Florence + The Machine

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од burthdaykake, 20 јуни 2020.

 1. burthdaykake

  burthdaykake Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2020
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  1.256
  Пол:
  Женски
  Florence + the Machine e името на англиската инди рок група каде пејачка е Флоренс Велч во соработка со други музичари. Музиката на бендот е опишана како комбинација од повеќе жанрови вклучувајќи рок и соул. Музиката на Florence and the Machine добила многу награди посебно од BBC кои имаат голема улога во напредокот на нивната кариера така што ја промовирале групата како дел од BBC Introducing.

  Како омилени песни ги издвојувам:
  - What The Water Gave Me
  - No Light, No Light
  - Spectrum
  - Hunger
  - Big God