1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Femina.mk – цел на хакерски напад

Дискусија во 'За форумот' започната од bilkata, 17 септември 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. bilkata

  bilkata Администратор

  Се зачлени на:
  4 октомври 2008
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  1.679
  Femina.mk беше цел на злонамерен хакерски напад :'( . За среќа, нашите администратори навремено се справија со проблемот, па сајтот непречено продолжува да функционира.

  Сепак, како последица на нападите, можно е вашите прелистувачи (Chrome или Firefox) да ве известат дека не е безбедно да го посетувате сајтот. Можно е такво известување да се појави и при пребарување во Google. Сакаме да ве известиме дека користењето на сајтот е безбедно и очекуваме таквите известувања да престанат да се појавуваат најдоцна до утре.
   
  На Zoi09 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
  Јас неможам ниту мислење да оставам поради тоа :devil: Мислев до мојот компјутер е ама не било.
   
 3. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.146
  Допаѓања:
  5.441
  Пол:
  Женски
  Јас воопшто сајтот неможев да го отворам, ни да се логирам. Од Firefox.
  Сега сум од опера и се е во ред.
   
 4. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  499
  Јас користам Firefox и сабајлево пробав ја отворам веб-страната и ми се појави таква порака. Претпоставував дека ма некој упад :( Сега пораката ја нема и се надевам се ќе е ок.
   
 5. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Од Firefox не може , преска бев кај дечко ми и пробав . Ама сега се е ок ко што глеам . Ме стегна срце кога не можев да се логирам :)
   
 6. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Леле и јас се загрижив :x , кој злобник можел да направи вакво нешто :fubar: ?

  Билке ја имате мојата поддржка, мило ми е што успешно сте се одбраниле

  :punch: за сите хакери
   
 7. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  821
  Е после пак се закачајте со таа Прити ... џаст кидинг :lol: како и да е фала богу шо е се во ред сега, ако не отворам фемина исто ко да не сум била на нет :*
   
 8. Andrijani4ka

  Andrijani4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  0
  Мило мие што сеа е се ОК :*
   
 9. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  381
  зашто уште не можам да се уклучам од Firefox???
   
 10. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  е зошто вака ни прават? :(
  не можам да се логирам преку мозилата ниту преку хромот :doh: :@
   
 11. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  393
  Уфф конечно да се логирам,цел ден пробувам и преку гугл и преку мозила.Не е фер ова што го прават :@
   
 12. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Не сакаше да се логира, не сакаше, еве конечно. Страшно бе! А искрено, ај да си прашам, може да има последици тоа врз податоците, мејлот и слично :?: ?
   
 13. sweetyears

  sweetyears Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  243
  Допаѓања:
  45
  лелее...и да кај мене не се отвара мозилата :@
   
 14. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
  и кај мене не се отвараше страната, ми излегуваше дека не е безбедна и после пола саат се дисконектирав од нетот и пак се конекрирав и се отвори конечно :)
   
 15. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  стварноооо :o :o има последици врз нашите податоци? :?:
   
 16. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Прееска пробав да се уклучам на фемина,незнам дали од мозилата или гугл хром ми даде известување за хакерскиот напад.Пробав неколку пати да се најавам,се најавив ама ме немаше на форум,уствари незнам дали ме имало воопшто,не ми успеваше,па пробав и преку гугл хром ни од таму не ми отвараше фемина :worried: ама еве сега се среди и ете ме на фемина наша убава :) Битно се реши проблемот :) супер :)
  Само незнам,кога пребарував на гугл за фемина ,за да отворам и да се најавам на фемина,го имаше сајтот,ама под насловот пишуваше дека тој сајт може да наштети на вашиот компјутер :^) незнам веројатно уште така пишува.
   
 17. Loly5

  Loly5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  5
  Нема апсолутно никакви последици и не е возможно да има, посебно па за мејл :hai:
   
 18. bilkata

  bilkata Администратор

  Се зачлени на:
  4 октомври 2008
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  1.679
  Нема апсолутно никакви последици кога станува збор за било каква информација складирана на нашиот сервер. Без грижи. ;)

  Инаку, веќе исчезнаа предупредувањата во Chrome i Firefox, барем кај мене. Значи, сè е во ред.

  Во меѓувреме, ние ги презедовме сите неопходни мерки за да се оневозможат вакви работи во иднина. Ви благодарам на сите за поддршката. :*
   
  На angelce1, Speechless, Angelche и 3 други им се допаѓа ова.
 19. Zamzara

  Zamzara Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  32
  Јас пак мислев дека е од мојот Касперски... Си реков што сега од кога не е беѕбедно,кога до вчера беше..Ми беше чудно неможев цело претпладне да влезам!!
   
 20. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  339
  И кај мене ова се случи,но не сакаа да се отворат ниту фемина,ниту идивиди :o
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.