FC Barcelona

Дискусија во 'Спорт' започната од sa4y, 15 февруари 2012.

 1. Lambada

  Lambada Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2015
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  59
  Каснам две-три недели...честито да ни е двојната титула... Финалето во ЛШ беше мизерно, недостигаше Барса таму... Да знаете дека 2016/2017 до месец јуни земаме триплете... ни оваа година не излезе лоша... !VISCA BARCA!
   
  На veren и Feminka22 им се допаѓа ова.
 2. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.799
  Допаѓања:
  23.010
  Пол:
  Женски
 3. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.799
  Допаѓања:
  23.010
  Пол:
  Женски
  Денес мислев 7-8 гола ќе има ама и вака со Легањес му ја поминавме...ама капитено на овие мачните души...абе фризурата му е како јас да сум зела со температа и да шлакам по косата некоја море боја...
  [​IMG]
  иначе човеко се вика Мартин Мантовани
  не бе јас ќе ом по знамето на барса ќе се истрижам назад така и горе како последениот мохиканец фризура ќе напрам и ќе се бојадисам како на барса:rofl:
   
 4. ciudad_juarez

  ciudad_juarez Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2016
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  182
  Пол:
  Машки
  Барса ќе земе трета ла лига титула по ред
   
  Последна измена: 27 октомври 2016
 5. CuteSugar

  CuteSugar Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  234
  Пол:
  Машки
  Фала богу дека ќе освојат нема кој да им парира... Дури мислам дека Атлетико има поголеми шанси во борба за второ место отколку Реал...
   
 6. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.799
  Допаѓања:
  23.010
  Пол:
  Женски
  Ауууу Реал пупу скраја да е...Реал е за в џубре...Барса си е Барса,уште и Примера да не освојат тогаш јас ќе заиграм бе!
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.799
  Допаѓања:
  23.010
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Превод:СЕ ВРАТИЈА КРАЛЕВИТЕ!!!:muscle:
   
  На veren и Feminka22 им се допаѓа ова.
 8. krofnicka27

  krofnicka27 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2016
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  9.661
  Пол:
  Женски
  Ауууу луѓе што беше ова вечерва??? Уште еднаш Барса докажа дека е најдобар тим! Браво момцииии !!! :l::l::l:
   
  На Feminka22, Lambada, veren и 2 други им се допаѓа ова.
 9. CirezD

  CirezD Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  1.485
  Пол:
  Женски
  REMUNTADA! Mes que un club :muscle::inlove:
   
  На Lambada, krofnicka27 и veren им се допаѓа ова.
 10. veren

  veren Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  548
  Допаѓања:
  1.266
  ИСТОРИЈА

  СО ЗЛАТНИ БУКВИ !!!
   
  На Feminka22, CirezD, Lambada и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. krofnicka27

  krofnicka27 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2016
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  9.661
  Пол:
  Женски
  На veren, CirezD и Lambada им се допаѓа ова.
 12. Lambada

  Lambada Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2015
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  59
  Моја БAPCA една и единствена... не ме разочара кога ми е најтешко... Вернo и секогаш со тебе до крај....
  MES QUE UN CLUB
   
  На veren, CirezD и krofnicka27 им се допаѓа ова.
 13. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.089
  Пол:
  Женски
  Зошто Барселона играше натпревар пред празен стадион?
   
 14. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.473
  Допаѓања:
  10.384
  Пол:
  Машки
  На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
 15. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.089
  Пол:
  Женски
  Мислев казнети да не се, знаев дека треба да гласаат таму, ама не го гледав натпреварот за да слушнам што е работата. Ова било wow, како во франковизмот.
   
 16. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.473
  Допаѓања:
  10.384
  Пол:
  Машки
  Од Мадрид не дозволија натпреварот на Камп Ноу да се одложи. Ако се одложел Барса ќе се соочeла со казна и одземање на бодови!
   
  На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
 17. GrevMk

  GrevMk Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2017
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  2.710
  Тие ги тепаат заради референдумот, казната за фудбалски натпревар е шала. Само пак глупаво беше. Пике поборникот, гласајте, бидете гласни, он фудбал си игра, они јадат мавање. Сељак!
   
  На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
 18. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.089
  Пол:
  Женски
  Е цел викенд спијам и не сум во тек ;( Сега ќе испитам што се дешава.
   
 19. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.089
  Пол:
  Женски
  Вистина бе, овој цело време провоцира на политичка основа. Срамота е за јавна личност, како го толерираат.
   
 20. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.799
  Допаѓања:
  23.010
  Пол:
  Женски
  ;(:bow::bow::bow::bow::bow::bow::bow:
  [​IMG]
  "Ова е тежок ден за мене,бидејќи заминувам од мојот дом.Барселона ми даде се'.Секогаш замислував вака да си заминам со успех,како стандарден првотимец со многу титули зад моето име.Верувам дека Барселона ќе биде добра и без мене.Дојдов тука пред долги 22 години,со автомобил се возев до Каталонија,а сега си заминувам со успеси.По 22 години имам се' што сакав.Барселона е едно големо семејство,прекрасен клуб,на кој секогаш ќе му бидам благодарен.Никогаш немаше да дозволам да бидам терет на Барселона.Благодарност до сите кои ме поддржуваа во изминатите години.Со нив израснав и доживеав многу радости"
  Gracias el maestro,gracias por tu magia,gracias leyenda,el 8,el infinite,gracias el mejor,gracias para todo que tu hacer para Barca,mes que un jugador,UN GRANDE GRACIAS,ANDRES!!!
  :bow::bow::bow::bow: