1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Focus T25

Дискусија во 'Фитнес' започната од ma4enceEdno, 23 јули 2013.

 1. ma4enceEdno

  ma4enceEdno Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  464
  Здраво девојки дали некој од вас ја знае оваа програма за вежбање? Случајно ја најдов на страната кај што е Insanity бидејќи го имам вежбано. Програмата се вежба 5 дена по 25 минути, јас ја почнав пред некој ден и не е баш лесна. Иначе тренер е Shaun T , па поради тоа ја почнав бидејќи од Insanity сум задоволна. Би сакала да споделам мислење со некој друг.
  Поздрав

  http://www.beachbody.com/product/fitnes ... workout.do
   
 2. malooto

  malooto Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  309
  можит линк од каде ја спушти?
   
 3. ma4enceEdno

  ma4enceEdno Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  464

  Еве го линкот од торент е , со него има и календар за што да се вежба

  http://thepiratebay.tn/torrent/8649282/
   
 4. malooto

  malooto Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  309
  вчера ми беше првиот ден комбиниран со инсенити планирам вака до крај и се надевам на поголеми резултати и многу ти благодарам на темава :* :inlove:
   
 5. supersonic

  supersonic Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  49
  Tуу кога и што успеаа да ја стават на торент, ептен свежа е Shaun од скоро ја промовираше .. :D

  Jас сум уште на Инсенити, почеток на 2от месец али побавно оди зашто комбинирам со други програми од Beachbody.
  Tи се свиѓа до сега, забележуваш ефект од тоа што го вежбаш како со Инсенити ? Да знам кога ќе завршам со 2 месец да го симнам ова или Insanity Asylum..
   
  На Bella ••• му/ѝ се допаѓа ова.
 6. ma4enceEdno

  ma4enceEdno Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  464
  Абе торент е закон :D
  Јас со Инсенити добив многу убави резултати, и случајно барајќи на интернет некоја друга програма ја најдов оваа, но ја симнав и Asylum ама ми треба опрема за вежбање за да ја почнам. Затоа овие ги почнав една недела само и после заминав на одмор една недела, па пред два дена почнав одново и не планирам да прекинувам. Во план сум да комбинирам со други вежби за раце,стомак. А и изгледаат лесни си викам 25 мин се ништо спрема Insanity но не е баш така. Ќе ви пишам за резултати сега е уште рано. позз ;)
   
 7. Lauri4ka

  Lauri4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2012
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  0
  ќе скали некој да ми објасне како да ја симнам програмава бидејќи со линкот погоре не можам има вирус. благодарам однапред
   
 8. ma4enceEdno

  ma4enceEdno Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  464
  Повели еве го линкот од торент е , со него има и календар за што да се вежба

  http://thepiratebay.tn/torrent/8649282/
   
 9. hristinnnna

  hristinnnna Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2013
  Пораки:
  391
  Допаѓања:
  170
  Има некој да ми прави друштво или слабо? :lol:
   
 10. Bunny05

  Bunny05 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2011
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  124
  Христина јас би сакала да ти правам друштво :) ама неможам да ги слегнам вежбите од поставениот линк полн е со вируси и компјутерот несака да ми ги оклучи. Ако знаеш каде би можела да ги слегнам од друго место би ти била благодарна.
   
 11. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  2.288
  Допаѓања:
  8.651
  Пол:
  Женски
  Денеска ги започнав овие вежби.Само што го завршив првиот ден.Си се убив самата себе,над граница од тоа што можам направив,лошо ми е.Небитно,си ги убив мускулите ама го сакам тоа.Одиме напред!
   
 12. Girl159

  Girl159 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2012
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  3
  koi vezbi gi pravese? i jas gi spustiv ima 2 folderi i so koj se pocnuva??
   
 13. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  2.288
  Допаѓања:
  8.651
  Пол:
  Женски
  Започнав со Алфа.Со тие треба да се започне. :)
   
 14. Girl159

  Girl159 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2012
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  3

  Okey. Fala,sega da dojdi ponedelnik i jas da pocnam :)
   
 15. Lunaria

  Lunaria Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2012
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  1.088
  Пол:
  Женски
  Се приклучувам кон друштвото Т25 :) Случајно ги начекав на еден фитнес канал, ме привлече тоа што се вежба 25 мин. дневно, интензивно е, и нема изговори од типот- немам време. Колку-толку се наоѓаат 25 мин.

  Кардиото е умирачка ! Првиот пат кога го правев, последните 10 мин, ги правев modify вежбите, напорно е, многу, но како минат деновите си тераш темпо. Поти ненормално. Вреди да се обидеме :)
   
 16. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  2.288
  Допаѓања:
  8.651
  Пол:
  Женски
  Со среќа почетокот. :D
  Да,кардиото е ми се чини најнапорно.Ама добро,да си ги размрдаме газовите.Инаку јас исто така,последните 15 минути се изморив,и не рипав и трчав туку ги правев како јапонката на видеото. :lol:
  А какви се тие modifу вежби?
   
 17. Lunaria

  Lunaria Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2012
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  1.088
  Пол:
  Женски
  Eпа тие се, со јапонката :) Јас си ги викам modifying - :D , и стварно олеснува, каде каде. Koга ќе дојде ред за burnout- сила се нема, па удираме на јапонката. Ама почетници сме, ќе не биде :D
  Ѕирнав троа низ бета фолдерот... :x :D
   
  На Srckata28 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. SiMpAtIcNaTa

  SiMpAtIcNaTa Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  126
  Цел компјутер ми го кочат, ама морам да ги симнам.
  Од понеделник ќе ги почнам riped in 30, па ако не ми е многу напорно ќе ги вежбам овие навечер. Само да ве прашам има ли некој план според кој треба да се вежба?
   
 19. avongirl

  avongirl Активен член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2012
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  14
  Се приклучувам и јас :hai:
  Почнав денеска и успеав само 5 минути да издржам, мислам дека срцето ќе ми излезеше.
  Има некој што ги прави сите 25 минути ?
   
 20. Dee

  Dee Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  334
  Штом ти е толку тешко, вежбај ги модификациите. Не се откажувај после 5 минути, одмори ако треба неколку секунди и продолжи. Shaun T е дефинитивно незаменлив, вежбите му се многу ефикасни и ненормално многу мотивира.