1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Feng Shui

Дискусија во 'Канта' започната од Unica, 15 јуни 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Unica

  Unica Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2010
  Пораки:
  536
  Допаѓања:
  603
  Feng Shui е уметноста на креирање на средина во домот која го поддржува начинот на кој би сакале да живеете.
  Фенг шуи овозможува протек на позитивната енергија во нашиот дом, или воопшто во нашиот живот.
  Се верува дека со помош на разните мали фенг-шуи фигури ние би биле способни да постигнеме успех на секое поле, и дека би биле способни да живееме во постојана хармонија.

  За срека во љубовта, би требало во собата да имате мале срца од розов кварц , 2 мали патки, или едноставно слика од двајца вљубени.

  За богатство , пожелно е да чувате мала статуетка од жаба.

  За секоја сфера од животот постои одредена фигура или кристал. :)
  Е сега, јас мислам дека навистина овие работи би можеле да влијаат на нашите успеси на било кој план.
  Немам украси во собата и досега не сум купувала кристали или украси со таа намена. Но по бројните статии кои ги прочитав мислам дека ке пробам :D
  Дали вие верувате во вакви работи и дали би примениле некој Фенг шуи совет ? :)
   
 2. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  821
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.