1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Five Finger Death Punch

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Jenniffer, 14 април 2014.

 1. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.415
  Пол:
  Женски
  Five Finger Death Punch или по познати како FFDP/5FDP се Американски хеви метал бенд од Лос Анџелес.
  Бендот се состои од вокалистот Ivan Moody, гитарист Zoltan Bathory, басист Matt Snell и тапанар Јeremy Spencer.
  Првиот а воедно и најдобар албум им е The Way Of the First, што се издал во 2007 година.
  [​IMG]

  Дали вие го знаете овој бенд? Дали ги слушати и ви се допаѓаат нивните песни?
  Не се многу познати, веројатно повеќето не ги знаете. Но слушнете ги. Буквално секоја песна допира до мене.
  http://www.youtube.com/watch?v=7G8QItjTSDA
  http://www.youtube.com/watch?v=zuQGx1H1Qh8
   
 2. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.890
  Пол:
  Женски
  За бендов прв пат слушам,ама се гледа дека ти си нивен голем ФАН! 8)
  Е по аватарот де 8) :lol: .
  Му послушав неколку песни,дефинитивно НЕ.Т.Е. не се мој стил. :)
  Пр.Катастрофа е спотот,пред се.
  http://www.youtube.com/watch?v=ptzzU7jFQwo
   
 3. Loly77

  Loly77 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2013
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  113
  Ами ај нешто и од мене
  https://www.youtube.com/watch?v=ld5Ru_FrAIc
  Денес ја изнаслушав :wasntme:
  Иначе криво ми е што нема активност на форумов кога се работи за метал, па и рок песни :|
   
 4. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.415
  Пол:
  Женски
 5. RockNroLLGirL

  RockNroLLGirL Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2014
  Пораки:
  1.577
  Допаѓања:
  5.706
  Пол:
  Женски