1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

First date look

Дискусија во 'Мода и стил' започната од black-angel, 17 јуни 2010.

  1. Viiiiip

    Viiiiip Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    833
    Допаѓања:
    399
    Облека за прв состанок. Посмело или...?

    Облечи некои фармерки, цефка, кошулче во некоја светла, летна боја, жолто, зелено, црвено, штикли и некое ланче долго кое ќе одговара на штиклите и можеш некој упадлив голем каиш... Не премногу нападно, зошто ќе делуваш на лесна девојка... Јас на првиот состанок со мојот сега веќе 2 годишен дечко, носев цефка фармерки, жолто кошулче голем црн каиш, црно ланче штикли и ташна, косата пеглана и сосема лежерно нашминкана, пудра, моливче, римел и лабело... И после откако стапивме во врска, тој ми кажа дека мн почитувал што сум се облекла така пристојно а не нападно и вулгарно, и на шала ми кажа Ние машките вулгарно облечени женски ги сакаме за една вечер, а пристојни за цел живот... Така да од искуство ти ја препорачувам комбинацијата... :rofl: Гуд лак :D
     
    На girlinlove и pupi.girl им се допаѓа ова.
  2. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Облека за прв состанок. Посмело или...?

    Добро ти рекол дечкоти :) па и прв пат ќе го видам не мислам нападно да се облечам :lol: :lol:
     
    На girlinlove му/ѝ се допаѓа ова.
  3. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    или мозеш да облечеш црно фустанче-црното е класика, ама да не биде премногу кратко или деколтирано, едноставно нормално, елегантно со некое интересно герданче црно сребресто, а од шминка мозеш да ставиш малку сјај, малку руз, маскара, и некој парфем по кој ке те запамети, и секако ноктите средени :) убав помин :* :inlove:
     
    На girlinlove му/ѝ се допаѓа ова.
  4. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Облечи нешто во кое што се чувствуваш удобно и убаво, а не да си стегната цело време. Големо деколте или ептен кратка сукњичка не е баш добар избор според мене, тоа не ти го препорачувам никако.
    Некое интересно фустанче е најдобар избор според мене, или пак фармерки со маичка. Шминката да не биде пренападна, биди си природна. :)
     
    На girlinlove му/ѝ се допаѓа ова.
  5. girlinlove

    girlinlove Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    10
    која фризура?

    значи вака.
    Пред неколку дена се договорив со еден кој одамна го свигам и он мене и за неколку дена конецно ке се сретнеме па незнам за коса за облека веке знам ке носам фустанче или сукна комбилизон
    па така Да ВЕ МОЛАМММММММ ЗА ПОМОС КАЗЕТЕ МИ КАКАВА ФРИЗУРА ДА НОСАМ ЈА СЕ КОЛЕБАМ МЕГУ ПРАВА ИЛИ ИЗВИТКАНА ми треба итно фала однапред :) :emo: :inlove:
     
  6. Annie.mk1

    Annie.mk1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2011
    Пораки:
    1.631
    Допаѓања:
    3.742
    Мислам дека најдобро е да постираш слики да видиме како изгледаат тие парчиња на облека, секако најдобро би било да ги облечеш и да пратиш слики.. Па ќе ти дадеме совети дали да ја фатиш косата, да ја испеглаш или да ја извиткаш :*
     
  7. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ^^ Каде ќе излегувате?
    Ако одите некаде на кафенце, најубаво ќе биде да облечеш некоја сукњичка и кошулка или маичка убава.
    [​IMG][​IMG]
    Само немој да претераш па да мисли дека со часови си се дотерувала само за него ;)
     
    На v.bechkam му/ѝ се допаѓа ова.
  8. v.bechkam

    v.bechkam Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2011
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    4
    Би можела да облечеш нешто привлечно,но со оглед на тоа да носиш штикли,да ја истакнеш својата надворешна убавина.Ако станува збор за шминката-не премногу нападно ниту пак натрупано,минимално а сепак да изгледа привлечно и симпатично :D ;)
     
  9. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.799
    мора да сум средена, уредно-облечена, да се чувствувам удобно, ништо пренападно или екстравагантно :)
     
  10. anabela931

    anabela931 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    41
    ете така нешто :D
     

    Прикачени фајлови:

  11. ani22

    ani22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2010
    Пораки:
    585
    Допаѓања:
    303
    зависи каде одите, доколку е на кафе по едноставно фармерчиња, слатка маичка, балетанки..и малце шминка
     
  12. qqq

    qqq Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    7
    Паа јас мислам дека доколку не се работи за дискотека или вечера..дефинитивно треба балетанки да се носат..јас не би облекла штикли на прв состанок доколку не е морално..иии без многу шминка :)
     
  13. ForeverYoung

    ForeverYoung Популарен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    644
    Допаѓања:
    1.889
  14. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    За на кафе може вака
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Lady97

    Lady97 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.172
    Допаѓања:
    524
    за денски состанок фармерки и патики и едноставна долга блуза и ташна или фармерки со балетанки или штикли(зависи возраста) со интересна блуза или еднобојна блуза со марама и сако или џемперче.
    за вечерен состанок може фустан(НЕ за на свадба) едноставен и не многу краток со некое ланче или прстен и штикли или балетанки.
    за косата и шминката нека биде што поприродно(не мислам да отидеш како што ке станеш од спиење) мислам на средена пуштена или брановидно извиткана коса и нежна шминка(моливче,римел,руменило,кремаста сенка) еве некои примери:

    биди тоа што си. ;)
     

    Прикачени фајлови:

    На Sara123 и glosipgirl им се допаѓа ова.
  16. bella.honey

    bella.honey Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    639
    Допаѓања:
    295
    Фармерки носев, штикли и кошула. :)
     
  17. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Не е најубаво да се носи она што вас ви стои убаво и најудобно (океј не зборувам за пиџами), она што го одликува вашиот стил? Без разлика дали е денско кафе или вечерна журка (иако обично состаноците се прават на некое потивко место).

    Најважно од се‘ е да бидете чисти, испеглани, убаво да мирисате, да не ви е запоставена косата и да не претерувате со шминка.

    Јас на пример за мојот прв состанок со сегашниот си бев по старки, фармерки-хеланки, маичка и марама, мали убетки и прстен; од шминка - малце пудра, маскара и лабело. И се чувствував многу удобно и баш јас. Не сакав да глумам лудило со штикли и фустанчиња. А тоа него многу му се допадна. Па така, и вие бидете свои. Само без многу голотии..
     
  18. Melany.Macedonia

    Melany.Macedonia Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2012
    Пораки:
    333
    Допаѓања:
    67
    фармерки, не многу високи потпетици да можете да одите комотно,кошулче или убава маичка некоја не многу нападна и не многу отворена кај деколтето,марама, аксесорис нешто не многу накитена едноставна,чанта и јакна ... тоа би било тоа во главно :) ќе постирам и слики коа ќе ми светне некоја комбинација..да не барам сега специјално
     
  19. Shoe-Gal

    Shoe-Gal Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    178
    А да си бидете тоа што се, тој е најдобриот first date look :)
     
    На SingingBird му/ѝ се допаѓа ова.
  20. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Прво и најважно е да бидете она што сте, да се облечете согласно со вашиот стил, да ви се допаѓа тоа што го носите и да ви е удобно, затоа што од тоа многу зависи како ќе се чувствувате во текот на состанокот.
    Најосновно нешто е да бидете чисти, со средена коса, убави намирисани и со средени нокти.
    Понатаму работите зависат од тоа дали состанокот е дневнен или ноќен.
    Дневен: кошула, фармерки, сандали/чизми, интересен и впечатлив накит да му го привлече вниманието на дечкото, секогаш се фаќаат за тие детали ;)
    Ноќен: кратки панталончиња со кошула(не мислам на ултра кратки, но да ги покриваат бутовите), штикли или сандали на полна пета, нежна шминка на очите со кармин во појака боја. Секојдневно фустанче со поголема должина, некаде над колената.
    Јас го практикувам овој изглед, тоа е мојот стил, остава впечаток, и најважно не изгледа вулгарно.