Flash тетоважи

Дискусија во 'Мода и стил' започната од kristina123456, 30 јуни 2015.

 1. kristina123456

  kristina123456 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2012
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  55
  Пол:
  Женски
  Не успеав да најдма ваква тема ако има делит одма:)
  сакав да ве прашам дали сте слушнале и дали знаете каде може да се направи ваква "златна" тетоважа?
  и дали би истетовирале вакво нешто бидејки многу се хит летово а и нетраат долго, мене ми изгледаат интересни :*
  -->http://dama.mk/leten-trend-flash-tattoo-galerija/
  [​IMG]
   
 2. Bogoeska B

  Bogoeska B Активен член

  Се зачлени на:
  25 април 2015
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  40
  Пол:
  Женски
  На kristina123456 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  2.484
  Допаѓања:
  3.159
  Пол:
  Женски
  Споделете дали ги има кај нас и каде?
  Јас досега не сум ги сретнала а само они не ми се порачуваат преку интернет.
  Преубави се, и сребрените и златните.
   
  На kristina123456 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. dottie

  dottie Активен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2015
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
 5. Mini90

  Mini90 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2014
  Пораки:
  546
  Допаѓања:
  2.131
  Пол:
  Женски
 6. realGirl

  realGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2014
  Пораки:
  1.370
  Допаѓања:
  6.675
  Пол:
  Женски
 7. blady

  blady Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2015
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  63
  Пол:
  Женски
  Мн скапи се бе 180 денари па плус и ако си од друг град каргото си плаќаш скапо превише, по која основаа боо, значи македонче ако не те заебе нема кој др..(facepalm)
   
  На realGirl и Mini90 им се допаѓа ова.
 8. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.153
  Допаѓања:
  120.494
  Пол:
  Женски
  МЕНЕ глупаво ми изглеат, ко сликички во мастика паднати
   
  На ku4ence, cinderella93, <3 pleza4e <3 и 4 други им се допаѓа ова.
 9. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  1.019
  Допаѓања:
  5.468
  Пол:
  Женски
  Не ми се допаѓаат.
   
 10. MilaP

  MilaP Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  53.119
  Пол:
  Женски
  Mene mi se grdi.Ako sakas tolku tetovaza odi istetoviraj se i resen problem.Ako ste pomali togas vo red e da si lepite slikicki i onaka izgledaat kako za mali deca ili kako sto kazaa pogore kako od mastika padnati
   
 11. ennaz

  ennaz Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2013
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  411
  Многу ми се секси. Па што ако се неозбилни, во животот треба и малце неозбилно да се тера. Си отишол на плажа па кулирај до крај. Ако сакаш и од мастика ќе си ставиш тетоважа ако ти е убава. Мене внука ми стално на одмор ме тетовира со мастики, се смееме на тоа, па сме фраерки после.
   
  На SV1911, Juicy, BojanaLegija и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.241
  Допаѓања:
  9.683
  Пол:
  Женски
  Подобро трајна тетоважа да си ставам отколку ова. :D Мислам, тетоважата ќе ми биде ставена со цел и драга ќе ми биде, а овие краткотрајните ради мода ги користат и не ми значат ништо...
   
  На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  3.628
  Допаѓања:
  46.735
  Пол:
  Женски
  Абееее ај тренд дека се, инаку има некои стварно како цигански .

  Еве овие , изнаакани , шознам ...

  21c4f26baeebec8485e1a7851ed1023c.jpg

  Ама ова , симпатично изгледа, за на плажа или фустан за свечена пригода . Јас сепак не би ставила, гледам шо поприродно да изгледам , се нервирам дури веѓите што ги цртам. За трепавици или вакви тетоважи потешко


  f38fd1ccffc8e95f3a629e567337b083.jpg cc0b9bda62014d0449651e45b0b18bc4.jpg
   
 14. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  14.605
  Допаѓања:
  81.209
  Пол:
  Женски
  Јас пред 2 недели купив вакви тетоважи и многу убаво стои , но лошото е што се брише одма при бањање
  ако најдам слика ќе ставам ;)
   
 15. blady

  blady Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2015
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  63
  Пол:
  Женски
  Од кај купи ?
   
 16. QueenElizabeth

  QueenElizabeth Активен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2015
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  88
  Пол:
  Женски
  Мислам дека видов вакви тетоважи во сити мол,во бершка кај касата лево
   
  На Carousel му/ѝ се допаѓа ова.
 17. love.a7x

  love.a7x Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  171
  Допаѓања:
  112
  Возрасни жени со налепници, детска работа.
   
  Последна измена: 3 јули 2015
 18. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  14.605
  Допаѓања:
  81.209
  Пол:
  Женски
  од една бижутерија во Гр
   
 19. blady

  blady Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2015
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  63
  Пол:
  Женски
  Дај бе некој нека ми купии од гтц не сум јас од скопје по карго нека ми плати ќе си платам колку треба ... кој ќе чека од алиекспресов :D :D
   
 20. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  9.930
  Допаѓања:
  126.461
  Пол:
  Женски
  Некој дали има видено вакви тетоважи во Битола?
  Мене многу, значи МНОГУ ми се допаѓаат.
  upload_2015-7-3_18-59-19.png
  upload_2015-7-3_19-4-59.png
  upload_2015-7-3_19-5-16.png
  На aliexpress нарачав, ама дур стигнат летото ќе помини ...
   

  Прикачени фајлови: