1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

FC Barcelona

Дискусија во 'Спорт' започната од sa4y, 15 февруари 2012.

 1. sa4y

  sa4y Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  23
  [​IMG]

  Женски мислам дека не има многу кои навиваме за Барса, затоа решив да отворам нова тема во која ќе си разменуваме мислења,новости,фотографии...

  Еве малце за Барса:

  Фудбалскиот Клуб Барселона (често познат како Барселона или само Барса) е професионален фудбалски клуб од Шпанија, стациониран во Барселона, Шпанија. Игра во Ла Лига, и е еден од трите клуба кои никогаш ја немаат напуштено Ла Лига.За разлика од многу други фудбалски клубови, фановите ја поседуваат и раководат со Барселона. Барселона е вторио најбогат фудбалски клуб во светот во поглед на приход, со годишен обрт од 366 милилони евра. Клубот има долго ривалство со Реал Мадрид , натпреварите помеѓу овие два тима се познати како Ел Класико. ФК Барселона е најуспешениот фудбалски клуб во Шпанскиот фудбал, во поглед на вкупно освоените трофеи, има освоено дваесет титули во Ла лига, рекордни дваесет и пет Шпански Купови, девет Шпански Супер Купови и два Лига Купови. Исто така е еден од најуспешните клубови во европскиот фудбал, со освоени десет УЕФА натпреварувања. Барселона е единствениот европски клуб кој игра континентален фудбал секоја сезона од 1955 година. Во 2009 година Барселона стана првиот шпански клуб кој ги има освоено Ла Лига, Кралскиот Куп и Лигата на Шампионите во една сезона. Истата година стана и првиот фудбалски клуб во светот кој има освоено шест од шест трофеи во една година, вклучувајќи ги и Шпанскиот Супер Куп, УЕФА Супер Купот и ФИФА светскиот клубски Куп.
   
  На veren, Kaylie, Twinkles и 5 други им се допаѓа ова.
 2. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
  FC Barcelona <3

  Barcaaaaaaaaaa <333333333333333333333333333333
   
  На sa4y му/ѝ се допаѓа ова.
 3. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.558
  FC Barcelona <3

  Не ќе да е најуспешниот,Реал има далеку повеќе титули ;) .

  А за клубот што да кажам освен дека ми е најомразен.Поради ривалството со Реал секако а и поради она што се повеќе зема замав во последно време,а тоа е повеќе глума и неферски победи отколку фудбал на Барселона.Инаку факт е дека е еден од најдобрите клубови во светот и тоа не го оспорувам.Но,секако после Реал.
  Што се однесува до сегашната постава.Меси е одличен фудбалер но многу префорсиран и претставуван како бог на фудбалот,нешто со што не се согласувам во никој случај.Чави на пример ми е далеку подобар и повеќе ја заслужува таа титула од Меси,според мене Чави е мозокот на нападот.Валдез,Пике,Алвеш и Бусќетц ми се едни од најантипатичните фудбалери.Алвеш и Бусќетц поради глумата и влечењето на терен по кои се и најпрепознатливи.А Пике и Валдез онака антипатични ликови,Валдез секогаш мора да приговара нешто и реално е слаб голман.Голем број од поразите на Барса се поради негова вина.Давид Виља ми е симпатичен кога игра за Шпанија,а овде сосема спротивно.И тој почна да се фолира повеќе отколку да игра.

  Не ја сакам Барселона,тоа е.
   
  На tinna-biebs и Jessie-J им се допаѓа ова.
 4. sa4y

  sa4y Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  23
  добро де :D не те тера некој со сила да ја сакаш Барса ... иначе она ја не го пишуваф превземено е од гоогле ;)
  оваа тема е за сите што ја сакаме Барса :inlove: :P
   
  На Sweet-Mila и Alesii им се допаѓа ова.
 5. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.279
  Допаѓања:
  2.305
  Пол:
  Женски
  И јас се приклучувам тука. :$ :D
   
 6. sa4y

  sa4y Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  23
  Нормално имењачке :D
  Вечерва ќе биде многу јако !!! :muscle:
   
 7. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.033
  Барса, еден од моите омилени тимови.
  Вечер, значаен натпревар со другиот мој омилен тим, Милан. Барса е појака, ќе оди понатаму :)
   
 8. Saisnalla

  Saisnalla Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  134
  Оља каталонции!
  http://www.youtube.com/watch?v=agEr41SA6nE&feature=share - топол поздрав до фановите на реал
   
  На Smilly му/ѝ се допаѓа ова.
 9. rozy

  rozy Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  121
  мислам дека оваа спаѓа овде
  МА VOLIM JA TEBE AL BARCA JE BARCA!
  БАРЦЕЛОНА ЛЈУБОВ КОЈА НЕ ПОЗНАВА ГРАНИЦИ!!
   
 10. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.834
  Пол:
  Женски
  Поздрав до сите обожаватели на Барселона. Јас ја имав честа да одам на Ноу Камп и решив со вас да ги споделам фотографиите. Секој заслужува да оди... просто ќе се воодушеви. Преубаво беше :*
   

  Прикачени фајлови:

  • Photo0268.jpg
   Photo0268.jpg
   Големина на фајлот:
   326,8 KB
   Прегледи:
   973
  • Photo0263.jpg
   Photo0263.jpg
   Големина на фајлот:
   177,8 KB
   Прегледи:
   973
  • Photo0251.jpg
   Photo0251.jpg
   Големина на фајлот:
   318,3 KB
   Прегледи:
   973
  • Photo0258.jpg
   Photo0258.jpg
   Големина на фајлот:
   275,8 KB
   Прегледи:
   973
  • Photo0264.jpg
   Photo0264.jpg
   Големина на фајлот:
   174,4 KB
   Прегледи:
   973
  На Twinkles, selly.gomez, mileystar и 3 други им се допаѓа ова.
 11. sa4y

  sa4y Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  23
  значи најмногу од се сакам да одам во Барселона и да го посетам Камп Ноу.... преубаво..
  ќе си го остварам сонов некој ден :$
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Saisnalla

  Saisnalla Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  134
  мое дело,ми виси во собата :lol:
   

  Прикачени фајлови:

  • 100210-1547.jpg
   100210-1547.jpg
   Големина на фајлот:
   161,7 KB
   Прегледи:
   142
  На mileystar и Maxymous им се допаѓа ова.
 13. sa4y

  sa4y Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  23
  браво Saisnalla... супер е
  јас планирам да си го нацртам знакот на ѕидот над креветот кај шо спијамм :inlove:
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Zoza

  Zoza Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  297
  еј бре и јас сум за тука,пошо многу не сум на форумот во последно време не сум ја видела темава....еве ме фан на лепотаните барсаааааа....
   
 15. Melany.Macedonia

  Melany.Macedonia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  67
  Го обожавам Алексис Санчез и душа давам за Барсаа!! :inlove:
  ве поздравувам каталонки :*
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 16. CaperucitaRoja

  CaperucitaRoja Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2011
  Пораки:
  467
  Допаѓања:
  320
  Пол:
  Женски
  Се потпишувам и јас во симпатизерите на Barça! :hai:
   
 17. GordanaL

  GordanaL Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  43
  Барса започнав да ја сакам како тим уште кога играше Анри и така остана и ден денес Барса си е Барса!!!! ШАМПИОНИ ВО СЕКОЈ ПОГЛЕД
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 18. GordanaL

  GordanaL Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  43
  Секоја чест и за вчерашната победа над Сарагоса. И после се тимот на Барса не е изморен да го достигне врвот!!!
   
 19. Melany.Macedonia

  Melany.Macedonia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  67
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 20. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.663
  Како што во ноември го направивте тоа, не се сомневам. :rofl: