1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

First date look

Дискусија во 'Мода и стил' започната од black-angel, 17 јуни 2010.

 1. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.635
  Допаѓања:
  4.456
  Пол:
  Женски
  Вие што би препорачале да облече една девојка за првиот состанок, а да изгледа заводлива,секси ама истовремено отмена и со стил?
   
 2. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  646
  па сеа зависи каде ќе излегуваат,ако одат некде на кафе,во дискотека,или ќе шетаат по парк,во ресторан секаде различно....ај да најдам некое сликче па ќе постирам за каде како.... ;)
   
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  [​IMG]
  Еве вакво некое романтично фустанче :)
   
 4. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  Па ова онака кежуал варијанта..
  [​IMG]
  За на журка...
  [​IMG]
  За првото кафенце ... :)
  [​IMG]
   
 5. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  646
  Вака дефенитивно за на кафе...
   

  Прикачени фајлови:

 6. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  [​IMG]...
  додека тој ве чека да излезете од таксито :D
   
 7. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  646
  од фустани би можело нешто вака...
  сакам фустанот за првиот состанок да биде припиен за мене а сепак да не биде тоа нешто вулгарно,онака со стил..и да ги исткнува моите облини т.е.да биде секси и привлечно!!! :)
   

  Прикачени фајлови:

  • 1108_dresses.jpg
   1108_dresses.jpg
   Големина на фајлот:
   14,1 KB
   Прегледи:
   1.638
  • 2328-back.jpg
   2328-back.jpg
   Големина на фајлот:
   30,9 KB
   Прегледи:
   1.638
  • 155653.jpg
   155653.jpg
   Големина на фајлот:
   30,1 KB
   Прегледи:
   1.637
  • 2329-a.jpg
   2329-a.jpg
   Големина на фајлот:
   33 KB
   Прегледи:
   1.638
  • 5002.jpg.jpg
   5002.jpg.jpg
   Големина на фајлот:
   143 KB
   Прегледи:
   1.635
 8. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  [​IMG]
  впечатливи усни [​IMG] и
  слатки обетки [​IMG]
   
 9. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  646
  нешто во мој стил секси ми е.... :inlove:(би можеле чизмињата да бидат нешто по тренди,ама ајде нема др...)и на сето ова додавам некоја убава ташна со тигрест дезен... :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • image3xxldes.jpg
   image3xxldes.jpg
   Големина на фајлот:
   149,4 KB
   Прегледи:
   1.611
  На Name му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  328
  погледнете ја оваа страница..........има преслатки фустнчиња, многу се ефтини (само незнам дали ги доставуваат во македонија), стварно голем избор! 8)

  http://www.yesstyle.com/
   
  На zaljubena93 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
 12. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  [​IMG]
   
  На anabela931 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  [​IMG]
  [​IMG]
  Само првиот дел од сликата се важи. :lol:
   
 14. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  [​IMG]
   
  На anabela931 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  Секоја има свој стил и начин на облекување . Важно е да не преувеличува и да не изгледа вештачки , затоа што кога тогаш ќе се открие пред дечкото ( во случај да продолжат ).
   
 16. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.080
  Допаѓања:
  6.747
  Пол:
  Женски
  Не треба многу претерување со облеката и шминката.Бар јас така мислам. :)

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На anabela931 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
 18. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  [​IMG] Ми се свиѓа како е облечена :inlove: и прикладно за фрст дејт
  [​IMG]
   
 19. Iki.Olsen

  Iki.Olsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  115
  Мислам дека треба да биде без многу дотерувања, нешто лесно убаво и културно. Сепак првиот впечаток е најбитен
   
 20. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG] [​IMG]-фустанчето на Серена :y:
  [​IMG]
  ^ А замислете вака дотерани, да ви снема бензин :lol:
   
  На MeLL му/ѝ се допаѓа ова.