FC Barcelona

Дискусија во 'Спорт' започната од sa4y, 15 февруари 2012.

 1. mileystar

  mileystar Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2011
  Пораки:
  741
  Допаѓања:
  2.095
  Пол:
  Женски
  aaaa barca in my heart!!! :inlove: :inlove:
  messii
   

  Прикачени фајлови:

 2. Melany.Macedonia

  Melany.Macedonia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  67
  се изнервирав кога видов дека натпреварот на алфа не го даваа ... говеда па ако земаш обврска да вршиш преноси од ла лига пренесувај ги сите :@
  иначе видов снимки од головите...
  Алексис цар :inlove: :l: :l: :l: :l: амореее :inlove: :$
   
 3. MaCa-J

  MaCa-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  133
  Барса :l:
   
 4. Melany.Macedonia

  Melany.Macedonia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  67
  хахаха колку си само смешна :D .. ние реал парче го правиме на секое за Гетафе на кого му е гајле хахаха
  патетика брат!
   
 5. Smurfette.M

  Smurfette.M Популарен член

  Се зачлени на:
  13 септември 2011
  Пораки:
  1.072
  Допаѓања:
  621
  И јас се приклучувам во клубот на навивачите на Барселона... :inlove:
   
  На Melany.Macedonia му/ѝ се допаѓа ова.
 6. analia13

  analia13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2010
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  31
  Барса :l: засекогаш
   
 7. Jessie-J

  Jessie-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2012
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  60
  Без навреда.. [​IMG]
   
  На bluegirl7, BlackSwan5 и starbucks им се допаѓа ова.
 8. Melany.Macedonia

  Melany.Macedonia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  67
  без навреда? а сигурни сте дека некого ќе го навредите или изнервирате па ќе ви контрира и ќе се препукнуваме... ама каталонки не подлегнувајте на вака ниски провокации...
   
 9. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.657
  Добро, не мора на сите да реплицираш. :^)
   
  На Jessie-J и BlackSwan5 им се допаѓа ова.
 10. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.030
  Ќе видиш кој кого утре на Ел Класико ;) Како и секогаш, одиме на продолжување на долгогодишната традиција! Обично, Реал е тој што плаче на тие средби.
   
  На Smilly му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Melany.Macedonia

  Melany.Macedonia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  67
  Секој има право да реплицира ако сака нели?
   
 12. Jessie-J

  Jessie-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2012
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  60
  Видов, Реал победи :* ;)
   
  На BlackSwan5 и BoaVista им се допаѓа ова.
 13. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.030
  ^ Па по толку време, конечно еднаш и Реал да победи во 100 години, радувајте се додека можете, еднаш е! :D :hai:
   
 14. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.833
  Допаѓања:
  29.856
  Пол:
  Женски
  Грешка си Плавушке, не е еднаш :)
  32 пат само во Ла Лига ;)
   
  На Jessie-J и BlackSwan5 им се допаѓа ова.
 15. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.030
  ^ Ако гледаме од праисторија каде Смајли добро спомна благодарение на диктаторот ваш кој се заканувал со убиства се добивани тие победи, да не ви бил тој не би била таква статистиката, и тоа е за срам, а ако гледаме од она што сме го виделе и фер-плеј, модерен фудбал, нема сомнеж дека Ел Класико е на Барса.
   
 16. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.833
  Допаѓања:
  29.856
  Пол:
  Женски
  Абе вие сите станавте сведоци на тоа време, па со толкава сигурност тврдите некои работи кои немаат допирна точка со вистината.
  Диктаторот ,,наш,, умрел 1975 година, а по неговата смрт Реал има освојувано уште мнооооогу титули. Сигурно и од гроб им се заканувал на играчите на Барса :lol: Не ви држи вода муабетот за Франко. Или па можда и Франко е крив што Барса среде Каталонија пред некој ден ја изгуби титулата м :wasntme:
   
  На starbucks, esperanca, Jessie-J и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.030
  ^ Сепак, тој е заслужен за многу од нивните титули, а не тимот.
   
 18. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.833
  Допаѓања:
  29.856
  Пол:
  Женски
  Нешто слично ко Барса и судиите ;)
   
  На LilBaby, BlackSwan5 и Pelikuna им се допаѓа ова.
 19. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  Грешка сте вие, Франко умрел пред три години :lol: .
  Леле читам и се смеам, не знам уште какви оправдувања каталонците нема да измислат за да го порекнат фактот што Реал е најтрофеен тим во Шпанија и што во сабота им ја грабна титулата на Камп Ноу. Абе сега ќе се спомнуваат истории, политики.
  А никој од вас поим нема што се случувало тогаш. Ама ајде, со нешто мора да се вадиме нели? И ќе ве молам навивачи на Барса само вие не го спомнувате зборот фер-плеј. Затоа што сте екипата со најголема судиска помош. За џабе цел свет не ве вика Фарселона и Уефалона.

  Ајде сега, продолжете со вашето мото.

  Бевме и ќе бидеме..........втори :D .
   
  На esperanca, Jessie-J, BoaVista и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. Melany.Macedonia

  Melany.Macedonia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  67
  Никој не ви порекнува дека сте најтрофеен туку дека со диктатура сте ги земале трофеите тогаш. Мислам дека плавуша тоа сакаше да ви го каже. И да во право си никој ОД НАС нема поим што се дешавало тогаш. Немора да се вадиме за ништо, не успеавме годинава- здравје в година...
  Ако Барса не треба да збори за фер плеј, и вие исто така пошто не сте цвеќа за мирисање. Не само ние и вие имате судиска помош, па за вас никому ништо а за Барса 300 полемики кревате. Тоа цел свет за тебе се само навивачите на Реал? епа да тогаш така е, цел свет така не вика.. :D !