FC Barcelona

Дискусија во 'Спорт' започната од sa4y, 15 февруари 2012.

 1. anamariia.x3

  anamariia.x3 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  578
  Допаѓања:
  854
  Толку се заљубив во детенцево-што цел ден го гледам. :inlove:

  БАААРСА!
  [​IMG]
   
  На Marbella и PeaceLoveBasketball им се допаѓа ова.
 2. PeaceLoveBasketball

  PeaceLoveBasketball Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  589
  Допаѓања:
  1.174
  мојата најголема љубов,заедно со дечко ми :inlove:
  хахахахахахаха


  многу поздрави и бакнежи до сите вас без разлика за кој клуб навивате :* :* :* :* :* :*
   
 3. Marbella

  Marbella Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  615
  Допаѓања:
  342
  Марк Муниеса кој се повреди на натпреварот против Хамбург вчера, треба да се оперира за скинати лигаменти на коленото и за него е предвидена пауза од 6 месеци :doh: ...
  [​IMG]

  Серхио Агуеро е новиот играч на Барса Б, кој дојде од Бока Јуниорс од Аргентина
  [​IMG]

  И повеќето од играчите од прва постава се на одмор...

  Пердо е во Тенерифе
  [​IMG]
  [​IMG]
  Валдез сега е во Венецуела
  [​IMG]
  [​IMG]
  а еве и слики од неговиот одмор во Италија:
  со Јоланда
  [​IMG]
  [​IMG]
  и нивниот син Дилан
  [​IMG]
  Пиќе е во Кина
  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG]
  Цеск е во Минорка
  [​IMG]
  [​IMG]
  Чави е во Ибица
  [​IMG]
  [​IMG]
  Ињеста е во Мексико
  [​IMG]
  [​IMG]
  *на презентацијата на „Пиратите“ , тој го позајми својот глас за ликот на Албино Пиратот.
  [​IMG]
  * исто така интересно беше дочекан во градот од кој потекнува Фуентеалбиља
  [​IMG]
  Алвеш беше во Форментера
  [​IMG]
  [​IMG]
  Ибрахим Афелај беше во Мароко
  [​IMG]
  [​IMG]
  Давид Виља беше на Ибица
  [​IMG]
  [​IMG]
  Алексис Санчез беше во Канкун,Мексико
  [​IMG]

  Абидал закрепнува и се враќа во форма за сезонава :) :rock:
  [​IMG]
  [​IMG]

  Сејду Кејта реши да замине од Барса, и потпиша за Далиан Аербин
  [​IMG]
  Збогум Кејта, фалати за се што направи за тимот :* !
   
  На PeaceLoveBasketball и anamariia.x3 им се допаѓа ова.
 4. anamariia.x3

  anamariia.x3 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  578
  Допаѓања:
  854
  Уште една слика од Фабрегас на одмор :rofl:
  [​IMG]
  Инаку,респект.
  [​IMG]
   
  На Ana3567 и Marbella им се допаѓа ова.
 5. analia13

  analia13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2010
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  31
  ај нека им е со среќа па еден ден и тие да станат успешни како нивните татковци здравје ќе ги гледаме еден ден у прв состав на Барса
   
  На PeaceLoveBasketball му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Sarah123

  Sarah123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2011
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  18
  Barcaaaaaaaaa <333333333333333

  значи кој што сака нека збори, барса си е барса, ако реал има повеќе титули тоа нас не не интересира, зашто колку пати играа барса и реал и се барса победуваше или па беше изедначено.. :)

  Меси е царот, а го обожавам Валдес :)
  [​IMG]
   
 7. Saisnalla

  Saisnalla Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  134
  Веќе ми е смачено од ''верните фанови'' на Барса
  if you know what I mean
  [​IMG]

  Подетален опис на горе наведените:
  -За секој натпревар дознаваат од страните на шитбук, и тоа на крајот од натпреварот. (неретко и не дознаваат).
  Тоа е сосем доволно за да (урлаат) напишат сатусченценценце од типот:


  *LELE BARSELONCHEEEEEEE <333333333333333333
  *ZNAEF DEKA KE GAZITE NAJMILIIIIIIII
  *LEEEEEEEEEELEEEEE MESI CAREEEEEEEEE, NAJMIIIL
  *BARSA NAJVISHHHHHHHEEEEE 4 EVEER TIIIL THE EENDDD I POTAJKI
  *TO BE TO BE TO BE TOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO NAJMILIIII MOI NAJSAKANI BUFCHHHHHINJAAAA<3333..........


  -Има 100 слики од МЕСИ во дресот од дедо Ное. И во дескрипшн обавезно 545463535 серциња и остали тракаташки.

  -Воедно незнаат да набројат 5 играчи. Сосем нормално.

  -НАЈВАЖНОТО: ЗА БАРСА СЕ ОД РАЃАЊЕ . |-)

  [​IMG]
  :puke: :puke: :puke:


  За хејтерите нема толку да тупам (најчесто мадристи,но немора да значи). 3нам дека ги има во две категории: едни што навиваат и го бранат тимот за кој наиваат и со аргументи и докази докажуваат колку љубениот им тим е подобар од Барса но во во одредени граници. И други што не ја сакаат Барса ама во буквалната смилсла на зборот. Толку се опседнати со поразите кои ги претрпела, што ги запоставуваат победите на ''својот'' сакан тим.

  Тоа имав да го кажам.


  И, :!: Haters gonna hate, WINNERS gonna win.

  [​IMG]
   
  На anamariia.x3 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Marbella

  Marbella Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  615
  Допаѓања:
  342
  Saisnalla како што кажа ти, се нервирам многу кога некој ќе се прави дека ептен ја следи Барса и сите тие работи, и влегува во расправа како тој се да знае за Барса а уствари везе си нема од живот, и дава погрешни импресии за тоа како уствари изгледаат фанови кои си го следат тимот од се срце и бидејќи им значи нешто тој тим се интересираат... Јас значи секогаш ги следам натпреварите на Барса, е сеа се десило да неможам да гледам да сум излезена, и не се силам да влегувам во дискусија за која не сум доволно компетентна да дискутирам,и за која немам информаци, тогаш фино лепо ќе си гледам снимка-тоа се случува повеќето пати, а кога нема воопшто да гледам-не брчам. И тоа би требало да го прават сите,а не да коментираат ради реда.

  Ова ќе се однесува до сите „верни фанови“ :
  Ако толку многу ви значи Барселона не би било лошо да се заинтересирате и да почнете да следите се за неа...
   
  На Saisnalla му/ѝ се допаѓа ова.
 9. anamariia.x3

  anamariia.x3 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  578
  Допаѓања:
  854
  Секоај чест за постов.
  Секако кога има некој натпревар на Барселона,они ќе седнат на тоа фејсбукот и ќе слушнат од телевизорот дека има гол и одма на статус „Леле Меси душо моја 1:0,губитници Реал буу,Барса во срцето,ве сакам катлонци“.И така они си дежураат на фејсбук и на секој гол постираат некоја слика,статусче дрн дрн.Некои пак од тие женски фб фанови не ни знаат што е корнер и офсајд,а не па на која позиција игра Меси(тоа е најголема филозофија за нив) :fubar: .


  А,заборавив.Повеќето од „фановите“ на Барса односно на Челзи од следната сезона ќе навиваат за Манчестер Сити,ама ако Барса пак освои некое титулче пак и за неа ќе си навиваат :wasntme: |(
   
  На Saisnalla и Marbella им се допаѓа ова.
 10. Marbella

  Marbella Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  615
  Допаѓања:
  342
  И официјално на пријателската утакмица против Раја Казабланка утре во Мароко-во градот Тангер ќе патуваат 22 играчи...
  9 на прв тим и 13 на Барса Б.

  Играчите на прв тим: Пинто,Алвеш,Бартра,Маскерано,Адриано,Дос Сантос, Афелај,Алексис и Месси.
  Играчите на Барса Б: Оиер , Ломбан, Серџи Роберто, Деулофеу, Рахинфа, Кико, Серџи Гомез, Лобато,
  Густаво, Еспиноза, Баљиу, Планас и Патрик.

  И уште една официјална информација:
  Каталонската федерација реши да го одложи натпреварот на Каталонскиот супер куп:
  Барселона-Еспањол кој требаше да се одигра на 31 Јули...
  Бидејќи Барселона на овој натпревар реши да игра со „Б“ тимот !
  По ова од Барса изјавија:
  „ Нашата одлука беше ваква поради распоредот на натпревари, неможноста на повеќе наши играчи да ги играат натпреварите поради тоа што се на одмор, и земајќи во предвид што се случи со Марк Муниеса-сме загрижени за ризикот од повреди. Одлучивме да го објавиме ова унапред за да избегнеме секакво разочарување кај фановите.“

  Па натпреварот ќе биде одложен до погоден датум кога играчите ќе се вратат од одмор и ќе бидат физички подготвени.
   
 11. anamariia.x3

  anamariia.x3 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  578
  Допаѓања:
  854
  Ај и онака што ќе им е тој каталоски супер куп,може некој клучен играч да се повреди,а и се знае кое е најдобар во Каталонија,нема потреба од никакви купови и признанија. :D
   
 12. Marbella

  Marbella Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  615
  Допаѓања:
  342
  На anamariia.x3 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. anamariia.x3

  anamariia.x3 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  578
  Допаѓања:
  854
  Се повеќе се шпекулира доаѓањето на Нејмар на Камп Ноу по завршувањето на Олимписките игри.
  Во напад Виља/Меси/Нејмар-СОН.Најдобриот играч на планетата Земја,заедно со најдобриот шпански напаѓач на сите времиња и со најмладиот бразилски талент :rock:
  [​IMG]

  http://www.barcabalkan.com/news/read/37 ... skih-igara
  http://www.barcabalkan.com/news/read/37 ... ovog-ljeta
   
  На Marbella му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Marbella

  Marbella Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  615
  Допаѓања:
  342
  Нејмар има договор со Сантос до 2014 и тој рече река ќе го пошува договорот, и дека со завршувањето на договорот со задоволство би се преселил на Камп Ноу, истото го рече и Зубизарета,дека ќе пробаат да го донесат во Барса кога ќе му истече договорот.. Иначе Барса може до 2014 без него, а и општо можеме без него,напаѓачи на купче :lol: :inlove:

  Едит: Не дека не би сакала да го гледам во нашите редови, далеку од тоа :lol: би уживала да ги гледам заедно како играат!
   
 15. SmilerGirl

  SmilerGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2011
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  262
  Пол:
  Женски
  Првата титула во ерата на Тито ! :rock:

  [​IMG]
   
  На Marbella му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Marbella

  Marbella Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  615
  Допаѓања:
  342
  Сепак каталонската федерација понуди да се игра натпревар на 26 септември ама Еспањол одбија :devil: и оваа година дефинитивно нема да се игра каталонски куп.

  И уште некои вести:
  -Севиља го бараат Џонатан дос Сантос на позајмица... Тито треба да одлучи неделава дали ќе го познајмат или ќе смета на него за сезонава...
  - Интер, Лацио, Милан и Фиорентина се заинтересирани за Афелај, кој сам на крајот на месецот ќе одлучи дали ќе остане или ќе оди на позајмица. ( продажба никако :lol: ,клубот реши сепак да го задржи)

  Можните бројки на дресовите: измената е кај Бартра,Муниеса,Дос Сантос и Монтоја.
  [​IMG]
   
 17. Marbella

  Marbella Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  615
  Допаѓања:
  342
  Aх, каталонки ај бидете поактивни на темава :P :lol:

  *Севиља приватно го контактираше Џонатан Дос Сантос, го замолиле да им се придружи во нивните редови,и побарале средба за да се договорат за трансвер, но Џони ги одбил,останува во Барса :party:
  Не е будала сега кога доби место во прв тим :D


  6 играчи на Барса се повикани за пријателската средба Шпанија со Пуерто Рико на 15август: Валдез,Пиќе,Бускетс,Ињеста,Цеск и Педро..

  А Афелај е повикан од Холандија за пријателска средба со Белгија исто на 15 август.
  Афелај сигурно останува во Барса,бидејќи сеуште не се знае во каква форма ќе биде Виља... По јануари ќе се знае дали ќе се продолжи неговиот договор кој истекува со завршувањето на оваа сезона. И исто така би се зеле во предвид можните повреди на други напаѓачи,при неговото останување.

  И исто така деновиве многу се зборува за можната размена на Арсенал и Барселона..
  Барса во своите редови го сака Сонг, а Арсенал го сака Тељо, па би можело да се изврши еден вид замена... :(
  Јас лично несакам ни Тељо ни нитуеден друг играч да си замине ;( ,се ќе биде официјализирано од понеделник, неможам да дочекам да видам што ќе се деси :(
   
 18. Marbella

  Marbella Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  615
  Допаѓања:
  342
  Долго време ме немаше на темава, ајде да пишам новости:

  *Бидејќи Виља и Куена не се дооздравени, и не се знае во каква форма ќе се сезонава и Тељо официјално останува во Барса оваа сезона. Договорот ќе се обнови за уште една сезона, само неразјаснато останало дали тој пак ќе се води под Барса Б или годинава ќе е играч од прв тим. :party:

  *Александре Сонг, попознат како Алекс Сонг,од Арсенал ќе и се придружи на Барса, трансверот ќе биде објавен пред викендов. Тито кажал дека или ќе се придружи Сонг, или друг играч нема да се купува!! Неговата годишна плата ќе биде околу 2,5 милјони.

  * Ако летово Џонатан дос Сантос ја напушти Барса, преферирал да се придружи на друг тим од Шпанската прва лига. Не си оди бе Џони :doh:

  * На денешен ден пред 10 години, на голманската позиција на Барса застана Виктор Валдез
  http://www.youtube.com/watch?v=SfjXWh1kXgI

  * И официјално Бојан се враќа во Барса, не ова лето туку по завршувањето на оваа сезона.
  Барса ќе го донесе назад за 13 милјони, а Рома го купија за 40милј, а имаат платено само 12милј,може да го задржат само ако платат уште 28 милјони. Јеее, саакам да се врати Бојанчо назад :D
  Изјавата на Бојан:„ Сакам да имам прекрасна сезона во Рома, но не само за да ги инпресионирам на Барса,бидејќи едноставно Рома е супер тим. “

  *И Фонтас нема да оди никаде летово, од Барса му кажале дека најдобро е да замине бидејќи нема да добие многу минути во Барса, но тој реши да остане,а од Барса ја прифатија неговата одлука.

  Врти сучи, никој несака да си замине, па кај ќе сакаат да заминат бре, Барса е фамилија, не е само клуб :l:
   
 19. Marbella

  Marbella Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  615
  Допаѓања:
  342
  Официјално:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Сонг, добредојде во Барселона!


  Многу емоционално беше кога Давид го даде голчето, стварно плачев од среќа за него, начинот на кој публиката го бодреше секогаш кога тој ќе ја допреше топката, непроценливо. Какви добри потези покажа вчера, тој се врати посилен!!! Само нека закрепне сосема и ќе биде многу добар сезонава!! :rock:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  А Тељо покажа добра,прекрасна игра би рекла, штета што и од него не падна голче,да ги обележи сите напади и добри дриблинзи кои ги покажа во тие 90 минути...
  [​IMG]
  лепотани бе.. :inlove:
   
 20. Marbella

  Marbella Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  615
  Допаѓања:
  342
  Каталонки кај сте?
  Уште една новост. Педро ќе стане татко за неколку месеци неговата девојка Каролин е бремена.

  Изгледа цел тим се договарале :rofl: господе боже покрај овие кои чекаат: Педро, Меси,Пике,Виља,Валдез.. и Пинто стана татко пред неколку месеци. Дефинитивно паднало некој договор овде :D ... Шубо децата ќе им се врсници... 8) Се надевам сите машки,и фудбалери- иднината на Барса,како нивните татковци.