1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Flormar козметика

Дискусија во 'Лице' започната од tinkerbelll, 9 април 2011.

 1. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.017
  Пол:
  Женски
  Случајно видов во рамстор горе,флормар козметика,има пудри,сенки,маскари,лакови се..убави ми изгледаа јас лакче си купив и преубаво е и многу трајно.Ги имате ли користено и колку сте задоволни?
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На love-cat19 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.752
  од оваа козметика имам сенки-некако се силни боите па ретко ги користам
  и руменило-убаво е
   
 3. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  880
  Пол:
  Женски
  Единствено нешто што имам користено од оваа козметика е едно бело моливче и можам да кажам е чиста катастрофа..ужас..а и општо не сум некој фан на флормар незнам зошто, не ме привлекува некако..не дека се ефтини..ете и голден роуз се ефтини па ми се допагаат.. :)
   
 4. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.691
  Го користам рното моливче за очи и незаменливо ми е ,исто и лакови имам земано и ок ми се.руменилата ми ги пофали колешка-убави биле исто :)
   
 5. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.717
  Имам користено повеќе производи од ФлорМар.
  Најзадоволна бев од стик пудрата која покриваше ама баш СЕ и не се познаваше воопшто дека имаш ставено пудра.
  Малку мака мачев со маскарата бидејќи мораше 2 слоја да ставам за да го добијам посакуваниот изглед на трепките.
  Лаковите-немам коментар-одлични се, трајни, не се лупат.
  Сјаевите некако ми имаа лош вкус (не сите).
  Оние водените сенки кои потоа се сушат ми се допаѓаа, но од нив очите ме печеа, па престанав да ги користам.
  Моливчињата за усни и кармините - исто презадоволна сум, по цел ден ми стоеше карминот на уста и не се бришеше.
  Руменилото го бев згрешила (земав малце портокалова нијанса) и не го користев како руменило, туку како сенка :lol: , а потоа не ми се даваа пак пари за руменило (крадев од мама :$ ). Инаку презадоволна сум.
  Сенките ги користев само тестерите :D не си бев купила никогаш ( не знам ни јас зошто), а трајни се.

  Хмммм... друго не ми текнува што сум користела од ФлорМар.

  Кога сме веќе кај ФМ, дали во Космо ги имаат?
   
  На xxhexx, renne и tinkerbelll им се допаѓа ова.
 6. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.017
  Пол:
  Женски
  Јас знам дека ги има во рамстор горе,како штанд е голем и се има,за во космо незнам.
   
 7. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672

  не ги нема таму, само во Рамстор, Unique и Шатци .
   
 8. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.717
  Oдлично Шатци треба веќе да се отвориле овде, само не сум поминала деновиве да проверам.
  Како и да е, фала ;)
   
 9. lily-prune

  lily-prune Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  155
  отворена е парфимеријата веке во струмица зборувам за шатци ама блонд мислам дека нема козметика од флормар или пак не им беше пристигната целата роба провери накај диор мислам дека држат нешто од оваа козметика.
   
  На blond му/ѝ се допаѓа ова.
 10. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  Од флормар имам моливче за усни и ок... исто и една сенка која ја користам како илуминатор, ама не е ништо посебно. Ако ја ставам на цел капак се собира на едно место :worried:
   
 11. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.717
  Диор беше онаа во старата чаршија ?
  (ќе ми извинеш, не го знам сеуште добро градот :) )
   
 12. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  438
  колку е маскарата? гледам на сликата убаво е четчето,баш како што сакам јас густа со многу влакненца,ја има користено некој??
   
 13. lily-prune

  lily-prune Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  155
  да блонд на старата чаршија се наоѓа диор а шатци е на центарот во поранешен џордан.
   
  На blond му/ѝ се допаѓа ова.
 14. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  1.706
  Од Flormar имам само една сенка тегетна.Мислев дека ќе биди уште потемна ама не испадна така.Иначе ве верувам дека е одлична колекција,наскоро ќе си се подновам со нешто ново од Flormar :D
   
 15. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672
  од оваа фирма купив само лакче за нокти и тотално разочарување, кога лакирам влакната од четкичката се познаваат, ужас! незнам зашто толку ги фалат!?

  друго од оваа фирма имам купено бело моливче, исто така се разочарав колку беше суво и една сенка црна, од неа пак сум задоволна.
   
 16. simonaspase

  simonaspase Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2011
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  10
  А од прилика колку се пудрите и сенките ова оваа фирма ? :)
   
 17. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  225
  имам користено се од флормар...се ми се допаѓа, се е трајно и квалитетно освен течната пудра.
   
  На love-cat19 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. maybelline

  maybelline Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  207
  Јас од флормар ги имам користено лаковите и стварно сум презадоволна. Особено има еден калциум гел за растење на нокти тој е бомбона :D . Амааа викам ај да си купам и коректор. Го земав тој течниот, со четкичка како сјај за усни шо има, и луѓе жива катастрофа е. Ништо не покрива. 180 денари беше ама не вреди. :(
   
 19. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.930
  Допаѓања:
  5.607
  Пол:
  Женски
  Од флормар цело време само на лакови се насочував да земам.
  Видов убави сенки имаат,не им се скапи. А и воопшто сите производи баш им се со пристојни цени.

  Последен пат купив моливче за очи,и единствено моливче што најдолго ми трае,и за чудо не ми се размачкува воопшто! Само него си го користам сега! :)

  [​IMG]
  Последното :wasntme:
   
 20. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.384
  Единствено моливче за очи-од која сум задоволна, и една сенка имам купено, таа ми се скрши и ја фрлив, но добра си беше. Лаковите сакам да ги пробам. :!: