FC Barcelona

Дискусија во 'Спорт' започната од sa4y, 15 февруари 2012.

 1. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  Мелани душо, никој не е живеал во тоа време за да знае како се тие титули добиени, не мора да значи дека само поради диктатурата се. Ако беше така, Реал после смртта на диктаторот Франко ќе исчезнеше и воопшто немаше да има некаков успех а камоли толку титули да освои. Значи не читате убаво, во 1975 починал Франко а види на Википедија дека после таа година Реал има добивано многу титули. Не знам стварно што ви е муабетот околу едно исто вртите, кога веќе е јасно дека тоа што го зборите нема логика. Или колку да кажете нешто.

  И ние не сме имале никаква судиска помош. Да имавме, немаше неколку години по ред да отпаѓаме од осмина - финале ЛШ. Ама поарно така поштено да испаѓаш отколку да се влечеш со пенали и цел свет да те вика Уефалона. Не, не се само навивачите на Реал, оди во темата ќе видиш колку фанови и на Милан, Челзи ве викаат така. Затоа што нема тим кој не го оштетивте.

  Ај доста, главата ми падна веќе, се едно исто зборам. Загубивте и крај, прифатете пораз.
   
  На Jessie-J му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Aries9

  Aries9 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2012
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  43
  Tranquilo,tranquilo!!!!! :) Зборовите на Роналдо упатени кон Уефалонските навивачи.Пораз си е пораз,прифатете си убаво си вика BlackSwan.Критики кон Реал Мадрид неам слушнато до сега..Но за Барса..многу! ;)
  На Барса играчите не им е местото во фудбалот,мислам дека си ја утнале кариерата.Местото им е во Холивуд,зошто? Затоа што глумат бе братче глумат! :swear: А освен тоа што нечесно победуваат,тука се и судиите..неколку клуба се оштетени..
  Да не биде дека мелам без аргументи..повелете http://www.youtube.com/watch?v=DhYU_znLSRk&feature=related

  Hala Madrid! :D
   
  На Jessie-J и BlackSwan5 им се допаѓа ова.
 3. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  Леле им ја упропастивме темата, они арно срценца си пишуваа :lol: . Сега ние ќе ги реметеме :D .

  Абе тоа што се глумци е посебна приказна, ова кличево горе навистина така им изгледа тренингот. Не одрекувам дека имаше фер-судење на последниот натпревар ама уште не ми е јасно зошто Дани Алвеш не доби барем жолт кога го сопна двапати Роналдо а Алонсо доби жолт откако не го ни допре (мислам дека беше најдобриот глумец меѓу каталонците Бускец, не ме земајте за збор). Ама добро е што овој Маленко не паѓа на такви ефтини фори па немаше некоја судиска помош за Фарса.
   
  На Aries9 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Melany.Macedonia

  Melany.Macedonia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  67
  Ах, ние паки за глава ќе се фатевме ако ни коментирате на темава, секој може да коментираа кај сака...
  иначе за диктатурата зборев за тоа време кога се дешавало за тоа, Реал секогаш имале добри играчи без разлика шо се дешавало, и сигурно поради играчите се здробиле со титули откако умрел тој... Тоа сакав да го кажам... :lol:

  Бтв: се молам на господ да поминат и Барса и Реал, па да има уште едно Ел Класико неможам да чекам до година да ви вратиме за она саботата :P
   
 5. Jessie-J

  Jessie-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2012
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  60
  Katalonci, pozdravio vas je pola covjek, pola zvijer, ime mu je Torres :)
   
 6. Melany.Macedonia

  Melany.Macedonia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  67
  и вас ве поздрави Мануел Ноер вчера ! :D
   
 7. Virus997

  Virus997 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2012
  Пораки:
  123
  Допаѓања:
  46
  F.C Драмско студио Фарселона
   
  На BlackSwan5 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Јас лично прифаќам и пораз и се во фудбал.
  И понатаму ќе си пишувам срценца бидејќи љубовта кон Барселона е неизмерлива. 8)
   
  На Melany.Macedonia му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Melany.Macedonia

  Melany.Macedonia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  67
  така е !
  Барса се сака :l: , Барса се љуби :inlove: и кога победува :party: и кога губи :( ! :l:
   
 10. Saisnalla

  Saisnalla Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  134
  На Domino, Tajnaotrovna и anamariia.x3 им се допаѓа ова.
 11. Tajnaotrovna

  Tajnaotrovna Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  1.534
  Допаѓања:
  18.144
  Пол:
  Женски
  На Melany.Macedonia, CharmedGirl и Saisnalla им се допаѓа ова.
 12. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам за поздравот,поздрав бек и до тебе. 8)
   
 13. SmilerGirl

  SmilerGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2011
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  262
  Пол:
  Женски
  И ја ви се придружувам :)

  Visca el Barca ! :rock:
   
 14. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Добредојде,секој и секогаш е добредојден во нашиот клуб. :)
  Добредојдени се и оние кои не ја сакаат БарСа ! :)
  Ако нека си зборат напразно-тој што ја сака Барселона ќе ја сака до крај и без разлика на се.

  Еве едно топло ДОБРЕДОЈДЕ. :inlove: :angel: :dance: !!
   
  На Melany.Macedonia му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Fallin-ForHisSmile

  Fallin-ForHisSmile Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  179
  Навистина не сакам Пеп да си оди.. Го обожавам човеков.
  Денешниот натпревар беше многу емотивен ;(
  Да се надеваме дека по една година пак ќе ни се врати :)
   
  На Tajnaotrovna и Sara123 им се допаѓа ова.
 16. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.315
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
  I LOVE IT :inlove: сеа мн ми е жал заради Гвардиола шо ќе си оди ;(
   
 17. SmilerGirl

  SmilerGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2011
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  262
  Пол:
  Женски
  Јас вчера како плачев ;( ;(
  Не сакам да си оди... :(
   
 18. Melany.Macedonia

  Melany.Macedonia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  67
  Пеп што ти требаше ова бе :@ ;(
   
 19. dani-jessie.j

  dani-jessie.j Активен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  2
  Си ја сакам Барса најмногу :l: :l: :l:
   
  На Melany.Macedonia и Sara123 им се допаѓа ова.
 20. Melany.Macedonia

  Melany.Macedonia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  67
  Леле едвај чекам да го видам Алексис на терен, ајде бе љубави оздрави побрзо :wasntme: :l: