1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

FC Barcelona

Дискусија во 'Спорт' започната од sa4y, 15 февруари 2012.

 1. Marbella

  Marbella Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  615
  Допаѓања:
  342
  Поновите, не верувам дека ќе ги има набрзо за купување, чекај првин треба да ги простудираат овде за да направат некои фалш и да ги продаваат по 100 евра :devil: ни во Барселона не се 100 евра :@ !
  Ама ако си го купила и јас купив лани од Меси, ќе си ги носиме ;)
   
 2. Marbella

  Marbella Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  615
  Допаѓања:
  342
  Официјално: Алба нов играч на Барселона!
  Левиот бек на Валенсија, Жорди Алба потпиша петгодишен договор со Барселона, цената на трансферот е околу 14 милиони евра.
  Како што пренесува каталонскиот весник „Спорт“, Барселона и Валенсија постигнале договор за трансфер на Жорди Алба на Ноу Камп и тоа за цена од околу 14 милиони евра.

  Наредната недела, по враќањето од ЕУРО 2012, левиот бек ќе треба да ги мине лекарските прегледи во каталонскиот тим. Според информациите, фудбалерот на Валенсија потпишал петгодишен договор со шпанскиот вицешампион.
  [​IMG]
  Со овој трансфер Барселона ја исполни примарната цел во преодниот рок, а тоа е ангажирање на фудбалер кој игра на левата бековска позиција.
   
  На Smilly, simon4etooo и Plavusa.17 им се допаѓа ова.
 3. Saisnalla

  Saisnalla Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  134
  Manchester United, 8-ми Август во 20:00h на 'Ullevi Stadium' во Гетеборг, Шведска.
   
  На Marbella му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Marbella

  Marbella Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  615
  Допаѓања:
  342
  Пике изјавил: Вечерва сум многу среќен затоа што Фк Барселона потпиша со Жорди Алба. Сега имаме уште еден соиграч.
  А потоа беше објавена фотографијава...
  [​IMG]
  Многу ми се слатки, душички :l:
   
  На simon4etooo му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Maxymous

  Maxymous Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2012
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  70
  Многу се израдував, одсекогаш сум мислел дека одлично би се вклопив во Бареселона :party:
   
  На Marbella му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Maxymous

  Maxymous Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2012
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  70
  Не врерувам дека новите дресови долго ќе бидат, за една две сезони ќе се вратет на старите, Барса без црвено-плави линии не е Барса :D

  Чувај си го ;)
   
 7. Marbella

  Marbella Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  615
  Допаѓања:
  342
  Сепак не, за точно 24 дена Барселона ќе ја игра првата пријателска утакмица против HSV (Hamburger Sport-Verein ) во Хамбург.
   
 8. anamariia.x3

  anamariia.x3 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  578
  Допаѓања:
  857
  Шпанија победи на европското,но тие никогаш не ја забораваат својата КАТАЛОНИЈА :l:

  [​IMG]

  И баш ми е мило за Алба,мислам дека соврешно ќе се вклопи во играта на Барса!
   
  На Marbella му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Marbella

  Marbella Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  615
  Допаѓања:
  342
  :l:
  [​IMG]

  Едит:
  Еве кој се сигурни фудбалери, кој од Барса Б ќе се резерви во прв тим, и кој се ставени на продажба...
  [​IMG]
  Несакам тоа да биде Афелај,несакам да го продадат многу го сакам, се надевам дека нема ;( , а и Фонтас исто, ама шта је ту је :(
  Едвај чекам да го видам на терен Марк Бартра, пошто страшно добро игра дечково :inlove: !
   
  На anamariia.x3 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Marbella

  Marbella Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  615
  Допаѓања:
  342
  Жорди Алба- прв ден во Барса...
  И официално ќе го носи бројот 18!

  http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... aGDb0KoXZA


  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  -Други новости недела го жениме Ињеста...

  -Виланова и Џонатан дон Сантош, сакаат тој да остане во Барселона, се ќе се дознае во последна минута но ако Кеита си замине од Барса поголеми се веројатностите за останување на Џонатан-кој би го зазел неговото место...

  -А Кристијан Тељо изјавил дека и покрај понудите од Атлетико и Ливерпул, сака да остане во Барселона дури и кога би останал регистриран под Барса Б, а не под првиот тим... јухуу :party: :l:
   
 11. Marbella

  Marbella Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  615
  Допаѓања:
  342
  Денеска го женавме Ињеста, епа ај нека му е со среќа, покрај ќеркичката која веќе ја имаат заедно Ана нека му изроди еден куп синчиња кои ќе го наследат неговиот талент...
  Еве слики од свадбата, и гостите :)

  Младенците
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Гостите:
  Ето`о и Жоржета
  [​IMG]
  Педро и Карол
  [​IMG]
  [​IMG]
  Месси и Антониета
  [​IMG]
  [​IMG]
  Цеск и Даниела
  многу и го бендисвам фустанот :$ :inlove:
  [​IMG]
  [​IMG]
  Валдез и Јоланда(лево во црвеното)
  [​IMG]
  Пике и Пујол..
  [​IMG]

  И уште една вест:
  Покрај Пинто,Валдез и Месси и Давид Виља ќе стане татко до крајот на оваа година...

  машала машала :lol: само дечиња во Барса :D
  ако начекам уште слики од свадбата ќе наредам :)
   
  На anamariia.x3 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.663
  Тој не ми е убав. Ама затоа жена му вреде за двајцата, преубава ми е. Фустанот и’ е интересен, а и тој не е лошо облечен. Со среќа нека им е.
   
 13. maciii1

  maciii1 Активен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2012
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  3
  BARCELONAAAAA <333333333
   
 14. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.558
  Абе си промашила местото, не е ова Фејсбук :D. Дај пиши малку поопширен пост од два збора ако не пак.

  Честито нека му е на Иниеста, не ми се допаѓа баш жена му ама тоа е... :) Како и да е, си оговараат, и он не е убав :) .
   
 15. orchid28

  orchid28 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2012
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  156
  Пол:
  Женски
  аиии ама ми ја погодивте темава :) ја обожавам Барса одкога знам за себе .....едноставно најдобар тим се .....Месииии <3
  Ајде има уште еден месец додека да почне примера ...веќе ми фалат
   
 16. anamariia.x3

  anamariia.x3 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  578
  Допаѓања:
  857
  Prva utakmica protiv Sociedada - razlog za optimizam
  [​IMG]
  Igranje protiv Real Sociedada u prvom kolu La Lige se čini kao dobar znak za Barcelonu. Naime, u posljednje tri sezone kada su u prvom kolu igrale protiv ove ekipe (1991/92., 1993/94. i 1997/98.) Barça je na kraju osvajala titulu prvaka.
  Najsvježiji primjer je sezona 1997/98, kada je ekipa Louisa van Gaala u prvom kolu sa 3:0 pobijedila Sociedad, a strijelci su bili debitant Rivaldo (2) i Giovanni. Sezonu su završili sa 78 bodova i titulom prvaka. Pet godina ranije, u sezoni 1993/94, Barça je, također, pobijedila Sociedad sa 3:0, a strijelac sva tri pogotka je bio Brazilac Romario. 'Dream Team' je tada osvoji četvrtu titulu u nizu, s ukupno 58 osvojenih bodova. Osvajač titule je bio poznat nakon što je Đukić promašio penal za Deportivo u posljednjem kolu.
  Druga titula koju je osvojio Cruyffov 'Dream Team' je, također, počela protiv Sociedada na Nou Campu (2:0), a pogotke su tada postigli Stoichkov i Koeman. 55 bodova je bilo dovoljno da Barça osvoji titulu prvaka i te sezone.
  Još u pet slučajeva je Barça sezonu započela utakmicom protiv Sociedada na Nou Campu, ali te sezone nisu donijele ligašku titulu u katalonsku prijestolnicu. Dakle, ovo će biti deveti put da se Barça i ekipa Sociedada sastaju u prvom kolu. Dobra vijest je i da Sociedad nikada u ovih 8 utakmica nije pobijedio Barçu, već je zabilježio samo jedan neriješen rezultat. Ukupno je katalonska ekipa postigla 23 pogotka i primila samo dva. Dakle, postoji mnogo razloga za optimizam.
   
  На Marbella му/ѝ се допаѓа ова.
 17. anamariia.x3

  anamariia.x3 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  578
  Допаѓања:
  857
 18. anamariia.x3

  anamariia.x3 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  578
  Допаѓања:
  857
  Еве една среќна вест за фановите на Барса.
  Шакира е бремена со Пиќе. :dance:
  [​IMG]
   
  На Marbella му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Marbella

  Marbella Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  615
  Допаѓања:
  342
  Oбобооо... покрај Пинто,Валдез,Месси,Давид Виља и Пиќе ќе стане татко... машала машала, нека се множат, сите да се машки дај боже и со талент на татковците па еден ден да ги гледаме на терен-нормално за Барса :lol: ;) :beer: :party: :dance:
   
 20. Marbella

  Marbella Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  615
  Допаѓања:
  342
  Па каталонки, ајде на мекици :lol: вчера Пинто доби синче... и се вика Nathan Pinto ... Да се надеваме дека ќе го има талентот на таткото, и еден ден да го гледаме во Барса...
   
  На anamariia.x3 му/ѝ се допаѓа ова.