FC Barcelona

Дискусија во 'Спорт' започната од sa4y, 15 февруари 2012.

 1. SmilerGirl

  SmilerGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2011
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  262
  Пол:
  Женски
  ОФИЦИЈАЛНО: Лионел Меси е добитник на Златната Копачка за оваа сезона. Вкупно освои 100 поени (50 погодоци), на второто место е Кристијано Роналдо со 92 поени, а на трето е Робин ван Перси со 60 поени.
  :rock: :rock: 8)
   
  На anamariia.x3 и Melany.Macedonia им се допаѓа ова.
 2. Melany.Macedonia

  Melany.Macedonia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  67
 3. s.t.a.r.s.h.i.n.e

  s.t.a.r.s.h.i.n.e Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2012
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  28
  One Love! FC Barcelona! <3
   
 4. anamariia.x3

  anamariia.x3 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  578
  Допаѓања:
  854
  Следната сезона Барса ќе игра 4-3-3 исто како што играше во 2009 кога постигна голем успех.Се надеваме дека тоа ќе и помогне Барса повторно да се искачи на врвот(иако веќе е). ;)
   
 5. SmilerGirl

  SmilerGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2011
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  262
  Пол:
  Женски
  Нешто читав дека Тито ќе ги продавал Педро,Пике и Алвеш.Е ако ги продаде ќе го тепам,мајке ми! :D
   
 6. Melany.Macedonia

  Melany.Macedonia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  67
  Не е точно.. сите демантираа, а најмногу алвеш он кажа дека има договор до 2015 и планира да се пензионира во Барса...
  единствено најавување за продажба беше Арфелај...ама неќам да со оди :( ;(
   
 7. loveBarca

  loveBarca Активен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  е и ја нејќам ама... :(
  А и сигурно нема да ги продаде Алвеш и Пике,сигурно не е до толку луд :D
   
 8. Melany.Macedonia

  Melany.Macedonia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  67
  мхм :D Алвеш и Пике се носители на играта во одбраната а Педро во средниот ред, а што се однесува до Арфелај, Барса има многу напаѓачи така да незнам... :(
   
 9. SmilerGirl

  SmilerGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2011
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  262
  Пол:
  Женски
  ОФИЦИЈАЛНО: Дани Алвеш денеска на тренинг ја скрши коската во пределот на градите и попладне ќе биде опериран!
  :tmi: :tmi: :@
   
 10. Melany.Macedonia

  Melany.Macedonia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  67
  Добро како успеа на тренинг да се искршит и тој пак :@
   
 11. Mermaid90

  Mermaid90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  1.045
  Допаѓања:
  980
  Леле,абе некој малер ги фати овие,и Пујол е повреден :( Тој ми е омилен играч :D
   
  На Melany.Macedonia му/ѝ се допаѓа ова.
 12. SmilerGirl

  SmilerGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2011
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  262
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Новите домашни и гостински дресови.И што мислите?
  Мене ми се малце...онака...чклљ :D
   
 13. Melany.Macedonia

  Melany.Macedonia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  67
  Убаво им стојат, ги носеа на натпреварот против сиромаштијата, всушнот ги презентираја преку тоа :)
   
  На sa4y му/ѝ се допаѓа ова.
 14. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.657
  Мене претходните ми се поубави, овие ми се ептен грди.
   
 15. sa4y

  sa4y Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  23
  Meене пак убави ми се, и малце чудни :lol: :inlove:
   
 16. Maxymous

  Maxymous Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2012
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  69
  Дресовите ми заличија малку на нашава политичка гладијаторска битка :lol:

  Инаку со заминувањето на Пеп мислам дека на сите им е јасно дека го исптераа зошто годинава не покажа никакви резултати, како и да со Тито Валдиона Барса сигурно ќе освојува уште многу пехари :)
   
 17. Maxymous

  Maxymous Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2012
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  69
  Па ти не знаеш јас сум на местото на Пике :o

  Никогаш не верувајте на таблоидите секогаш прават вакви лажни узбуни, но ги разбиреам луѓето треба и тие да заработуваат. Никој не би ја продал основата на тимот :)
   
 18. Marbella

  Marbella Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  615
  Допаѓања:
  342
  Според мене добри се новите дресови..
  знае некој со кого ќе биде првиот пријателски натпревар во август?!
   
 19. blosson

  blosson Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  372
  Допаѓања:
  252
  Пол:
  Женски
  Барселона <3 <3 ја обожавам :D
   
 20. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  1.561
  Допаѓања:
  2.843
  Пол:
  Женски
  Ajjj kако се зафркнав со дресовите. Скоро купив дрес од Меси :inlove: Не дека не е убав ама 100 евра дадов за модел на дрес кој се менува :( А башка поновите поубави се