Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Fb chat so momce ( simpatija )

Дискусија во 'Канта' започната од inlovegirl2015, 15 октомври 2015.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. inlovegirl2015

  inlovegirl2015 Нов член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2015
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Zdravo:) Sakam da Ve prasam, sto da napravam, kako da mu pisam na fb u inbox deka sum sasvim razlicna od ''najdobrata drugarka'' koja, kogo i da zapoznam, utredenta slusam deka taa i taa osoba ne saka muabet da mi pravi. Sakam vo zivo da go sretnam i sve da mu kazam. A se poznavame 2 nedeli. Slucka: Bevme jas, drugarka mi, kolega nejzin, on i negoviot cimer. Se bese ok, dodeka drugarka mi,t,e cimerkata ne mi go pobara klucot od doma. Jas i rekov deka ne i go davam, deka jas pobrzo ke stignam doma od nejze. So 'nadez' deka taa pobrzo ke stigne doma, i go dadov klucot. Tuka e interesnoto. So nego i cimerot negov imame ist pat do polovina. Oni dvajca toa ne go svatile. Svatile deka jas sum sakala kaj niv da odam da spijam. A ne e tocno. Sega, koga ke go sretnam, so da pravam? Kako da postapam?
  Ke vi bidam blagodarna za sovetite sto ke mi gi dadete.
   
 2. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  10.515
  Допаѓања:
  133.114
  Пол:
  Женски
  Како тоа тие сфатиле дека ти одиш кај нив да спиеш?
  Сигурно после тоа ти си го продолжила патот, си им рекла „ајде чао пријатно“ и си го свртила патот во друг правец од половина па си отишла во твојата соба со цимерката.
  Иначе обиди се, ако другарка ти уште збора со нив, кога си таму да ги замолиш да им објасниш нешто па тоа да биди ова.
   
 3. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.382
  Пол:
  Женски
  За греота темава....
   
  На Osamenadevojka1 и 1209 им се допаѓа ова.
 4. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  4.090
  Допаѓања:
  30.211
  Пол:
  Женски
  Мислев дека се работи за некој основец со проблемов и насловот и кога прочитав колега, цимерка итн, се шокирав дека си академски граѓанин и дека поставуваш вакви "проблеми" на форум.Баш за греота.
   
  На cresa-jagoda и Osamenadevojka1 им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.