1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

FC Barcelona

Дискусија во 'Спорт' започната од sa4y, 15 февруари 2012.

  1. Lambada

    Lambada Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2015
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    59
    Што им е бе?? многу летање, многу фалење, многу милиони за на крај да се тркаме со просечни да не ни го земат првото место... ако испаднеме во среда ја напуштам темава, правам трансфер во фан клуб Јувентус... преку глава ми е веќе од овие што не знаат да осигураат титула навреме...
     
  2. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.125
    Допаѓања:
    43.681
    Пол:
    Женски
    Ќе кажам нешто ама не се лути.
    Вистинскиот фан ќе биде со клубот до крај.И први да се,и последни.Барса се сака и кога победува и кога губи.Ако искрено се навива не се важни титулите и местото. VISÇA BARCA! -
    Се надевам не ме свати погрешно,не мислев ништо лошо.
     
    На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Ти не си вистински фан на Барселона. Оди си уште од сега од темава.
    Барса и да тепа и да губи, се љуби. А ти без срце навиваш за нив.
     
  4. Lambada

    Lambada Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2015
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    59
    Затни се бе, сончоглед еден, види што имаш напишано во друга тема
    Јас навивам за Барса подолго од тебе, ти ќе ме избркаш од тука со твоето лојално навивачко срце, хахахах смешен створ некој....

    Девојче, јас сум за Барса уште од детството, период на реал галактикос кога Барса уште беше на само една титула во ЛШ од 1992 и на таа титула јас не се сеќавам... значи јас ја засакав Барса одамна и не сум навивач од оние кои се појавија заради успесите во послдните години... и токму затоа се нервирам, не можам да ги трпам овие глупости... имаат несомненено најсилен тим, а дојдоа до ситуација да се бркаат... ако им се повтори 2013/2014 за прв пат во животот ќе ги ставам на игнор подолго време, што вклучува непишување на темата затоа што овие ѕвезди не дале се што можат за клубот и не заслужиле... Тоа не значи дека ќе престанам да ја сакам Барса... не знам што ти требаше постот...
     
    Последна измена: 11 април 2016
  5. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.125
    Допаѓања:
    43.681
    Пол:
    Женски
    Па ја така те сватив.Дека ќе навиваш за Јувентус мислам беше пошто овие губеле или незнаеш дали ќе земат нешто.Инаку и јас не навивам од вчера за Барса,6 години сум нивен фан ;).Нејсе битно се разбравме.
     
  6. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Иди жити се скриј се и барај се. Ти никогаш нема да бидеш фан на Барса. Види се ти што си пишала погоре. Немаш ни квалификации да ме цитираш.
     
  7. Lambada

    Lambada Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2015
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    59
    па 2010 како да беше вчера... и гледај ваму, не, не го разбра муабетот, затоа што муабетот не беше дека ќе престанам да навивам за Барса, туку дека ако Барса не се соземат и се обрукаат од Атлетико vol.2, ќе ја напуштам темава и ќе преминам на темата за Јуве некое време... кој ме читал од порано, знае дека мој втор омилен тим е Јувентус... а не дека така преку ноќ си менувам екипи како другар ти марика и како оние што дојдоа во 2010 да навиваат за Барса... кој ме читал немаше да ми соли памет колкав навивач сум... и не ми се прават детски муабети со луѓе кои не ја памтат Барса без Меси... јас навивам за клубот, играчите доаѓаат и си одат... ако заслужиле критика, ќе ја добијат... и нема вие да ми кажувате каков и колкав навивач сум, јасно? ;)

    не, ти имаш квалификации што си дошол на женски форум да се однесуваш како да имаш 7-8 години, а имаш 7-8 плус 20... со такви избркани од Реал во 2005 нема што да разговарам... виде дека БАРСА е појака и ајдееее ќе навиваме за Барса... а до пред 10 години мадридиста.... мизерија... и немој уште еднаш да си ме цитирал, ти си никој и ништо за да можеш да излезеш на крај со мене...
     
  8. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.125
    Допаѓања:
    43.681
    Пол:
    Женски
    Океј ја другачје те сватив.Друга ти била суштината на постот.Сигурно нема од 1 одделение да навивам неможе некој да ми каже еј навиваш шест год.ништо незнаеш за Барса.Со оглед колку години иам у 2010 сум била 3то па види колкава сум била.

    P.s Извини што те цитирав првиот пат грешно го сватив постот.
     
  9. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Џабе збориш со дрво. Не и иде памет. Дошла тука да лечи комплекси и да се расправа.
     
  10. ADOKI

    ADOKI Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2014
    Пораки:
    1.696
    Допаѓања:
    2.711
    Пол:
    Машки
    Барса е клуб со Слаба и литава историја ..Што значи дека во Минатото нема некој позначаен успех..
    Се што направи барса е во последниве 10 год. .. така да неможе да се рече нешто посебно ако се зема предвид целоснпто постоење на клубот ..
    А за овие 10 год . Секоја чес
     
    На Роберт 7 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Atletico zasega zasluzhuva i da zeme shpanska liga i da vleze vo polufinale Liga na shampioni, ne se pokazha nishto pomalku od ovie.
    Samo se plasham deka vo Primera sudiine kje gi sakatat so odluki posho tabelata e takva da Atletico e vo tesnec pomegju dvete gnasni ekipi.
     
  12. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.125
    Допаѓања:
    43.681
    Пол:
    Женски
    Ако се Барса гнаснa екипа...Гнасни не гнасни најбољи се
     
  13. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Gnasni se, zaedno so Real dobivaat najgolema sudiska pomosh vo Shpanija i vo Evropa. I mnogu glumat.
     
  14. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.125
    Допаѓања:
    43.681
    Пол:
    Женски
    Реал? Секако дека да.На чело со пеналдо
     
    На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Lambada

    Lambada Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2015
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    59
    Се е во ред, извинувањето е прифатено, ти извини ако некако те навредив... ама ме испровоцира тој пациентот што ме нападна на сите можни теми каде што коментирам... не му е прв пат, а и на други девојчиња им го има правено истото... откако еднаш започна дискусија дека не можел да најде девојка, јасно ми е што прави на форумот и зошто празни фрустрации... не можев да премолчам...
    Не е важно, се надевам дека јас и ти нема да имаме проблем кога понатаму ќе се сретнуваме на темата... И веќе сме ден Среда, со среќа нека и е на Барса...
    п.с. Не значи дека навистина ќе ја напуштам темата ако недај Боже не поминеме, бев револтирана од резултатите кога го пишував постот ;)
    ...
    А Барса ако има слаба историја... ниту еден друг клуб нема историја, дотаму ви се нелогични тврдењата...
     
    На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.125
    Допаѓања:
    43.681
    Пол:
    Женски
    Не ме навреди таман работа.И твоето извинување се прифаќа.Со среќа нека ни е денес.
     
  17. veren

    veren Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2015
    Пораки:
    548
    Допаѓања:
    1.271
    Секој освоен трофеј е успех а ако мислиш дека најтрофејниот клуб со повеке од 88 трофеи во сите натпреварувања е литава историја оди и гледај пинк понк поедноставно е , повеке од 113 години постоење на клубот и трофеј од 5 година како е основан ако не е историја за почит незнам што е , читајте пред да трескате глупости и да влегувате во дебати , едуцирај се момче млад си имаш време :)
     
  18. veren

    veren Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2015
    Пораки:
    548
    Допаѓања:
    1.271
    Кога сме веке кај атлетико екипа која без некои големи играчи добри резултати извади овие 2-3 години инаку претходно беа мит во фудбалот ретко кои ги знаеше ама сепак треба да играат фудбал а не К1 па се чудат секоја утакмица по 6 жолти картони а и по некој црвен кога им даваат уличното тепање и е пред фудбалот :)
     
    На Роберт 7 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. ADOKI

    ADOKI Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2014
    Пораки:
    1.696
    Допаѓања:
    2.711
    Пол:
    Машки
    Драг господине јас повеќе знам за Барселона отколку ти што знаеш сам за себе и да знаеш не сум дете ако рака ти мислиш...
    Реков дека Барса истпроја има ама литава тоа значи дека во 2006 год од тогаш па навака таа почна да доминира што дотогаш ја имало повремено ...Не ја потценувам нејзинара историја но сепак има клубови со многу појака историја ...
    Тоа е мое мислење а и на многумина со кои што сум зборувал !
     
  20. veren

    veren Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2015
    Пораки:
    548
    Допаѓања:
    1.271
    (facepalm)

    се познава дека знаеш .....