејќи е кратко
  Оценка: 10
  Фризура: епа сеа не и се гледа
   
 9. milky-candy

  milky-candy Нов член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  713
  Во однос на фармерките, блузата и маичката се согласувам со тебе, соодветни се за дневна варијанта...Но, чевлите се премногу груби и не ми се допаѓаат, а и шеширот и очилата исто така...Накитот и брошот се многу слатки, а и за фризурата една 10 од мене...
   
 10. milky-candy

  milky-candy Нов член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  713
  [​IMG]

  Ева Лонгориа на доделување на Оскари, 2011 :)

  Облека: мислам дека сувишно е да коментирам за фустанчево (раскошно и секси, во нејзин латино стил :inlove: )
  Чевли: ми се допаѓаат што се во неутрална боја и немаат по нив светки и циркони(иначе би делувала како новогодишен лампион...) За чевлите давам 7-8, зашто мислам дека повеќе би одговарала некоја добра сандала во неутрална боја и тенка штикла...Но сепак и овие се ок и одговараат со малата ташничка...
  Фризура: Една голема десетка, бојата на косата е прекрасна, формата исто и многу убаво е фенирана.
  Шминка: совршено се вклопува во целиот стајлинг...
  Накит: забележувам само прстен и обетки, што е сосема ок, зашто ова фустанче не трпи впечатлив накит... Се на се, Ева ми е тука топ... :inlove:
   
  На soncicko му/ѝ се допаѓа ова.
 11. innablood

  innablood Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  1.324
  Има некои парчиња наменети за секојдневно носење, но некои се тотална утка.
  Облека: Хм.. блузата убаво би прилегала ако носела црни панталони прилепени за нозете, а палтото ми е некако за посвечени пригоди, значи не се вклопува во целосниата комбинација. Алките се на место, а чантата е премногу гараметна за носење, не би одбрала кожа.Патиките се одлични како и очилата за сонце.
  Отцена:7
  Коса: Убава боја и должина, но поубаво би стоело ако има шишки прави или на страна.
  Отцена:9
  Шминка: По нежна и не тоолку нападна.
  Отцена:5
   

  Прикачени фајлови:

 12. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  Облека: Иако не ми се допаѓа во пределот кај градите, кога ја погледнеш целокупно, блеска...
  Чевли И јас мислам дека подобро би и стоеле друг вид на чевли, во ни овие не се утка, сосема спротивно...
  Фризура: Немам зборови... прекрасна...
  Накит Сосема нежен накит кој одговара со фустанот и со чевлите и ташната...
  Ни премногу, ни премалку.... Прекрасна :)
   
  На milky-candy и LivingGlam им се допаѓа ова.
 13. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.075
  Допаѓања:
  56.307
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Е многу сакам кога ќе видам некој облечен целосно во црно, а не изгледа здодевно.
  Облека: Многу ми се допаѓа изразот кај деколтето. И фустанот во целост, со се’ наметката. Иако не сум љубител на гломазни ремени, овде убаво се вклопува.
  Чевли: црни, класични, добри.
  Фризура: Средена. Многу ми се допаѓа нијансирањето.
  Добри очила.

  Со еден збор: Шик.
  Ќе и’ дадам 9 само поради каишот :lol:
   
  На soncicko, aNy-to и milky-candy им се допаѓа ова.
 14. milky-candy

  milky-candy Нов член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  713
  [​IMG]

  Немам ниедна забелешка за оваа варијанта... :inlove: Облеката, чантата, чизмите, фризурата, шминката...Се е совршено... 10 + од мене...
   
 15. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  Облека: мене овој стил ми е совршен. Релаксирано и опуштено. Се’ си е на место. Од мене 10ка
  Чевли: Бојата на чевлите ми се допаѓа, но јас би се одлучила за друг модел. Можеби модел со врвци. За овие има оценка 7.
  Накит: Накитот е супер, едноставно и ненападно 10
  Фризура и шминка: преубави и лежерни 10ка
   

  Прикачени фајлови:

  На eliesaab, tea4e, IiVvIii и 3 други им се допаѓа ова.
 16. milky-candy

  milky-candy Нов член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  713
  [​IMG]

  Џенифер Лопез во модел на D&G... :inlove:

  Нежен фустан, едноставен, но многу секси...
  Чантата и чевлите - одлично одговараат на се....
  Фризурата е преубава, како и бојата на косата, иако на Џенифер поубаво и стои долга коса со локни...
  Шминката - складна, истакнати очи и дискретна боја на кармин...
  Накит - алка и обетки, кои на фустанот совршено прилегаат...
  Една голема 10 за целиот стајлинг на Џенифер... :up:
   
  На soncicko, Hipica и yawn им се допаѓа ова.
 17. whenlovetakesover

  whenlovetakesover Активен член

  Се зачлени на:
  14 април 2012
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  4
  [​IMG]

  Бијонсе
  Фустанот ми се допаѓа се освен патентот назад затоа = 9.5
  Штиклите и само по себе и заедно со фустанот се чиста десетка = 10
  Шминката и накитот се добри = 10
  НО, за косата имам замерка бидејки фустанот е како по симпл косата би требало да паѓа во очи, но таа има само коњско опавче = 7.

  Вкупно: 8.9
   
 18. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.148
  Кратките пантолчиња не ми се допаѓаат баш,маичката е интересна и одговара со пантолчињата.=8,9
  Марамата не ми се допаѓа и никако не ми оди со оваа комбинација.=1
  Ташната исто не одговара=1
  Чизмите ,можеби се малце повеќе високи ама се добри=9
  Косата е добра=10
  Наочарите се вишок=1
   

  Прикачени фајлови:

  • large.jpg
   large.jpg
   Големина на фајлот:
   35,3 KB
   Прегледи:
   135
 19. Boleyn.7

  Boleyn.7 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2013
  Пораки:
  375
  Допаѓања:
  425
  Стил целовкупен: Нежен,префинет, гламурозен. Само за 10ка е . :)
  Здолниште: Ми се допаѓа материјалот, и прекрасниот балонест модел и тоа како и стои на девојкавa, која го носи баш тренди. :) 10
  Кошула: Кошулава со принт, кој ја прави уште поромантична, полуоткопчана,вака е навистина идеално парче облека во целава приказна. :inlove: Want it!! 8
  Потпетици: Преубава боја, што се комбинира со скоро се.Ремчето ги прави уште пошик и потренди.Симпатични ми се. :) 7
  Накит : Суптилен и ненападен, баш каков што и и прилегал на вака скоцкана комбинација.Trop belle :l:10
   

  Прикачени фајлови: