Femina Translate

Дискусија во 'Образование' започната од Victoria31, 25 мај 2014.

 1. Victoria31

  Victoria31 Активен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2014
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  1
  Не можев да најдам ваква тема ако има слободно канта, сао пред тоа ве молам да ми покажите кае?

  Мислам дека е потребна ваква тема каде тие што повеќе ги разбираат јазиците ќе им помагаат на членовите од FEMINA за некој потребен превод или можеби нејасен збор, затоа што повеќето знаеме дека google translate често неправилно преведува затоа овде можеме сите да си помагаме за нејсни зборови, фрази и преводи.

  Овде ќе можите и да ставате страни каде можиме полесно да се снајдиме.
  А и тука можи да бараме преводи од македонски па на секаков јазик на кои им е познат и го знаат членовите кои ќе сакаат да ни помогнат!

  Ви благодарам, однапред за помошта и соработката! :!:

  Сакам некоја да ми каже како на на англиски и на словенски се пишува,
  Денес не примам негативни одговори